Aktualijos

Vlada Musvydaitė kviečia į ėjimo iššūkį
  • Įkelta: 2019-04-10

Praėjusį penktadienį į Pilies menes sukviesta verslo bendruomenė domėjosi inovatyviais sprendimais. Tradiciniuose mero „Verslo pusryčiuose“ šįkart lankėsi du sėkmingi kraštiečiai, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros MITA direktorius Kęstutis Šetkus bei Lietuvos lengvosios atletikos čempionė, televizijos laidų vedėja Vlada Musvydaitė. V. Musvydaitės startuolio programėlės #walk15 iššūkyje dalyvauja ir Tauragės miestas. Tauragiškiai kviečiami registruotis ir kartu „rinkti“ žingsnius.

Balandžio 5 dieną Tauragės Pilies menėse surengti tradiciniai Tauragės rajono savivaldybės mero „Verslo pusryčiai“ nuo pat pradžių pasižymėjo jaukia atmosfera. Toną susitikimui davė renginio globėjas ir sumanytojas rajono meras Sigitas Mičiulis. Meras sakė, jog sėkmingų tauragiškių inovacijų ir verslo sektoriuje tikrai netrūksta, o moderniųjų technologijų plėtra yra ne tik ekonomikos variklis, bet ir būdas jauniems ir kūrybiškiems žmonėms įgyvendinti savo idėjas.

Renginio metu skambėjo tokie kūrybiški terminai kaip „vienaragis“ – taip vadinami į milijardinius verslus išaugę startuoliai. Tokių Lietuva dar neturi, bet tikisi turėti.

Anot Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktoriaus Kęstučio Šetkaus, sportas dažnai yra sritis, pateikianti inovacijų ir vadybos tendencijas. K. Šetkus kalbėjo apie „startuolių“ sėkmės faktorius, aiškino, kuo startuoliai skiriasi nuo kitų verslo subjektų. Anot jo, startuoliai yra pagrindinis inovacijų variklis. MITA direktorius įvardino pagrindines kryptis, kurios lems Lietuvos galimybes įsitvirtinti pasaulinėje ekonomikoje. Esą tai priklausys nuo verslo ir mokslo gebėjimo susitelkti, kurti ir, svarbiausia – taikyti inovatyvias technologijas. 

Anot S. Mičiulio, Lietuvoje šiuo metu yra 520 startuolių, tikslas, kurį yra iškėlęs Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius – iki 2020 m. jų turėti 1000. Trys ketvirtadaliai startuolių yra Vilniuje, tačiau idėjų turi ir regionų gyventojai. Viena sėkmingų pavyzdžių – pagėgiškė V. Musvydaitė, dviejų startuolių #walk15 ir užrašinės „Motyvacija judėti“ autorė. Užrašinė „Motyvacija judėti“ išsiskiria interaktyvumu: galima ne tik perskaityti vieną iš 52 motyvacinių tekstų, bet ir juos išklausyti nuskenavus modernius AR (papildytos realybės) garso kodus.

„Labai džiaugiuosi, kad žmonės aikčiojo pamatę šią užrašinę. Ji paremta naujausiomis technologijomis, galima pamatyti papildytą realybę“, – kalbėjo V. Musvydaitė.
V. Musvydaitė įsitikinusi, kad pradėti sveikai gyventi nėra sudėtinga: „kiekvieno kelias sveikesnio gyvenimo link yra kitoks“, sakė ji. Viešnia supažindino ir  su mobiliąja aplikacija #walk15, inovatyvių technologijų taikymą gimtinei pažinti ir  bendruomenei telkti. Mobilioji aplikacija ne tik skatina sportuoti, sveikai gyventi, bet ir  pagal numatytas trasas skaičiuoja žingsnius,  už kuriuos galima gauti prizus, nuolaidas įvairioms prekėms.

Programėlėje #walk15 galima registruotis į ėjimo iššūkius – platformoje galima registruoti mokyklą, aukštąją mokyklą, įmonę ir netgi miestą. Norint tapti daugiausia einančia organizacija ir laimėti prizų, reikia parsisiųsti programėlę, prisijungti prie užsiregistravusios organizacijos ar miesto ir kartu „rinkti“ nueitus žingsnius. Tauragė šiame iššūkyje taip pat dalyvauja. Ketvirtadienį popiet tauragiškiai jau buvo nuėję  20 tūkst. žingsnių ir tarp miestų buvo 11 vietoje.

Daugiau straipsnių