Aktualijos

Postų dalybos: staigmena tik viena
  • Įkelta: 2019-04-04
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Ketvirtadienį popiet naujai išrinktos Tarybos koalicijos partneriai paskelbė pavardes kandidatų, iškeltų į  aukščiausius politinio pasitikėjimo postus. Du iš jų, planuojama, darbus tęs toliau – tai savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis ir vicemerė Virginija Eičienė. Galutinį sprendimą priims Taryba balandžio 24-ąją vyksiančio posėdžio metu, slaptu balsavimu. Į administracijos direktoriaus pavaduotojo postą iškelta Tomo Raulinavičiaus kandidatūra, dėl kurios taryba apsispręs gegužės mėnesį.

„Tauragės žiniose“ jau rašėme, jog kovo 21-ąją pasirašyta Tauragės rajono savivaldybės tarybos koalicijos sutartis. Koaliciją sudarys 12 tarybos narių ir tiesiogiai išrinktas meras Dovydas Kaminskas.  Valdančiajai daugumai atstovaus tos pačios trys partijos, kaip ir besibaigiančią kadenciją: Liberalų sąjūdis, gavę 6 mandatus ir laimėję mero rinkimus, Valstiečių ir žaliųjų sąjungą (3 mandatai) ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, iškovoję 3 mandatus – vienu daugiau, nei praėjusią kadenciją.

Ketvirtadienį koalicijos partneriai paskelbė pranešimą žiniasklaidai, kuriuo pareiškė susiderėję dėl pagrindinių politinio pasitikėjimo postų:

„Valdančiosios koalicijos partneriai sutarė dėl politinio pasitikėjimo pareigų: Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis prisiėmė atsakomybę dėl kandidatų užimti Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus (Modestas Petraitis), mero patarėjo ir tarybos sekretoriaus pareigas. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – dėl kandidatų į Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo (Tomas Raulinavičius) ir mero patarėjo pareigas. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – dėl kandidatų į Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotojo (Virginija Eičienė) ir mero patarėjo pareigas,“ – skelbiama pranešime.

Pakalbintas išrinktas meras, Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus pirmininkas Dovydas Kaminskas teigė, jog dėl administracijos direktoriaus posto abejonių skyriui nekilo.

– Modestas Petraitis įrodė, kad savivaldybės administracija gali dirbti efektyviai, skaidriai ir profesionaliai. M. Petraičio patirtis finansų ir projektų valdymo srityse, 4 metų administracijos direktoriaus darbo patirtis Tauragės rajono savivaldybėje, atsidavimas dėl Tauragės krašto – pagrindiniai argumentai, kodėl M. Petraitis yra geriausias kandidatas užimti šias atsakingas pareigas. M. Petraitis daug prisidėjo prie vykstančių pokyčių Tauragėje, todėl noriu, kad jis tęstų pradėtus darbus, – teigė D. Kaminskas.

Mero pavaduotojos darbą tęsti teikiama Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė į merus, į Tarybą pirmuoju numeriu išrinkta Virginija Eičienė.

– Virginija ne pirmus metus dirba savivaldoje, paskutinius dvejus metus – kaip mero pavaduotoja, tikrai žino darbo specifiką, ir miesto, ir kaimo gyventojų problemas, bendruomenių pulsą. Manau, kad pranašo nereikia ieškoti kažkur toli, jis turi būti iš savų. Išmano savo kuruojamas sritis – kultūrą, mediciną. Darbšti moteris, ūkiška, nedaugžodžiaujanti, bet darbus padaranti. Manau, kad tikrai yra žmogus, atstovaujantis „valstiečių-žaliųjų“ vertybinėms nuostatoms, – apie V. Eičienę „Tauragės žinioms“ yra sakiusi „valstiečių-žaliųjų“ Tauragės skyriaus pirmininkė, Seimo narė Aušrinė Norkienė.

Administracijos direktoriaus pavaduotojo postas liko konservatorių rankose. Šias pareigas iki šiol ėjęs Vytautas Navickas rinkimuose liko tryliktas. Naujai kadencijai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratai į administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas nusprendė kelti kitą asmenį – Tomą Raulinavičių. 35 metų vyras yra baigęs Klaipėdos universiteto Lietuvių filologijos ir bibliotekininkystės studijas. Dirbo žurnalistu, redaktoriumi, nuo 2014 m. eina „Tauragės žinių“ direktoriaus pareigas. Politinę karjerą pradėjo eidamas Seimo nario Stasio Šedbaro padėjėjo pareigas, 2017 tapo Tauragės rajono savivaldybės Tarybos nariu, dirbo Ekonomikos finansų ir strateginio planavimo komitete.

– Priėmiau šį sprendimą atsakingai, rimtai apgalvojęs. Stebiu, kaip formuojama energinga, patyrusi komanda, tai labai motyvuoja. Neabejoju, kad galime padaryti daugiau gerų darbų Tauragei, –  teigė kandidatas į savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojus.

Dėl politinio pasitikėjimo pareigų paskirstymo pasikeis ir išrinktos tarybos sudėtis. Du išrinkti Liberalų sąjūdžio sąrašo nariai – meras D. Kaminskas ir administracijos direktorius M. Petraitis užleis vietą Taryboje Linui Janušoniui (7 rinkėjų pirmumo balsų sąraše) ir Vilmantui Liorančui (8 rinkėjų pirmumo balsų sąraše).

 

 

Daugiau straipsnių