Aktualijos

Nuo žaibiškos meningokoko formos mirė 10 mėnesių kūdikis
  • Įkelta: 2019-04-04

Šią savaitę meningokokas pasiglemžė 10-ties mėnesių tauragiškio kūdikio gyvybę. Pasireiškus žaibiškos formos infekcijai – pastebėjus būdingus bėrimus – vaikelio gyvybės išgelbėti nebepavyko.

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis teigė, jog vaikas buvo atvežtas ir stebimas vaikų ligų gydytojo balandžio 1 d., 17 val., kelios valandos po susirgimo:

– Po pradinio gydymo būklė pagerėjo, išleistas namo. Naktį iš balandžio 1-osios į balandžio 2-ąją, apie 3 val. atvyko blogėjant būklei, įtarta meningokokinė infekcija, perkeltas reanimobiliu 4 val. 30 min. į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Tauragės ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėjas Eugenijus Margis „Tauragės žinioms“ pasakojo, jog į ligoninę buvo iškviestas naktį, kuomet pablogėjus kūdikio būklei jis į skyrių buvo atvežtas antrą kartą.

– Aš tą dieną nebudėjau, buvo gydytojas Arūnas Danila. Dieną vaiką tėvai atvežė karščiuojantį. Buvo padaryti tyrimai, jie buvo geri, išleido namo. Mane iškvietė naktį, kai vaiką atvežė antrą kartą, stipriai pablogėjus būklei, jau su bėrimais. Žaibiška forma. Gali ką nori daryti, pasaulis neišmoko dar su šia liga kovoti. Reanimavom, išvežėm į Klaipėdą, deja, ten jis mirė, – neslėpdamas skausmo kalbėjo ilgametis vaikų gydytojas.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas, profesorius Vincas Janušonis naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad vaikas į ligoninę buvo atvežtas kritinės būklės, medikai jį gelbėjo 10 valandų, kol mažylio gyvybė užgeso. „Vaikui buvo žaibinė meningokoko forma, jis pateko pas mus 2 d., gelbėtas 10 val., kol mirė. Jis buvo atvežtas iš Tauragės”, – kalbėjo profesorius.

Pasak E. Margio, per kelis dešimtmečius jo gydytojo praktikos žaibiškų meningokoko formų pasitaikė apie 20. Maždaug pusę vaikų pavyko išgelbėti. Paskutinis toks atvejis buvo praėjusį rudenį, kai žaibiška meningokoko forma nustatyta septynerių berniukui. Tuomet viskas baigėsi laimingai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, tai pirmas toks atvejis šiemet. Vaikas buvo neskiepytas.

„Tauragės žinių“ duomenimis, mažylis bus laidojamas rytoj.

Daugiau straipsnių