Aktualijos

Lietuvoje bus išrinktas Metų renovacijos projektas
  • Įkelta: 2019-04-12

Jau netrukus prasidės Metų renovacijos projekto rinkimai, kuriuose Lietuvos gyventojai ir įvairių sričių ekspertai įvertins visoje šalyje atnaujintus daugiabučius ir nuspręs, kuris iš jų nusipelnė Metų renovacijos projekto vardo. Pagrindiniai konkurso kriterijai – sutaupomos energijos kiekis, indėlis į aplinkos tausojimą ir estetinė išvaizda. Konkurso dalyvius kviečiami siūlyti visi gyventojai – svarbu, kad daugiabučio renovacija būtų baigta 2017–2018 m

Projektus rinks ekspertai ir visuomenė

Metų renovacijos projekto rinkimai – Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) iniciatyva. Ji Lietuvoje koordinuoja Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Atviro balsavimo metu bus išrinktas geriausiai įvertintas projektas, o savo sprendimą taip pat paskelbs įvairių sričių ekspertų komisija.

„Per pastaruosius penkerius metus šalyje atnaujinta beveik 2 200 daugiabučių. Atlikti darbai tūkstančiams gyventojų sumažino energijos sąnaudas ir taip leido gauti mažesnes šildymo sąskaitas ir mėgautis sutvarkyta aplinka. Tikimės, kad šis konkursas taps kasmetine tradicija“, – teigia Valius Serbenta, BETA vadovas.

Komisijoje – Lietuvos ir užsienio ekspertai

Komisiją, kuri vertins projektus, atsižvelgdama į energetinį efektyvumą, architektūrinius sprendimus, atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimą ir kitus kriterijus, sudarys savo sričių profesionalai iš Lietuvos ir užsienio valstybių. V. Serbenta teigia, jog tai padės tinkamai įvertinti platų kriterijų spektrą.

„Komisija atsižvelgs į skirtingus kriterijus – nuo atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo iki fasado architektūrinių sprendimų, todėl siekdami užtikrinti įvairiapusį projektų įvertinimą, pasitelksime skirtingų sričių specialistus. Renovacijos projektus vertins VGTU docentas dr. Giedrius Šiupšinskas, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius, Aplinkos ministerijos darbuotojai ir kiti ekspertai. Į komisiją įtraukėme ir užsienio ekspertą – Knut Holler, Vokietijoje įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos, skatinančios daugiabučių namų Rytų Europoje atnaujinimą“, – kalba V. Serbenta.

Siūlyti geriausius projektus kviečiami visi

Pretendentai į Metų renovacijos projektą pristatomi nuo balandžio 8 d. kiekvieną darbo dieną BETA „Facebook“ puslapyje bei naujienų portaluose. Čia vyks ir atviras balsavimas. Bus galima rinktis iš pirminio BETA atrinktų pretendentų sąrašo, tačiau gyventojai kviečiami nominuoti ir kitus daugiabučius.

„Geroji renovacijos patirtis sparčiai sklinda iš lūpų į lūpas – žmonės linkę klausyti kaimynų apie sumažėjusias šildymo sąskaitas, o daugiabučių išvaizdos atnaujinimas ir taip matomas plika akimi. Taip apie teigiamus pokyčius sužino visas rajonas ar net miestelis, todėl nusprendėme kviesti gyventojus nominuoti jų manymu geriausius projektus – jie geriau nei bet kas kitas žino apie visus sėkmės atvejus“, – pasakoja V. Serbenta.

Metų renovacijos projektų apdovanojimams siūlomus daugiabučius namus su trumpu paaiškinimu, kodėl jie nusipelnė būti įtraukti į geriausiųjų sąrašą, galima siųsti žinute BETA „Facebook“ puslapyje arba siūlyti užpildžius formą tinklapyje betalt.lt. Rinkimų laimėtojai paaiškės balandžio pabaigoje. Suskaičiavus balsus, bus išrinkti nugalėtojai – geriausiai komisijos įvertintas bei daugiausiai gyventojų balsų surinkęs projektas.

Užs. Nr. 43

Daugiau straipsnių