Aktualijos

Laiškanešių darbą jau gegužę palengvins elektriniai dviračiai
  • Įkelta: 2019-04-15

Šiaulių dviračių gamintoja „Baltik vairas“ pagal užsakymą Lietuvos paštui pagamino 210 elektrinių dviračių, kuriais netrukus į gatves išriedės įvairių šalies miestelių laiškininkai. Bendrovės Korporatyvinių reikalų departamento vadovės Vaidos Budrienės teigimu, į Tauragės gatves jie išvažiuos gegužės pabaigoje. Tiesa, kiek tiksliai jų atiteks Tauragės pašto darbuotojams, nežinoma.

„Lietuva – pirmoji iš Baltijos valstybių, kurioje laiškininkai važinės tarnybiniais elektriniais dviračiais, nors tai jokia naujovė kitose šalyse: Lenkija, Vokietija, Slovėnija, Vengrija, Kroatija, Belgija, Šveicarija, Armėnija, Portugalija, Ispanija, Švedija – tai šalys, kuriose vietinis paštas bando įsigyti arba jau yra įsigijęs dviračių laiškininkų darbui palengvinti. Idėja pėstiesiems laiškininkams ir tiems, kurie siuntas bei korespondenciją gyventojams pristato savo dviračiais, skirti elektrinius dviračius neatsirado šiaip sau: 2017–2018 metais, siekdami įvertinti elektrinių dviračių poreikį ir būsimus maršrutus, atlikome bandomuosius važiavimus, kurie patvirtino, kad ši moderni transporto priemonė palengvins laiškininkų patiriamą fizinį krūvį ir pagreitins siuntų bei korespondencijos pristatymo procesą“, – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorius Jonas Sadauskas. 

Pirmojo bandomojo važiavimo metu įvairiuose Lietuvos miestuose į gatves išvažiavo 15 dviračių: 10 iš jų buvo pačių laiškininkų, 5 – bendrovės. Dviračius mynė laiškininkai, jų važiavimo spartą ir maršrutą fiksavo specialiai įdiegta įranga (GPS), buvo matuota judėjimo ir gyventojų aptarnavimo sparta, vėliau šie duomenys palyginti su pėsčiųjų laiškininkų darbo laiku. Šis laiškininkų bandomasis „dviračių žygis“ parodė, kad dalis miestelių ir kaimų regioninių kelių yra sunkiai įveikiami ir reikalauja nemažai pastangų net važiuojant be kasdienio laiškininkų krovinio, todėl elektrinė transporto priemonė kasdienį maršrutą gerokai palengvins.  

„Tauragės žinioms“ susisiekus su Lietuvos pašto atstove Vaida Budriene, ši patvirtino, jog pirmieji elektriniai dviračiai Tauragėje išvažiuos gegužės mėnesio pabaigoje. Kiek tiksliai asmenų jais naudosis, nėra žinoma. 

Tauragės centriniame pašte šiuo metu dirba 9 laiškininkai. Kovo mėnesį buvo skelbiama, kad bendrovė ieško pašto vadovo. 

„Lietuvos paštas ieško pašto skyriaus viršininko ne pačioje Tauragėje. Ieškomas kilnojamojo pašto, kuris aptarnauja Tauragės apylinkės kaimus, viršininko. Buvusi šio kilnojamojo pašto skyriaus viršininkė išėjo į pensiją,“ – teigė Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.

Tauragės paštui šiuo metu vadovauja Alma Pečkauskienė. Įmonė teikia pašto, logistikos, finansinio tarpininkavimo ir elektronines paslaugas. 

Skelbiama, jog 2017 ir 2018 m. Lietuvos paštas dirbo pelningai. 100 proc. įmonės akcijų priklauso valstybei, jas patikėjimo teise valdo Susisiekimo ministerija.

Daugiau straipsnių