Aktualijos

Kovo 29-osios anonsas: „vaiduoklis“ pasikeitė neatpažįstamai
  • Įkelta: 2019-04-04

Klaipėdiečių statybų bendrovė „Minestas“ skelbia, jog jau šią vasarą užbaigs J. Tumo Vaižganto gatvės daugiabučio statybas. Projekte numatyta 60 įvairių dydžių butų, 3 atskiros laiptinės, automobilių stovėjimo aikštelė, apželdinta aplinka ir erdvė vaikams. Redakcijai susisiekus su įmonės direktoriumi Andriumi Eidukevičiumi, šis patikino, kad daugiabutis ne tik baigiamas įrengti, bet ketvirtadalis butų jau parduota. Verslininkas sako, jog šalia miško kylantis pastatas vilioja jaunas šeimas, kurios nori gyventi geresnėmis sąlygomis. Įdomu tai, kad tauragiškiai labiau domisi didesniais butais, nei, pavyzdžiui, Klaipėdos gyventojai.

Į Tauragę ateina pigių drabužių ir namų apyvokos prekių tinklas „Pepco“. Aiškėja, kas išdygs J. Tumo Vaižganto ir Gedimino gatvių sankryžoje. „Tauragės žinių“ duomenimis, sklypą pernai įsigijusi „Taura group“ dar šį mėnesį pradės prekybos centro statybas. Naujame daugiau nei 700 kv. m pastate įsikurs Lenkijos drabužių bei namų apyvokos prekių tinklo „Pepco“ prekybos centras.

TAVA pirmininke perrinkta Giedrė Stulginskienė prakalbo apie narystę Lietuvos verslo konfederacijoje. Prieš savaitę įvyko Tauragės apskrities verslo asociacijos (TAVA) visuotinis ataskaitinis susirinkimas bei pirmininko ir tarybos narių rinkimai. Asociacijos tarybos nariai ir pirmininkas renkami kas dvejus metus. TAVA tarybos pirmininke antrai kadencijai vienbalsiai patvirtinta AB „Šiaulių bankas“ Tauragės klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Giedrė Stulginskienė.

Dalijama parama verslui. Tauragės rajono savivaldybės kviečia verslininkus kreiptis dėl finansinės paramos kuriant arba plečiant verslą. 2018-ųjų pabaigoje patobulinta smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programa siūlo lankstesnes sąlygas darbo vietų kūrimui, rinkodaros priemonėms, patalpų nuomos išlaidoms kompensuoti. Norintys pasinaudoti parama verslininkai turėtų suskubti – paraiškos priimamos iki balandžio pabaigos.

Ekologiška produkcija domisi ir žvejybos sektorius. Viena iš sudėtingiausių pasaulinio masto problemų – kaip sumažinti jūrų ir vandenynų taršą. Ją išspręsti siekia tarptautinės organizacijos bei valstybės, o pastaruoju metu aktyviai įsitraukia ir verslo pasaulis. Tai padaryti verslininkus paskatino rinkos taisyklės. Tauragėje žvejybinius tinklus ir kitus žvejybos pramonei reikalingus produktus gaminančios UAB „Netmark“ vadovės Nomedos Volynko teigimu, įmonė stengiasi neatsilikti nuo naujausių rinkos tendencijų, todėl ruoštis ekologiškos produkcijos gamybai paskatino auganti paklausa. Šiandien, gautų ES investicijų dėka, jau vyksta paruošiamieji darbai.

Postų dalybos: staigmena tik viena. Ketvirtadienį popiet naujai išrinktos Tarybos koalicijos partneriai paskelbė pavardes kandidatų, iškeltų į  aukščiausius politinio pasitikėjimo postus. Du iš jų, planuojama, darbus tęs toliau – tai savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis ir vicemerė Virginija Eičienė. Galutinį sprendimą priims Taryba balandžio 24-ąją vyksiančio posėdžio metu, slaptu balsavimu. Į administracijos direktoriaus pavaduotojo postą iškelta Tomo Raulinavičiaus kandidatūra, dėl kurios taryba apsispręs gegužės mėnesį.

Nuo žaibiškos meningokoko formos mirė 10 mėnesių kūdikis. Šią savaitę meningokokas pasiglemžė 10-ties mėnesių tauragiškio kūdikio gyvybę. Pasireiškus žaibiškos formos infekcijai – pastebėjus būdingus bėrimus – vaikelio gyvybės išgelbėti nebepavyko. Apie nelaimę iš medikų lūpų skaitykite penktadienio laikraštyje.

Platinama vasario 16-osios gatvės sankryža. Šią savaitę pradėti Vasario 16-osios ir Dariaus ir Girėno gatvių sankryžos prie Kultūros rūmų rekonstrukcijos darbai. Pagal techninį projektą bus praplatinta Vasario 16-osios g., įrengiant papildomą juostą posūkiui į dešinę bei saugumo salelę pėsčiųjų perėjoje.

Tauragės PSPC rūpindamasi pacientų sveikata – dovanoja svarbius tyrimus. Balandžio 7-oji – Pasaulinė sveikatos diena. Šia proga Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) sveikina gyventojus ir skelbia akciją „Sveikatos mėnuo“. Savo pacientus įstaiga kviečia nuo balandžio 8 iki 30 dienos atlikti nemokamus išsamius kraujo tyrimus. Balandžio 8–9 dienomis PSPC pradžiugins vaikus, įteikdamas jiems įspūdingus balionus. Šios gydymo įstaigos partneriai „Antėja laboratorija“ pas juos atlikusiems vitamino D tyrimą šį mėnesį kiekvienam dovanos puikų maisto papildą „Oilesen D3“.

Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo skiltis – Praverkime Tauragės krašto lobių skrynią. Režisieriaus Antano Naraškevičiaus atminimas gyvas žmonėse. Praėjusią savaitę skvere prie Tauragės Kultūros rūmų atidengta meninė kompozicija režisieriui Antanui Naraškevičiui atminti. Tauragiškiai A. Naraškevičių mena ne tik kaip talentingą kūrėją, bet ir nuoširdų žmogų, puikų draugą. Tą liudijo ir gražios ceremonijos metu išsakyti žodžiai, prisiminimai. Savo kūryba Tauragę garsinęs režisierius, rašytojas, žurnalistas, menininkas ir kūrėjas Antanas Naraškevičius (1944–2007) Tauragės liaudies teatrui kaip režisierius vadovavo 17 metų, statė spektaklius, dirbo televizijoje, rajono savivaldybėje, vertė knygas.

Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo projekte „Ir kas gi mus nugalės...“ straipsnis Susitikimai su partizanu: Juozas Čeponis-Tauragis. „Tauragės žinių“ projektas skirtas Laisvės kovotojų atminimui įprasminti ir istorinei atminčiai puoselėti sulaukia vis daugiau atgarsių. Džiaugiamės skaitytojų įsitraukimu į partizaninio judėjimo prisiminimus, kurių sulaukiame bemaž kiekvieną savaitę, išėjus projekto straipsniams. Penktadienį redakciją aplankė skaitytojas Algimantas Dukauskas. Vyras teigė su susidomėjimu skaitąs istorijas iš partizanų gyvenimo ir išsakė savo pamąstymus, kad kalbėdami apie pirmo kalibro Laisvės kovų vadus, tokius kaip Vanagas ir Žemaitis, neturėtume pamiršti ir šalia jų stovėjusių. Štai, kalbėjo Algimantas, Juozas Čeponis-Tauragis, buvo antras iš vadų po Jono Žemaičio-Vytauto Kęstučio apygardoje, bei pasiūlė panagrinėti jo gyvenimo istoriją. Ir neatsitiktinai – su šiuo partizanu dabar Tauragėje gyvenantis Algimantas susidūrė tiesiogiai – J. Čeponis slėpėsi jo tėvų namuose Raseinių namuose, po šiaudų pėdais. „Savo akim net nemačiau, lygtai kažkas praėjo su batais tik.. Bet tam pačiam urve lindėdavom,“ – intriguoja pašnekovas.

Savaitgalį Tauragėje vyks nemažai renginių, kai kurie jų skirti – sporto mėgėjams. Jungtinių Arabų Emyratų Abu Dabio mieste šeštadienį startuos Pasaulio ralio-kroso čempionato varžybos. Į pirmąjį šio sezono etapą išvyko ir „ESmotorsport-LabasGas“ komandos nariai, kurių gretose – Tauragės auto sporto žvaigždė Rokas Baciuška. Varžybas Lietuvoje transliuos TV6 kanalas. Transliacijos pradžia – šeštadienį, 17 val.


 

 

Daugiau straipsnių