Aktualijos

Giedrius Savickas: į Tauragę „Tartiufą“ atvešime, kai pasistatysit sporto areną
  • Įkelta: 2019-04-26
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusio ketvirtadienio vakarą Tauragės bendruomenių namuose lankėsi šmaikšti ir filosofiška kompanija – aktorius Giedrius Savickas, žurnalistas Paulius Gritėnas ir teisininkas Andrius Zimaitis. Europe Direct Tauragė informacijos centras su jo vadove Isvalda Alekniene priešakyje pasirūpino, jog tauragiškiai turėtų galimybę nemokamai sudalyvauti satyrinėje diskusijoje „Europos vidury“, su kuria humoristinis tercetas keliauja po visą Lietuvą. Vyrai pilnutėlėje salėje juokaudami kalbėjo apie rimtas temas – europėjančią Lietuvą, Europos Parlamento rinkimus, apie meilę ir gyvenimą. „Tauragės žinių“ žurnalistei Nacionalinio dramos teatro aktorius G. Savickas davė pažadą: atvežti Oskaro Koršunovo spektaklį „Tartiufas“, tiesa, tik į naujai pastatytą sporto areną.

Aktoriaus Giedriaus Savicko pristatyti nereikia – savo charizma jis yra užkariavęs televizijos žiūrovų, teatro mėgėjų širdis. Giedrius pripažino, jog pastaruoju metu dažnai keliauja po Lietuvos provincijas, važiuoja visur, kur yra kviečiamas. Dažniausiai jam už tai nemokama, o važiuoja, nes patinka bendrauti su žmonėmis.

Vos jį pamatę tauragiškiai pasitiko plojimais. Į Tauragės bendruomenių namus susirinko įvairi publika – gausus būrys jaunimo, taip pat senjorų, žinomų visuomenininkų ir politikų, atvyko ir rajono meras Sigitas Mičiulis su žmona.

Satyrinės diskusijos formatas buvo netikėtas – viduryje sėdintį G. Savicką kamantinėjo dviese – iš vienos pusės filosofas, žurnalistas Paulius Gritėnas, iš kitos – teisininkas Andrius Zimaitis. Diskusiją vyrai pradėjo nuo pašmaikštavimų apie Tauragę, lygindami ją Europos kontekste. G. Savickas sakė, jog atvykus į naujus Bendruomenių namus, kur pro langą matyti baigiamas statyti baseinas, pasijuto kaip tikroj Europoj. Bet kaip be satyros – Giedrius šmaikštavo, jog Tauragės bendruomenių namai – toli nuo centro, net 10 minučių tenka paėjėti.

Anot. G. Savicko, lyginant miestelius, skirtumas tarp Lietuvos ir išsivysčiusių Europos šalių vis mažėja, o spręsti apie tai galima pažiūrėjus, kokie yra kultūros, bendruomenių namai, biblioteka.

– Jei kultūros namai pasitempę, ir žmonės kitokie, ir mąstymas yra kitoks. Tikrai mes tampam europietiški, galiu pasakyti iš širdies. Seniau būdavo skirtumas, dabar jis jau yra labai mažytis. Pažiūrėkit į šiuos bendruomenių namus, čia yra visiška Skandinavija. Čia yra aukštas lygis, – sakė G. Savickas.

Anot jo, vis dar yra tokių miestelių, kur žmonės nori greičiau pabaigti darbą ir uždaryti duris. Pavyzdžiui, sakė jis, yra tokių jaunimo centrų, kurie dirba iki 17 val. vakaro. Vaikui tik 15 val. baigiasi pamokos, o jie jau tuoj užsidaro. Bet vis daugiau tokių, kuriuose dirba jauni žmonės, iš idėjos ir neskaičiuodami valandų, ir tai jau yra europietiškas mąstymas.

– Ypač jaunimas, aš dirbu teatre su jaunimu. Jie jau mąsto visai kitaip, jie yra europietiški. Mano, pavyzdžiui, dar visa vaikystė prabėgo sovietų laikais. Ir aš, kai maunuosi kojines „Nike“, vis tiek maunuosi „Nike“, ir matau, didžiuojuos, kad jos yra firminės. O jaunas žmogus – jis maunasi tiesiog kojines, – šmaikščiai apie nelinksmus dalykus, sovietinio mentaliteto palikimą kalbėjo G. Savickas.

P. Gritėno paklaustas apie savo pirmąsias keliones į užsienį G. Savickas pasakojo, kaip važiavo Lenkijos pasienį apsipirkti. Publikai tai sukėlė juoką, nes daugelis jo pasakojime atpažino save. Aktorius pateikė šmaikščių pavyzdžių apie tai, kaip iš karto po nepriklausomybės atgavimo Lietuvos žmonės džiaugėsi po truputį į rinką atvežama vakarietiška produkcija. Prisiminė, kaip būdami vaikai, iš tėvų nupirkto sulčių pakelio su šiaudeliu, po to visą savaitę puikuodamiesi gėrė vandenį. Ir vanduo, esą, iš to pakelio buvo skanesnis. Tačiau dabar, anot G. Savicko, esame laisvi keliauti po didžiuosius miestus, pamatyti kitų šalių kultūras. Ir tai yra europietiška laisvė.

G. Savickas sakė, jog nors anksčiau per daug nesidomėjo politika, šiuo metu nori nenori įsitraukia, o balsuoti eina visada. Tai, anot jo, daryti yra būtina, kaip ir atlikti bet kurią kitą pilietinę pareigą. Taip pat patikino eisiąs balsuoti į artėjančius prezidento ir Europos Parlamento rinkimus ir netgi atskleidė, už ką balsuos. Aktorius neslėpė prezidentinėje kovoje palaikantis Ingridą Šimonytę. Apie artėjančius Europos Parlamento rinkimus G. Savickas taip pat kalbėjo sarkastiškai. Sakė, jog po penkių metų ketina pats balotiruotis. Tačiau žadėjo būti atviras:

– Jeigu ką, aš labai norėčiau paprašyti jūsų visų palaikymo, – sakė publikos mylimas aktorius, o salėje nuvilnijo juoko banga. Paklaustas, kas jį įkvėpė tokiam planui, juokavo toliau. – Aš pagalvojau, kad jeigu gali Imbrasas (Juozas Imbrasas, Europos Parlamento narys 2009–2014 m., partijos „Tvarka ir teisingumas atstovas, – red. past.) ten patekti, tai aš tikrai pateksiu. Reikia daugiau lietuvių, o tai Tomaševskis, Uspaskichas, Paksas.. Ir aš galvoju, būsiu sąžiningas, ir ant plakatų rašysiu: Giedrius Savickas, noriu į Europarlamentą, noriu „babkių“, ir viskas.

P. Gritėno paklaustas, o ką ketina tautai duoti, juk reikia kažką pažadėti, sakė: „Kad viskas pasikeis. Pasirodo ir vienas žmogus gali viską pakeisti, žvaigždutė. Ir ta žvaigždutė – tai aš.“ Publika ir vėl prapliupo juokais, mat prieš tai, atsakydamas į filosofinį klausimą – ar gali vienas žmogus pakeisti pasaulį, sakė, jog galvoja, kad ne.

Po šmaikščios diskusijos mikrofonas buvo perduotas publikai. Susirinkusieji vienas po kito žėrė G. Savickui klausimus, vieni asmeniškus, kiti susijusius su profesine veikla. Klausė, kas kam rūpėjo. „Tauragės žinių“ žurnalistės paklaustas, kada Nacionalinio dramos teatro spektaklis „Tartiufas“ atvyks gastrolių į Tauragę, aktorius davė pažadą, kad iš karto, kai tik mieste bus pastatyta politikų prieš rinkimus žadėta sporto arena.

– Tik statykit kur nors arčiau centro, nes pavargsit vaikščioti, – progos pašmaikštauti nepraleido aktorius.

Daugiau straipsnių