Aktualijos

Balandžio 12-osios anonsas: priešmokyklinukus iškraustys į mokyklas
  • Įkelta: 2019-04-11

Artėja birželio 1-oji, data, kai į laisvas vietas darželiuose „sukris“ jų laukiantys vaikai. Šiuo metu eilė siekia bemaž 370, o vietų darželiuose atsilaisvins tiek, kiek šiemet į mokyklas išeis pirmokų, tai yra maždaug pusei laukiančių. Taigi, tėvai, kurių mažyliams šiais metais sukanka dveji, su nerimu laukia naujų mokslo metų. Neretai šeimai galimybė leisti vaikutį į darželį reiškia ir galimybę tėvams grįžti į darbo rinką. Vietų darželiuose trūkumui spręsti rajono vadovai mato vieną kelią – į bendrojo ugdymo mokyklas iškelti priešmokyklines grupes. Toks sprendimas, anot Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, patenkintų jei ne visą, tai bent 80 proc. poreikio.

Pinigai bažnyčioms: remontuos dienos centrą. Šią savaitę rajono savivaldybė paskelbė paskirsčiusi lėšas religinėms bendruomenėms. Iš viso bažnyčioms paskirstyta 74 tūkst. 200 eurų. Daugiausia lėšų skirta Skaudvilės Šv. Kryžiaus parapijai – 15 300 Eur. Už šiuos pinigus parapijai vadovaujančio buvusio Tauragės parapijos klebono Alvydo Bridikio teigimu, bažnyčia remontuos dienos centro patalpas.

Nekilnojamo turto rinka: pernai buvo parduota 530 namų ir butų. Registrų centras skelbia, kad pirmąjį šių metų ketvirtį nekilnojamojo turto (NT) rinka Lietuvoje augo nuosaikiai – sudaryta 6,4 proc. sandorių daugiau nei per praėjusių metų tą patį laikotarpį. Panaši statistika fiksuojama ir Tauragėje, čia ženkliai didėjo parduodamų gyvenamųjų namų skaičius. SEB Banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktoriaus Vaido Žagūnio teigimu, tai susiję su augančiu Tauragės ekonominiu aktyvumu, kuris nemažai susijęs ir su plėtojamu Tauragės industriniu parku bei kylančiomis tauragiškių pajamomis.

„Darbo turas“: patirtis paneigia užsieniečių įdarbinimo mitus ir baimes. Trečius metus užsieniečių įdarbinimu Lietuvoje užsiimančiai bendrovei „Darbo turas“ vadovaujantis Tomas Juodikis gali paliudyti, jog 6 proc. šalyje viršijantis nedarbas nereiškia, kad įmonės nepatiria sunkumų ieškodamos darbuotojų. Dviejų suinteresuotų pusių – darbdavių ir potencialių darbuotojų – lūkesčius pildanti įmonė savo duomenų bazėje jau turi daugiau nei 500 įvairios kvalifikacijos užsienio piliečių, per šį laiką ilgiau ar trumpiau dirbusių Lietuvoje, sąrašą. Kas motyvuoja iš Ukrainos ir Baltarusijos atvykstančius asmenis dirbti Tauragėje, sužinosite paskaitę naujausią „Tauragės žinių“ numerį.

Laiškanešių darbą jau gegužę palengvins elektriniai dviračiai. Šiaulių dviračių gamintoja „Baltik vairas“ pagal užsakymą Lietuvos paštui pagamino 210 elektrinių dviračių, kuriais netrukus į gatves išriedės įvairių šalies miestelių laiškininkai. Bendrovės Korporatyvinių reikalų departamento vadovės Vaidos Budrienės teigimu, į Tauragės gatves jie išvažiuos gegužės pabaigoje. Tiesa, kiek tiksliai jų atiteks Tauragės pašto darbuotojams, nežinoma.

Nuoširdi specialistų pagalba užtikrina visavertį gyvenimą. Jau trejus metus Tauragės rajono savivaldybė su partneriu Adakavo socialinių paslaugų namais įgyvendina projektą „Integralios pagalbos teikimas Tauragės rajono gyventojams“. Per šį laikotarpį įvairiapusę pagalbą namuose jau yra gavę 79 neįgalūs arba senyvo amžiaus gyventojai, šiuo metu paslaugos teikiamos 37 asmenims. Projekto dėka sunkią negalią turintys asmenys gauna reikalingas integralios pagalbos paslaugas, tiek socialinę globą, tiek slaugą savo namuose, o jų artimiesiems suteikiama konsultacinė pagalba ir galimybė suderinti šeimos ir darbo įsipareigojimus. Šios paslaugos naudą patvirtina nuoširdūs atsiliepimai – pakalbinta garbaus amžiaus tauragiškių pora teigia, kad be pagalbos – tiesiog neišsiverstų.

Tauragės veteranai – Lietuvos vicečempionai. Praėjusį sekmadienį „Bastilijoje“ susitiko Lietuvos veteranų krepšinio lygos finalinio ketverto komandos. „55+“ amžiaus grupėje antrąja vietą iškovojo tauragiškiai, finale nusileidę Vilniaus „Perlo“ ekipai.

Marcelino Zelbos auklėtiniai: mes esam ąžuolai. Apie šviesaus atminimo mokytoją, rankinio trenerį Marceliną Zelbą sklando legendos visoje Lietuvoje. Skaudvilė jo darbo metais buvo vadinama rankinio fenomenu – skaudviliškiai prisimena, kad nežaidžiančių miestelyje tiesiog nebuvo. M. Zelba garsėjo ne tik kaip atsidavęs treneris, bet ir kaip šiltas, rūpestingas ir įkvepiantis žmogus. Ne vieną jaunuolį „nuo žagrės“ įtraukęs į sportą jis ugdė sporto mokslų profesorius, profesionalius sportininkus, įkvėpė siekti gero išsilavinimo ir didesnių tikslų. Šeštadienį į Skaudvilės mokykloje vykusį prof. Antano Skarbaliaus knygos „Marcelinas Zelba: mokytojas ir treneris pristatymą“ susirinko legendinio trenerio ugdytiniai, išsibarstę po visą Europą. M. Zelbos artimieji ir mokiniai dalijosi prisiminimais apie mokytojo įtaką jų gyvenimams, jo asmenybę, prisiminė laikus, kai Skaudvilė jo dėka buvo visos Lietuvos rankinio sostine.

„Ryto suktinio“ objektyvuose – Tauragė. Tauragės kultūros centre startavo kasmetinis „Kultūros pavasaris“. Kadangi šiemet minimi Žemaitijos metai, spalvingų renginių paletė dedikuota būtent žemaičių paveldui, tradicijoms, etnografijai ir kultūrai. Pirmadienį į Tauragę atvyksta LRT laidos „Ryto suktinis“ kūrybinė grupė su Zita Kelmickaite. Laidos kūrėjai filmuos Tauragės ugdymo įstaigų sukurtus gyvybės medžius, klausysis tautosakos, poezijos, žemaitiškos muzikos.

Tarp populiariausių naujagimių vardų – „Žvaigždžių karų“ duetas. Praėjusiais metais Lietuvą, regis, buvo apnikusi „Žvaigždžių karų“ manija. Tėvystės ir motinystės rūpesčiais pradėjo gyventi lietuviai savo naujagimiams dažniausiai duodavo būtent šios kultinės kino sagos pagrindinių veikėjų – Lėjos ir Luko vardus. Ši tendencija ryški ir Tauragėje. Pernai Lėjos vardas mergaitėms duotas dažniausiai.

Gero skaitymo!

Daugiau straipsnių