Aktualijos

Tauragė sprendžia, kas valdys rajoną ateinančius 4 metus
  • Įkelta: 2019-03-03

Šiandien, kovo 3-ąją, visoje šalyje vyksta savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Viešoje erdvėje mirga visuomenininkų raginimai atlikti pilietinę pareigą ir neleisti kitiems nuspręsti, kas valdys gimtąjį kraštą ateinančius ketverius metus. VRK skelbia, kad Tauragės apygardoje 11 val. jau buvo balsavę 10,59 proc. rinkėjų, su balsavusiais iš anksto rinkėjų aktyvumas 12 val. 19 min. siekė 18 proc. Pasak Rinkimų komisijos pirmininkės Gintarės Rakauskienės, visos apylinkės yra pasirengusios ir laukia rinkėjų. Balsavimas vyks iki 20 valandos.

Iš viso savo valią Tauragėje jau išreiškė 18 proc. rinkėjų. 7,8 proc. iš jų balsavo iš anksto savivaldybėje, balsavimo punktuose arba namuose. 

Pasak Tauragės rinkimų komisijos pirmininkės Gintarės Rakauskienės, pirmieji rinkėjai prie balsadėžių būriavosi vos atsidarius apylinkėms – nuo 7 val. Anot jos, balsavimas vyksta sklandžiai, pranešimų apie rinkimų pažeidimus negauta. Eilių prie balsadėžių taip pat nėra, visos apylinkės yra pasirengusios ir laukia rinkėjų. Komisijos pirmininkė ragino visus rinkėjus ateiti ir išreikšti savo valią, kas valdys rajoną ateinančius ketverius metus.

Šiemet, siekiant didesnio skaidrumo balsavimo kabinos nėra dengiamos užuolaidomis, o balsadėžės nebėra skaidrios, kad nebūtų matoma, kas pažymėta biuleteniuose.

Pirmą kartą balsuojančiam jaunimui dovanų įteikiama Lietuvos Respublikos Konstitucija. 

Šiemet dėl 25 Tarybos narių mandatų Tauragėje varžosi 264 pretendentai, tai yra maždaug 10,5 kandidato į vieną vietą. Rinkimuose dalyvauja 6 partijos ir 1 komitetas, į merus pretenduoja 8 kandidatai.

Iš viso Tauragės apygardoje yra 35429 rinkėjai, 34 rinkimų apylinkės. Rinkimus stebi 191 stebėtojas.

Šįvakar 21 val., kuomet užsidarys rinkimų apylinkės, Tauragės kabelinės televizijos tiesioginiame eteryje – rinkimų vakaro laida. Laidoje vyks pokalbiai su kandidatais į merus, savivaldybių tarybas bei pirmųjų rezultatų aptarimas. Laida bus transliuojama tiesiogiai TVK kanalu ir internetu.

Daugiau straipsnių