Aktualijos

Rinkimų naktis: partijų lyderiai miegoti neketina
  • Įkelta: 2019-03-03

Užsidarius rinkimų apylinkėms kandidatai, susibūrę į partijų štabus, laukia skaičiuojamų rezultatų. Iš viso Tauragės apygardoje balsavo 49,54 procentai rinkėjų, tai šiek tiek didesnis aktyvumas nei 2015 metais. Balsai jau suskaičiuoti 13-tyje mažųjų apylinkių. Jų duomenimis, pirmauja socialdemokratai ir jų kandidatas į merus Darius Petrošius, antras – Dovydas Kaminskas.

Liberalų sąjūdžio Tauragės skyrius rinkimų rezultatų laukia kavinėje „Šaukštelio studija“. Gausiai susirinkusi palaikymo komanda nusiteikusi optimistiškai. Liberalai tikisi iškovoti 7 mandatus rajono taryboje.

– Rezultatai iš kaimiškųjų apylinkių mus tenkina kol kas, atrodome geriau nei 2015 metais, lauksime rezultatų iš miesto apylinkių. Žmonės per 4 metus matė mūsų darbą, atsidavimą Tauragei, ir manau, kad viskas bus gerai. Žmonės yra pozityvūs, domisi politika. Tokių, kad būtų labai nusivylę ir pikti, nesutikau, – TVK studijoje kalbėjo Dovydas Kaminskas. Paklaustas, kiek ketina vakaroti sakė, jog rezultatų lauks iki pabaigos, o miegas palauks.

Eglės Červinskaitės nuotraukos

Tame pačiame pastate susibūrusi ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungos komanda, kartu su Seimo nare Aušrine Norkiene. Pakalbinti „valstiečiai“ teigė, jog tikisi iškovoti daugiau mandatų taryboje nei šiuo metu turimus 2. Kandidatės į merus Virginijos Eičienės teigimu, tikimasi 3–4 mandatų.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai rinkėjų pasitikėjimo tikisi partijos būstinėje Bažnyčių gatvėje. Konservatorių kandidatė Giedrė Stulginskienė sakė besitikinti daugiau nei 2 mandatų:

– Mūsų rinkėjai yra daugiau miesto žmonės, pilietiški, laisvę mylintis, taip pat galiu pasakyti, kad mūsų rinkėjas jaunėja. Lankėme žmones mieste kampanijos nuo durų iki durų metu, matėme žmonių nuotaikas. Tauragiškiai papasakojo kaip gyvena, pasidžiaugia, man smagu, kad visi susitikimai buvo pozityvūs. Nesvarbu, už ką balsuoja, svarbu, kad žmonės yra aktyvūs, aktyvesni nei prieš 4 metus ir aktyviai atlieka pilietinę pareigą.

Netoliese Bažnyčių gatvėje įsikūrusios partijų Tvarka ir teisingumas ir Darbo partijos būstinės. Prie nukrautų stalų susirinkę politikai nusiteikę šventiškai, tačiau kiek mandatų tikisi, neatskleidė.

Socialdemokratų partijos Tauragės skyrius rinkimų rezultatų laukia miesto seniūnijos pastate. Skyriaus pirmininkas Pranas Petrošius teigė manantis, jog mažiau negu šioje kadencijoje mandatų nesitiki, šiuo metu, trims jų sąrašo politikams perėjus į komitetą „Nepartinė Tauragė“ socialdemokratai turi 7 mandatus.

– Kaip bebūtų, žmonės teisūs, jie ir nuspręs. Mano nuomone, žmonės labiau žiūri į kandidatus, į asmenybes. Tauragė nėra labai didelis miestas, visi esame pažįstami, draugai, bendradarbiai, taigi manau, kad labiau renka asmenybes, – TVK studijoje sakė socialdemokratų kandidatas į merus Darius Petrošius.

Apsilankius „Nepartinės Tauragės“ Vasario 16-osios gatvėje, komiteto nariai teigė besitikintis bent trijų, o gal ir 4 mandatų.

Rinkimų rezultatus jau pateikė 18 apylinkių, pirminiais duomenimis pirmauja socialdemokratai. Pagal šiuos rezultatus socialdemokratai turėtų 8 mandatus, Liberalų sąjūdis 4, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga 4, konservatoriai 3, komitetas „Napartinė Tauragė“ 4, „Tvarka ir teisingumas“ – 1. Merų rinkimuose pirmauja socialdemokratas Darius Petrošius turintis 35,04 proc. balsų, antras liberalas Dovydas Kaminskas su 25,29 proc. balsų, trečias Vidas Bičkus su 12,6  proc., Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė Virginija Eičienė 12 proc. balsų. Dar liko didžiosios rinkimų apylinkės, galutiniai rezultatai greičiausiai bus tik paryčiais. 

Daugiau straipsnių