Aktualijos

Negavęs mandato S. Statkus tikina gyvensiąs ramiai
  • Įkelta: 2019-03-08

Šiųmečiai Tauragės rajono savivaldybių tarybų rinkimai iš politinės arenos eliminavo 2 partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovus. Ši partija Tauragėje negavo nė vieno mandato. Po paaiškėjusių rezultatų „tvarkiečiai“ kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl balsų perskaičiavimo, paaiškėjo, jog iki mandato šiai politinei jėgai trūko vos keleto balsų.  

Partija „Tvarka ir teisingumas“ šiuose savivaldybių tarybų rinkimuose surinko 688 balsus arba 3,92 proc. nuo visų balsavusiųjų. Iš sąrašo didžiausio pasitikėjimo sulaukė S. Statkus (229 pirmumo balsai), Vidas Riepšas (194), Kęstutis Petkus (197), Laimonas Norvilis (147) ir Edita Vaitkutė-Zinkė (131). Tokio rezultato nepakako, kad šiuose rinkimuose jie gautų bent vieną Tarybos nario mandatą. Redakcijoje apsilankęs Tauragės skyriaus pirmininkas S. Statkus teigė, jog trūko vos keleto balsų. Dėl esą didelio skaičiaus negaliojančių biuletenių jie kreipėsi į Tauragės apygardos rinkimų komisiją.

Komisijos pirmininkė G. Rakauskienė patvirtino, jog partijos „Tvarkos ir teisingumas“ atstovai prašė perskaičiuoti visus balsus dėl neva didelio negaliojančių biuletenių skaičiaus. Trečiadienį komisija apsvarstė šį prašymą.

– Po rinkimų mes atlikome privalomą balsų perskaičiavimo procedūrą, skaičiai sutapo. Buvo vienas neatitikimo atvejis tik dėl pirmumo balso kandidatų reitingavime. Komisija apsvarstė ir atmetė partijos „Tvarka ir teisingumas“ prašymą. Nė vienas stebėtojas pastabų rinkimuose neturėjo, vertinant negaliojančių biuletenių skaičių – jis net mažesnis nei 2015 metais. Pagal šį kriterijų Tauragės rajonas atitinka šalies vidurkį, – „Tauragės žinioms“ teigė G. Rakauskienė.

Tarybos nariu S. Statkus buvo 2003–2007 m., 2007–2011 m. ir 2011–2019 m. kadencijose. 2015 metų rinkimuose „tvarkiečiai“ iškovojo dvi vietas taryboje, partijai atstovavo jos lyderis Tauragėje ir Kęstutis Petkus.  

Likęs be mandato S. Statkus „Tauragės žinioms“ teigė dabar gyvensiąs ramiau. Vyras kovo 13 dieną Tauragės krašto muziejaus parodų salėje pristato savo ir žmonos dekoratyvinių dramblių kolekciją. Tokią parodą politikas jau rengė 2014 metais. 

 

Daugiau straipsnių