Aktualijos

Nacionalinis diktantas šiemet skirtas Kovo 8-ajai
  • Įkelta: 2019-03-08
Tauragės rajono savivaldybės albumo nuotrauka

Šiandien Tauragės rajono savivaldybėje 24 tauragiškiai rašė Nacionalinį diktantą. Marijaus Žiedo įgarsintas tekstas sukurtas būtent kovo 8-osios progai, šįkart jo autorė – atlikėja ir reklamos kūrėja Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep.

Į Tauragės rajono savivaldybę atvyko 12 suaugusiųjų ir 12 Tarailių progimnazijos septintos, aštuntos klasės mokinių. Nacionalinis diktantas visoje Lietuvoje buvo rašomas 11 val. Dėl raštingiausiojo vardo varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Tradiciškai diktantą buvo galima rašyti ir  mokyklose, bibliotekose. Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija.

Kai kurie tauragiškiai diktantą savivaldybėje rašė jau antrą ar trečią kartą. Pasak jų, ne tiek svarbu laimėti raštingiausio žmogaus titulą, kiek smagu pajusti ypatingą renginio dvasią, rašyti kartu su kitais ir pasitikrinti savo žinias.

2018 m. Tauragės rajono savivaldybėje Nacionalinį diktantą pagal Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“ rašė 25 tauragiškiai – 11 suaugusiųjų ir 14 Tarailių progimnazijos septintos, aštuntos klasės mokinių.

Antrasis (finalinis) konkurso turas vyks Vilniuje balandžio 13 d. 11 val. Pirmojo turo tekstas bus skelbiamas www.diktantas.lt bei www.vlkk.lt.

Asmenys, dalyvausiantys Diktanto finale, apie tai informuojami asmeniškai.

Daugiau straipsnių