Aktualijos

Kovo 8-osios anonsas: koalicines svarstykles nusvers išrinktas meras
  • Įkelta: 2019-03-07

Rengiantis antrajam rinkimų turui partijų stovyklose aktyviai vyksta sėkmės ir nesėkmės scenarijų modeliavimas. Dabartinę koaliciją sudarančios partijos – liberalai, konservatoriai ir „valstiečiai“, jeigu meru taptų Dovydas Kaminskas, neslepia sukirsiantys rankomis dėl koalicinės sutarties. Tuomet dešinieji vėl turėtų Taryboje vieno balso persvarą – 13 prieš 12 ir paliktų socialdemokratus dirbti opozicijoje. Tuo tarpu 4 mandatus iškovoję „nepartiniai“ muštis į krūtinę neskuba – palaikymo neišreiškė nė vienam iš kandidatų ir leidžia suprasti, jog stos į tą pusę, kur vėjas papūs, kitaip sakant, galimai šliesis prie tų, kieno bus meras, o kartu ir valdžia. Tuo tarpu viešumoje jų lyderis Vidas Bičkus kerta blynus būtent su vienu iš kandidatų. Pamėginkite atspėti, su kuriuo?

Pagirios po rinkimų arba sūris pelėkautuose. Rytas po rinkimų. Tauragiškiai pasirinko – nors ir nedidele persvara, daugiau savo balsų paskyrė ne dabartinių valdančiųjų kandidatui. Rinkėjas neįsigilino į  kvietimą pagalvoti „Į priekį ar atgal“ ir įjungė atbulinę pavarą. Plačiau apie tai skaitykite redaktorės Eglės Červinskaitės nuomonėje.

Negavęs mandato S. Statkus tikina gyvensiąs ramiai. Šiųmečiai Tauragės rajono savivaldybių tarybų rinkimai iš politinės arenos eliminavo 2 partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovus. Ji Tauragėje negavo nė vieno mandato. Po paaiškėjusių rezultatų „tvarkiečiai“ kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl balsų perskaičiavimo, paaiškėjo, jog iki mandato šiai politinei jėgai trūko vos keleto balsų. 

Tarybos palaiminimą gavo naujos vadovės. Trečiadienį neeilinio Tarybos posėdžio metu patvirtintos dviejų Tauragės švietimo įstaigų vadovės. Nuo šiol „Versmės“ gimnazijai oficialiai vadovaus Dalia Pukelienė, o vaikų lopšeliui-darželiui „Ąžuoliukas“ – Viktorija Paulauskienė. Konkursas į abiejų ugdymo įstaigų vadovų pareigas įvyko vasario 6 dieną. Surinkus visus reikalingus dokumentus, įstaigų vadoves patvirtino rajono taryba.

Tauragė pirmoji Lietuvoje įsigis elektrobusus? Po dviejų nesėkmingų bandymų, trečiuoju konkursu Tauragės rajono savivaldybei pavyko rasti tinkamus elektrobusų tiekėjus. Skelbiama, kad jau kitą savaitę šalys pasirašys sutartį su dvejomis kompanijomis, kurios įsipareigos transporto priemones pagaminti ne ilgiau nei per 13 mėnesių. Jei šis planas išsipildys – Tauragė taps pirmuoju miestu Lietuvoje, kurioje keleivius vežios elektra varomi autobusai. 

Dviejų greičių regionas. Viena mažiausių pagal plotą ir mažiausia pagal gyventojų skaičių Tauragės apskritis į nacionalinės žiniasklaidos akiratį vis dar dažniau patenka dėl politinių intrigų ar kriminalų nei dėl pozityvių naujienų. Kitais kartais ji prisimenama lyginant apskričių bendrąjį vidaus produktą (BVP) vienam gyventojui, bet ir čia pasidžiaugti nelabai yra kuo – jos rodiklis pats mažiausias. Tačiau esama ir pragiedrulių. Pastaraisiais metais apskrities centras – Tauragė – pradėjo sulaukti dar nelabai gausių, bet užtikrintų pagyrų iš svarbių šalies institucijų ir nevyriausybinių organizacijų.

Čempionato klaustukas: ar pavyks aplenkti jonaviškius. Iki Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliaraus sezono pabaigos likus vienai savaitei, paaiškėjo šio etapo nugalėtojas. Juo tapo Šakių „Vytis“, šiuo metu turintis 31 pergalę ir 9 pralaimėjimus. Kur kas prastesnėje situacijoje yra Tauragės krepšinio klubas, kuriam reikia ne tik pergalės prieš jaunuosius žalgiriečius, bet ir 15 taškų pranašumo prieš jonaviškius.

Tauragiškiai pavasarį žadino šėlionėmis. Seniau žmonės sakydavo – jei tinkamai Užgavėnių nešvęsi, visus metus nuo nelaimių neatsiginsi. Kad taip neatsitiktų, Pilies aikštėje gausiai susirinkę tauragiškiai antradienį, Užgavėnių dieną, kaip reikiant pašėliojo – neišgąsdino jų nė blogas oras. Tauragės kultūros centro surengtoje šventėje „Užgavėnių šėlionės-2019“ miestelėnus linksmino Baltrušaičių skyriaus liaudiškos muzikos kapela, vadovaujama Vytauto Eičo, folkloro kolektyvai „Radasta“ (vadovė Lijana Kiltinavičienė), ir „Traka“ (vadovė Rasa Jakienė), Kultūros centro mergaičių šokių grupė (vadovas Justas Bareišis), persirengėliai ir, žinoma, Kanapinis su Lašininiu. Tikėkimės, žiemą jie išvarė.

Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo skiltis – Praverkime Tauragės krašto lobių skrynią. Menės taps „Kultūros muitine“. Lankytojams duris prieš porą mėnesių atvėrusios Pilies menės – tai ne tik istorija alsuojančios sienos ir baldai. Muziejininkų dėka į Tauragės paveikslą šios erdvės įsiliejo su labai rimta pretenzija tapti traukos centru miestelėnams, miesto svečiams ir inicijuoti kūrybinius procesus ir kultūrinius virsmus. Pilies menėse startuoja kultūrinis projektas „Kultūros muitinė“, kuriam finansavimą skyrė Kultūros taryba, vyksiantis net septynis mėnesius. Projekto renginių idėjinė amplitudė siekia nuo kulinarinio paveldo tyrinėjimų iki perkusijos meistrų improvizacijų, teatralizuotų, žiūrovus įtraukiančių istorinių performansų, pateisinsiančių „Kultūros muitinės“ vardą.

Gero skaitymo!

Daugiau straipsnių