Aktualijos

Advokatų vaidmuo skyrybose
  • Įkelta: 2019-03-13

Šiandien sutuoktinių skyrybos jau nebėra jokia retenybė, kaip ir nesutarimai ir nesugebėjimas priimti bendro sprendimo prieš ir po išsiskyrimo. Dažniausiai, sprendžiant įvairius turto, būsto bei vaikų likimo klausimus, neapsieinama be specialistų pagalbos: teisėjo, advokato, psichoterapeuto. Dažniausias skyrybų proceso dalyvis yra advokatas, kuris remiantis įstatymais padeda išspręsti šeimos turto klausimus ir jo dalybas.

Teikiamos paslaugos

Kada kalbame apie santuokos nutraukimą ir apie vyksiančius procesus skyrybų metu, be teisinių žinių išmanymo tiesiog neapsieisi. Dviem asmenims nusprendus išsiskirti, santuokos nutraukimas tik sąrašo viršuje esantis vienas punktas, tačiau po jo seka visa eilė kitų teisinių klausimų, kuriais ir konsultuoja bei juos sprendžia advokatas. Tiesa, skyrybų procesas nėra paprastas net ir tada, kai abi pusės abiejų sutarimu priima sprendimą, o ką jau klabėti kai skyrybų reikalauja tik viena iš pusių.

Advokatas konsultuoja teisės klausimais bei teikia paslaugas dėl santuokos nutraukimo, santuokos metu įgyto turto padalijimo, vaikų gyvenamosios vietos klausimų sprendimo, jų išlaikymo, bendravimo ir kitų iškylančių klausimų dėl šeimos teisinių santykių.

Taigi susitikus su advokatu, pirmiausia aptariamas visas skyrybų procesas, lūkesčiai ir pageidavimai. Tolimesnėje eigoje, advokatas rūpinasi reikalingų dokumentų teisingu rengimu, vėliau tarpininkauja su kitu sutuoktiniu bei atstovauja teismuose.

Kaip žinia, nepaisant visų priežasčių ir aplinkybių, santuokos nutraukimas vyksta teismo tvarka. Viena pagrindinių priežasčių yra ta, kad skyrybos sukelia padarinius ne tik abiem priėmusioms sprendimą pusėms, bet ir kitiems asmenims (vaikams, bankams, kreditoriams ir pan.). Dėl šios priežasties be teismo priežiūros neapsieinama.

Privalu žinoti, kad teisnius padarinius sukelia tik pagal įstatymą įteisintos skyrybos. Priešingu atveju, skyrybų neįforminus teismo tvarka, teisiniai padariniai nesukeliami.

Svarbu žinios ir kompetencija

Skyrybų procesas yra vienas iš sunkiausių ir labiausiai sukrečiančių momentų žmogaus gyvenime. Tad nešališkas asmuo, tokiuose reikaluose yra tiesiog būtinybė. Advokatas tokiais atvejais išlaikydamas darbo etiką ir pasitelkdamas sukauptą patirtį bei žinias, siekia vesti derybas su antrąja puse, kadangi pasiekus susitarimą likusi skyrybų eiga nebūtų tokia sudėtinga. Advokatai siekia skyrybų procesą padaryti kuo paprastesnį, greitesnį bei pigesnį.

Kvalifikuoti specialistai remdamiesi savo patirtimi, naudoja strategijas, kurioms pasitvirtinus sklandžiai sprendžiami finansiniai klausimai, taip sumažinamas emocinis spaudimas.

Tokiais atvejais, kuomet bendro susitarimo pasiekti neįmanoma, teisės profesionalai imasi visų įmanomų teisinių priemonių, pasiekti savo klientui kuo palankesnę baigtį.

Kada skiriamasi dėl kito sutuoktinio kaltės, skyrybų procesas pats brangiausias, tačiau profesionalus specialistas pats reikalingiausias. Tik su puikiomis kompetencijomis pasižyminčio advokato pagalba, galėsite pasiekti savo tikslus bei lengviau išgyvensite visą procesą.

Visai nesvarbu, sprendimas nutraukti santuoką priimtas abipusiu susitarimu ar ne, dėl teisinių žinių stokos ir nesikonsultuojant su specialistu, gali kilti dar daugiau nesutarimų ir konfliktų.

Užs. Nr. 23

 

 

 


 

Daugiau straipsnių