Aktualijos

Tauragėje bus rengiami dveji politiniai debatai
  • Įkelta: 2019-02-08

Tauragės rajono savivaldybės kandidatai į merus ir tarybas prieš kovo 3-osios rinkimus dalyvaus atviruose debatuose. Pirmieji vyks vasario 22 dieną Bendruomenių namuose, antrieji – Tauragės kabelinėje televizijoje.

Politikos stebėseną vykdantis tinklas „Žinau, ką renku“ vasario 22 dieną Tauragėje kvies žmones susipažinti su kandidatais, užduoti jiems savo klausimus ir tiesiogiai išgirsti atsakymus. Debatų organizatoriai skelbiasi, kad tai nešališkas tinklas, kuriame dalyvauja jauni žmonės iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Jie siekia, kad Lietuvos politikai būtų atskaitingi rinkėjams, todėl skatina piliečius sąmoningai dalyvauti viešajame gyvenime ne tik prieš rinkimus, bet ir po jų.

„Žinau, ką renku“ pagrindinė nuostata, jog politikų išvaizda ir populistiniai pažadai – netinkami pasirinkimo kriterijai, todėl siūloma rinkėjams rasti argumentų ir patikrinti faktus, kurie padėtų jiems apsispręsti, už ką balsuoti. Prieš rinkimus organizuoja debatus tarp kandidatų, o po rinkimų – viešas diskusijas su išrinktais politikais ir jų ataskaitas rinkėjams.

Vasario 22 dieną vyksiančius kandidatų į merus debatus Tauragės bendruomenių namuose moderuos Lietuvos žurnalistų sąjungos prezidentas Dainius Radzevičius. Skelbiama, kad diskusija vyks nuo 18 iki 20 val. Į ją ateiti gali visi norintys.

Kad politiniai debatai domina gyventojus, rodo tauragiškių susidomėjimas socialiniame tinkle „Facebook“. Beveik 200 asmenų nurodo, kad dalyvaus, arba yra susidomėję šiuo renginiu.

Rinkimams skirtų diskusijų ciklą tradiciškai surengs ir Tauragės kabelinė televizija. Kaip „Tauragės žinias“ informavo reporterė Rūta Karmazinaitė, TVK debatai vyks dvi dienas.

Vasario 25 bus rengiamos kandidatų į rajono tarybą diskusijos. Kiekviena partija ar komitetas deleguos tris sąrašo dalyvius, kurie turės galimybę pasisakyti apie atstovaujamos partijos programą, ateities viziją ir jos įgyvendinimą. Kviečiami bus ir politikus palaikantys komandos nariai, šie galės pasipuošti skiriamąja atributika.

– Daugelis jau sutiko dalyvauti, tačiau kai kurių partijos atstovų atsakymų dar neturime. Apie tai, jog kažkas dalyvauti negalės, niekas nepranešė, – teigė R. Karmazinaitė.

Vasario 26 dieną TVK studijoje vyks ir kandidatų į merus debatai. Šiemet rinkimuose dalyvauja Vaidotas Globys, Dovydas Kaminskas, Darius Petrošius, Virginija Eičienė, Silverijus Statkus, Rimantas Kičas, Giedrė Stulginskienė ir Vidas Bičkus.

Televizija debatus tiesiogiai transliuos HD kanalu, taip pat internetu, per Youtube platformą. Diskusijas su politikais moderuos Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos prezidentė, Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininkė Vaiva Žukienė.

– Manome, kad debatus turi vesti neutralus žmogus, iš kito miesto. V. Žukienė turi daug patirties, be to, jai padėsiu ir aš, – „Tauragės žinioms“ teigė Rūta Karmazinaitė.

Daugiau straipsnių