Aktualijos

Susitikimas su Vytautu V. Landsbergiu: tikras žodis paliečia širdis
  • Įkelta: 2019-02-01

Ketvirtadienio vakarą Taurų bendruomenės namuose gausiai susirinkę žiūrovai klausėsi nuoširdžių rašytojo, režisieriaus ir atlikėjo Vytauto V. Landsbergio pasisakymų ir kartu su juo dainavo. Tai buvo išskirtinė galimybė kamerinėje aplinkoje susitikti su vienu geriausių šių dienų kūrėjų, ir ja pasinaudojo daug poetiškam žodžiui neabejingų ne tik Taurų gyventojų, bet ir tauragiškių.

Nuoširdų ir šiltą vakarą Taurų bendruomenės namuose skambėjo gražiausios ir labiausiai publikos mėgstamos rašytojo, poeto, režisieriaus, dainų autoriaus ir atlikėjo Vytauto V. Landsbergio dainos, pasakos, eilėraščiai, „rudnosiukizmai“.

Kaip „Tauragės žinioms“ papasakojo Tauragės kultūros centro Taurų filiale dirbanti režisierė, asociacijos „Mažoji scena“ prezidentė Genovaitė Urmonaitė, su šiuo kūrėju ji bendrauja sau seniai – ne tik kviečiasi į mūsų miestą, bet ir rengia bendrus koncertus visoje šalyje.

– Mes draugai jau daug metų, suprantame ir jaučiame vienas kitą, – pasakojo ji. – Ir ypač džiaugiuosi, kad taip puikiai pavyko surengti jo kūrybos vakarą būtent Tauruose. Akivaizdu, kad ir mažoje bendruomenėje gali vykti unikalūs, didžiulę emocinę ir intelektualinę vertę turintys susitikimai. Tauragėje tokių susitikimų esame surengę ne vien ir ne du. Čia susirinko kiek kitokia publika, tačiau ir tauragiškiams, kurie mėgsta jo kūrybą, nebuvo sunku atvažiuoti į Taurus. Džiaugiuosi šiuo susitikimu. Buvo nuostabu, kaip Taurų bendruomenės namuose gausiai susirinkę garbingi, dori ir nuoširdūs žiūrovai kartu su vakaro svečiu rašytoju, režisieriumi ir atlikėju Vytautu V. Landsbergiu dainavo ir absoliučioje tyloje klausėsi... Tikras žodis paliečia širdis.

V. V. Landsbergio kūrybinė veikla jau daug metų spindi Lietuvos kultūros padangėje, jis yra sukūręs daugiau nei dvidešimt kino filmų, aštuonias pjeses ir nemažai eilėraščių tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Menininkas, turintis gebėjimą savo kūrybą perteikti pačiais įvairiausiais būdais, gerbėjų ypatingai mylimas kaip atlikėjas. Jo koncertai panašūs į spektaklius, kurių metu menininkas tarp atliekamų dainų įterpia savo kurtų pasakų motyvus, filmų peržiūrą, poezijos skaitymą ir nuoširdų bendravimą su klausytojais.

Daugiau straipsnių