Aktualijos

Šauliams – skveras, kultūrininkams – alėja
  • Įkelta: 2019-02-27

Tauragės rajono savivaldybės taryba pritarė projektui, kuriame numatyti pavadinimai erdvėms, esančioms prie Kultūros rūmų. Nuo Dariaus ir Girėno gatvės besidriekiantį taką nuspręsta pavadinti Meno kolektyvų alėja, o greta Vlado Putvinskio paminklo esančią zoną – Šaulių skveru.

Prašymą dėl Šaulių skvero pavadinimo suteikimo savivaldybei pateikė Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio šaulių 7-oios rinktinės vadas, ats. mjr. Kęstutis Bauža. Idėja kilo siekiant pažymėti Lietuvos šaulių sąjungos 100-ąsias įkūrimo metines.

– Šie metai išskirtiniai šauliams. Minime 100-ąsias Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo metines. Kas domisi mūsų krašto istorija, žino, jog dabartiniuose Kultūros rūmuose 1933 m. pradėjo veikti Šaulių rūmai. Tai buvo ne tik Tauragėje, bet Lietuvoje pirmieji rūmai. Šiuo klausimu daug bendravome su gerbiamu istoriku Edmundu Mažrimu, kuris labai padėjo. Paaiškėjo, kad Šaulių skveras veikė ir tarpukariu, tarp V. Putvinskio paminklo ir Šaulių rūmų vyko renginiai, – pasakojo Kęstutis Bauža.

Bendradarbiaudami su E. Mažrimu ir Tauragės kultūros centro direktoriumi Virginijumi Bartušiu, rinktinės šauliai iniciavo skvero pavadinimo suteikimą. Jame jau ne kartą pasižadėjimus ir priesaikas tarė jaunieji šauliai, tačiau dabar tikimasi dar labiau suaktyvinti šią vietą. Šauliams ši vieta svarbi, nes 1930 m. čia pastatytas V. Putvinskio atminimo paminklas.

Šio žmogaus dėka 1919 m. birželio 27 d.  Lietuvoje buvo įkurta Šaulių sąjunga. Organizacija tarpukariu vienijo daugiau nei 60 tūkst. narių, o prasidėjus nacistinei ir sovietinei okupacijai šauliai tapo vienu iš pagrindinių rezistencijos ramsčių. Šiandien Lietuvos šaulių sąjunga vienija apie 11 tūkst. narių ir yra reikšminga patriotiškumo ir pilietiškumo ugdymo organizacija bei valstybės gynybos atrama.

Greta Šaulių skvero nusidriekusį taką nuspręsta pavadinti Meno kolektyvų alėja. Šį prašymą savivaldybei pateikė Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis.

Daugiau straipsnių