Aktualijos

Išankstiniame balsavime rinkėjai kol kas vangūs
  • Įkelta: 2019-02-27

Šiandien prasidėjo savivaldybių tarybų ir merų rinkimų išankstinis balsavimas. Pasak Tauragės rinkimų komisijos pirmininkės Gintarės Rakauskienės, lyginant su ankstesniais metais, kol kas rinkėjai balsuoja vangiai.

Išankstinis balsavimas savivaldybėse prasidėjo šiandien 8 val. ryto ir tęsis iki 20 val. vakaro. Tomis pačiomis valandomis savivaldybėje bus galima balsuoti rytoj. Iš anksto savivaldybėje gali balsuoti visi gyventojai, turintys asmens tapatybės kortelę, jei negalės atvykti į savo apylinkę tikrąją rinkimų dieną – kovo 3. Rinkėjo kortelės atsinešti nebūtina. Balsavimo kabinoje užpildžius biuletenį jis dedamas į voką, užklijuojamas, užantspauduojamas ir metamas į balsadėžę.

Tauragės rajono savivaldybėje šiandien iki 15 valandos jau balsavo apie 240 rinkėjų. Anot komisijos pirmininkės, išankstinio balsavimo aktyvumas šiemet nėra didelis.

– Lyginant su kitais metais kol kas balsuoja vangiai. 2015-aisiais per abi išankstinio balsavimo dienas atlikti pilietinę pareigą atėjo apie tūkstantis žmonių. Šiandien turime dar tik apie 240. Aišku, po darbo dar ateis, bet manau, kad 5 proc. nesieks. Balsuoja ir savivaldybės darbuotojai, ir žmonės iš kitų apylinkių bei kitų miestų – Vilniaus, Klaipėdos, net Prienų, tokių buvo apie 20, – informavo rinkimų komisijos pirmininkė Gintarė Rakauskienė.

Pasak jos, išankstinio balsavimo metu galima balsuoti bet kurio miesto savivaldybėje už kandidatus tos savivaldybės, kurioje gyvenamąją vietą yra deklaravęs rinkėjas.

Komisijos pirmininkė patikino, kad rinkimų pažeidimų kol kas neužfiksuota, balsavimas vyksta sklandžiai. Rinkėjams talkina 4 rinkimų komisijos nariai.

 

Daugiau straipsnių