Aktualijos

Ingrida Šimonytė Tauragėje: apie Seimo narių skaičiaus mažinimą ir milijardą milijonui
  • Įkelta: 2019-02-25
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusį pirmadienį Tauragės bendruomenių namuose vyko susitikimas su kandidate į prezidentus Ingrida Šimonyte. Pilnutėlė salė tauragiškių klausėsi politikės įžvalgų apie prezidento ir savivaldos rinkimus, Seimo narių skaičiaus mažinimo vajų, kitas nūdienos aktualijas. I. Šimonytė atsakė į susirinkusiems rūpimus klausimus: ar reikia visuotinio šaukimo į kariuomenę, kokios užsienio politikos tendencijos pasaulyje, ar bus Lietuvoje krizė.

I. Šimonytė teigė mananti, jog rinkėjams yra labai svarbu susitikti su kandidatais, ypatingai Prezidento rinkimuose, nes dažniausiai juos mato tik per televizorių.

Susitikimą su tauragiškiais ji pradėjo geru žodžiu apie Tauragę. Čia ji lankosi antrą kartą.

– Akivaizdu, kad randasi naujų traukos objektų, ir to, ko anksčiau nebuvo. Ką tik su meru buvom susitikę, tikrai visai įdomių patirčių ir įdomių dalykų pati savivaldybė turi, kur galėtų ir kitos savivaldybės pasimokyti. Yra tokių savivaldybių, kur meras daugiau skundžiasi, kad yra sunku, sudėtinga ir kažko nepavyksta spręsti, bet yra ir tokių, kur tie sprendimai atsiranda, ir Tauragė yra viena iš tokių. Pradedant nuo industrinio parko, kuris, sakyčiau, yra unikali patirtis. Yra įprasta, kadangi visose kitose savivaldybėse visą laiką tarsi yra lūkestis, kad valdžia kažkaip padarytų infrastruktūrą verslui, valdžia kažkaip to verslo „prisodintų“ į tą infrastruktūrą, ir tada turim laisvąją ekonominę zoną, kurioje daugiau nieko išskyrus zoną nėra. Bet jeigu pasitaiko verslių ir išmintingų žmonių, tai žiūrėk ir be didelės valstybės paramos, kartis su tam tikrų valstybinių institucijų nepadėjimu, panašesniu į trukdymą, sugeba padaryti dalykų, kur valstybinės institucijos negeba padaryt. Ir manau, kad Tauragė tuo yra išskirtinė, ir galėtų tai ir kitose savivaldybėse pasikartoti, – kalbėjo I. Šimonytė.

Kandidatė papasakojo, kodėl nusprendė siekti Prezidento posto. Esą pagrindinis dalykas, kuris motyvuoja kandidatuoti, yra žmonių pasitikėjimas. I. Šimonytė kandidate buvo išrinkta demokratiniuose Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos surengtuose pirminiuose rinkimuose, kuriuose dalyvavo ne tik partijos nariai bet visi norintys kitoms partijoms nepriklausantys piliečiai. Dėl galimybės dalyvauti Prezidento rinkimuose ji susirungė su Vygaudu Ušacku ir surinko 70 proc. balsavime dalyvavusių piliečių balsų visoje Lietuvoje. I. Šimonytę palaikė ir tauragiškiai.

Taip pat ji kalbėjo apie viešojo sektoriaus finansavimo problemas ir esą neatsakingą dabartinės valdžios mokesčių mažinimą. Anot jos, siekdami pasididinti reitingus populiariais sprendimais bei šūkiais, tokiais, kaip „milijardas milijonui“, valdantieji mažina biudžeto pajamas, kas ilgalaikėje perspektyvoje sukels problemų viešojo sektoriaus paslaugų finansavimui ir kokybei.

– Štai jums labai paprastas pavyzdys. Nusprendė valdžia, kad reikia sumažinti mokesčius ir išdalinti milijardą milijonui per tris metus. Ar kas nors kalbėjo, kokios yra šito sprendimo pasekmės išskyrus tai, kad milijonas žmonių gaus tą milijardą kažkokiu tai būdu į kišenę. Kad galbūt tai reiškia, o labiausiai tai ir reiškia, kad tie pinigai iš žmonių kišenės išeis korepetitoriams, slaugos paslaugoms, priemokoms už gydymo paslaugas ir panašiai, visam tam, kur žmonės kažkaip yra linkę galvoti, kad jiems tai priklauso ir valstybė turi tai parūpinti. Bet valstybė priima sprendimus, kurie užkerta jai kelią apskritai spręsti šiuos klausimus ir paskui vėl žmonėm žada viską išspręsti, – apie populizmo pasekmes kalbėjo I. Šimonytė.

Iš salės I. Šimonytei buvo užduotas šiuo metu itin garsiai viešoje erdvėje eskaluojamas klausimas – ar verta mažinti Seimo narių skaičių. Seimo narė išsakė itin griežtą nuomonę – prašė net nepasirašyti ant lapo, jog dalyvauta referendume. Kad balsavimas būtų laikomas neįvykusiu.

– Aš kiekvieno žmogaus, kuris balsuos už mane Prezidento rinkimuose, ir kiekvieno, kuris nebalsuos už mane, bet manys, kad jis nėra nusipelnęs, jog valdžia jį traktuotų kaip „durnių“, raginsiu neimti referendumo biuletenio ir nepasirašinėti toje VRK knygoje, kurioje yra pasirašoma, kad, atseit referendume dalyvavau. Šitas referendumas yra patyčia iš sveiko proto ir patyčia iš politikos. Kai atsirado jo iniciatyva, mes čia turėjom tokių juokelių, nes pirma iniciatyva buvo, kad šitas referendumas vyktų su antru Prezidento rinkimų tikru. Tada sakėm, kad valdžia yra tiek netikra dėl Skvernelio pergalės, kad reikia pamobilizuoti tos piktosios Lietuvos, kuri nuspręs, kad atėjusi nubaus valdžią. Nors iš tikrųjų manau, kad referendumas nepavyks. Vėliau jis buvo perkeltas į pirmą rinkimų turą. Visas naratyvas, kuris yra apie tą referendumą, yra visiškas melas, – savo nuomonę išsakė politikė.

Kandidatė į Prezidentus paklausta, ar bus Lietuvoje dar viena krizė, ironizavo, kad tokios krizės, kaip kad buvo „Kubiliaus laikais“, tikrai nebus. Tačiau neatmetė galimybės, kad ekonomikos lėtėjimas yra galimas. Tačiau, jos nuomone, tokio ekonominio burbulo, kaip 2009-aisiais, Lietuvoje neturime, todėl prielaidų, kad ekonomika perdegs, nėra.

I. Šimonytė ne pirma kandidatė į prezidentus, atvykusi į Tauragę. Kiek anksčiau čia lankėsi Gitanas Nausėda, Arvydas Juozaitis, Petras Auštrevičius. Į Kęstučio batalioną buvo trumpam užsukęs ir Saulius Skvernelis, tačiau Ministras Pirmininkas susitiko tik su kariais.

Daugiau straipsnių