Aktualijos

Bibliotekos praturtės kompiuterine įranga
  • Įkelta: 2019-02-05

Birutės Baltrušaitytės viešąją biblioteką ar jos filialus lankantys tauragiškiai jau visai netrukus galės dar patogiau naudotis kompiuteriais – ten, kur jos dar nėra, bus įrengta nemokama viešoji interneto prieiga, atsiras daug naujos šiuolaikiškos kompiuterinės įrangos, o gyventojai bus mokomi ir skatinami elektroninėmis paslaugomis. Tai tapo įmanoma įgyvendinant du naujus projektus, dėl kurių savivaldybė, tarybai pritarus, pasirašė sutartį su Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.

Savivaldybė susitarė bendradarbiauti su Nacionaline biblioteka 2018–2020 metais įgyvendinant projektus „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, kurie savivaldybės gyventojams suteiks galimybę viešosiose bibliotekose naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei mokys ir skatins naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais. Pagal šiuos projektus viešosios interneto prieigos savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos struktūriniuose vienetuose bus įrengtos arba pagertos.

Sutartis sudaryta vadovaujantis viešosios įstaigos „Centrinė projektų valdymo agentūra“ ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pasirašyta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ sutartimi.

Rajono bibliotekoms pagal projektą atiteks išties nemažai kompiuterinės įrangos. Numatyta, kad dauguma bibliotekų gaus po 2, 3, 4, 5, o miesto A. Vymerio biblioteka – net 6 kompiuterius, visos 28 bibliotekos gaus po daugiafunkcinį įrenginį, projektorių, bevielio ryšio prieigos įrenginį.

Tuose bibliotekos filialuose, kur nėra interneto, jis bus įrengtas, kaip ir signalizacija. B. Baltrušaitybės viešojoje bibliotekoje bus įrengtas liečiamas terminalas. Biblioteka gaus ir tris specifinius įrangos paketus: inžinerinį, kūrybinį ir programavimo. Inžinerinį sudaro 3D spausdintuvas, darbo stotis ir 5 konstruktoriai, kūrybinį – negatyvų ir nuotraukų skaitmeninimo skeneris, rašalinis spausdintuvas nuotraukoms, darbo stotis, ausinės, mikrofonas, 360 laipsnių kamera, Web tipo FHD kamera, planšetinio tipo kompiuteris, grafinė planšetė ir du programinės įrangos vienetai. Į programavimo paketą įeina  AiO tipo stacionarus kompiuteris, planšetinio tipo kompiuteris su programine įranga, konstruktoriai (6 vnt.), mikrokompiuterio rinkiniai (2 vnt.), programuojamo mikrokontrolerio rinkiniai (3 vnt.), kompiuteriuko rinkiniai (2 vnt.), edukaciniai programuojami dronai (2 vnt.).

„Tauragės žinių“ pakalbinta B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė sakė, kad sutartį Nacionalinė biblioteka pasirašė su savivaldybe, tačiau visą įrangą pirks Nacionalinė biblioteka, savivaldybei tai nieko nekainuos. Ji tik įsipareigoja tinkamai parengti bibliotekas viešosios prieigos įrengimui ir pagerinimui, nupirkti reikalingų baldų, pasirūpinti patalpų, kuriose stovės įranga, saugumu ir mokėti už interneto ryšį.

Pasak direktorės, įranga po truputį jau pasiekia biblioteką.

Džiaugiasi, kad netrukus bibliotekose prasidės kompiuteriniai mokymai pradedantiesiems ir pažengusiesiems.

 

Daugiau straipsnių