Aktualijos

Baseino kontūrai išlieti. Pasižvalgykite
  • Įkelta: 2019-02-25
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tauragės rajono savivaldybės administracija Tarybos narius ir žurnalistus pakvietė apsilankyti baseino statybvietėje. Darbų vykdytojai patikino, jog kapitaliniai statybos darbai praktiškai baigti – sienos, lubos, grindys ir baseino techninės konstrukcijos beveik paruoštos vidaus apdailai, o baseino zonų kontūrai matyti jau dabar.

Pastato išorė jau sutvarkyta, priekinis fasadas apkaltas medžio apdaila, beveik per visą pastato ilgį sudėti vitrininiai langai. Vytauto 141 – Bendruomenių namų ir naujojo baseino dar montuojamas koridorius, mat būtent šiame pastate šalia baseino turėtų atsirasti sporto klubas.

Baseino viduje jau taip pat ryškėja patalpų kontūrai, sienos ir pertvaros užbaigtos, inžinerinės sistemos išvedžiotos. Aišku, kur bus registratūra, laukiamasis, persirengimo kambariai, pirtys. Pasak projekto koordinatoriaus, Tauragės rajono savivaldybės Statybos ir architektūros skyriaus vedėjo A. Preikšaičio, pagalvota ir apie tėvus, atėjusius su skirtingų lyčių atžalomis.

– Pavyzdžiui, tėčiui su dukra arba mamai su sūnumi tikrai yra problema, kur persirengti. 5–6 metų berniuko jau nesivesi į bendrą moterų rūbinę. Todėl numatytos atskiros nuo bendrų persirengimo patalpos. Iš tikrųjų mažai kur taip yra, – sakė specialistas.

Planuojama įrengti tris tradicines pirtis – suomišką, rusišką ir turkišką, teigė projekto koordinatorius.

Pagrindinė baseino ir pramogų erdvė jau taip pat įgauna savo formą – išpiltos betoninės pertvaros dviejų takelių plaukimo baseinui, pramogų baseino zonai, atskiroms burbulinėms vonioms ir mažų vaikų baseinėliui.

Plaukimo zona bus sujungta su ovalia pramogų zona, iš viso vandens kubatūra sieks apie 400 kub. m, o vanduo baseine bus šiek tiek šiltesnis, nei įprasta kitur. Temperatūra sieks 31 laipsnį (tuo tarpu Šilalės baseine plaukimo zonoje yra 28 laipsniai). Ovalioje zonoje numatoma aktyvių užsiėmimų įranga – plaukimas prieš srovę, masažinė įranga ir kita. Į ją bus galima čiuožti nuo nusileidimo kalnelio. Maždaug ties ta vieta, kur susijungs plaukimo takeliai su pramogų zona, planuojama žadėta rūko užuolaida.

A. Preikšaitis svečius vedėsi ir į rūsius, apžiūrėti baseino konstrukcijų iš vidaus. Rūsyje apsilankiusieji pamatė atvestus vandens įvadus, supakuotą ir savo eilės laukiančią įrangą, iš betono išlietas baseino pramogų zonų formas. Anot jo, stambūs statybos darbai eina į pabaigą. Beliko pakloti hidroizoliacinį sluoksnį ir bus galima pereiti prie apdailos, klijuoti plyteles. Pagrindinė – technologinė statybos darbų dalis dar prieš akis – filtrų, masažinės įrangos, apšvietimo, pirčių įrangos montavimas. 

Pasak administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, naujasis baseinas duris atvers po 3–4 mėnesių:

– Norėjome, kad Tauragėje atsirastų baseinas šeimoms ir tikrai viskas eina pagal planą. Mes turime šalia bendruomenių patalpas, kur orientuojamės į šeimas, renginius joms, tikimės, kad baseinas taps dar viena vieta, kur šeimos galės apsilankyti tiek savaitgaliais, tiek darbo dienomis. Iš viso šio projekto vertė yra apie 2 200 tūkst. eurų, metų pabaigoje buvo įgyvendinta apie pusė investicijų. Manome, kad per 3–4 mėnesius baseinas turėtų būti užbaigtas, – sakė M. Petraitis. 

Baseino projektavimo darbai prasidėjo 2015-ųjų metų gegužę, statybos – praėjusių metų pradžioje.

Daugiau straipsnių