Aktualijos

13-asis kraštiečių susitikimas Vilniuje – šiltas ir nepamirštamas
  • Įkelta: 2019-02-04

Jau tryliktą kartą Vilniuje, pastaruosius kartus – Mažajame teatre – rinkosi tauragiškiai, gyvenantys sostinėje. Renginį – kaip ir visus ankstesnius, organizavo Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė. Susitikti su kraštiečiais – liaudies teatru iš Tauragės, liaudiškos muzikos grupe, vadovaujama Arūno Rakevičiaus, Tauragės rajono meru Sigitu Mičiuliu ir būriu besišypsančių savivaldybės darbuotojų – atvyko apie pora šimtų žmonių.

Tauragiškiai parodė spektaklį „Gudri našlė“, keletą dainų padovanojo Donalda Meiželytė, kalbėjo Sigitas Mičiulis, kraštietis Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Vėliau bendravimas tęsėsi prie tauragiškių vilniečiams paruošto vaišių stalo.
Kaip savo „Facebook“ paskyroje rašo Eugenijus Šaltis, sunku buvo su visais pažįstamais spėti pabendrauti, nes pasikalbėti tikrai buvo apie ką, vieni kitų buvo pasiilgę. „Su kuo pakalbėjau? Ogi su senais bičiuliais – garbės piliečiais Alfonsu Čepausku, Albinu Batavičiumi, buvusiais kolegomis Elena ir Jurgiu Stasiuliais, gydytoja Zita Venckiene ir jos dukra Laura, žurnalistu Alvidu Jancevičiumi, buvusiu radijo diktoriumi Vytautu Širka, aktoriumi Ervinu Peteraičiu, inžinieriumi ir buvusiu Tauragės teatro aktoriumi Antanu Dirginčiumi, Fortūnatu Dirginčiumi, Tauragės kraštiečių draugijos Vilniuje pirmininke Otilija Klimaitiene, Larisa Gureckiene, Virginijumi Jociu ir kitais kraštiečiais. Susipažinau ir su naujais žmonėmis. Buvo labai įdomu ir gera“, – rašo jis.

Vilniuje gyvenantys tauragiškiai jau siunčia padėkas už nuostabų vakarą ir sako visada jo laukiantys. O G. Urmonaitė sako jau galvojanti, ką dar padaryti, kad būtų dar daugiau šiltų apsikabinimų.

– Labai fainai praėjo, – „Tauragės žinioms“ sakė ji, – labai daug darbo įdėta, tačiau jis tikrai atsiperka. Bendravimas visada būna toks šiltas ir tikras – kaip šeimos susitikime. Labai daug žmonių susirinko, daug  jaunų, daug tokių, kurie pirmąkart atėjo. Mes nuvažiavom visas autobusas teatralų ir prijaučiančių. Smagu, kad atvažiavo ir meras, savivaldybės darbuotojai.

Ji pasakojo buvusi labai nustebinta ir nudžiuginta, kai visa salė, Donaldos Meiželytės paraginta, sveikino ją kūrybinio jubiliejaus proga – sukako 40 metų, kai G. Urmonaitė dirba Tauragėje.

Susitikimo organizatorė sakė esanti be galo dėkinga visiems – ir padėjusiems jį surengti, ir parėmusiems. 

Daugiau straipsnių