Aktualijos

Vasario 1-osios anonsas: artėjant rinkimams auga įtampa
  • Įkelta: 2019-01-31

Trečiadienį rajono taryba rinkosi į svarbiausią metų posėdį. Svarstytas ne tik 2019-ųjų biudžetas, su kuriuo teks dirbti jau kitos kadencijos tarybai, bet ir atsiskaityta už praėjusių metų rezultatus. Be kita ko, valdantiesiems buvo užduodami klausimai ir apie pažadų, duotų rinkėjams prieš ketverius metus, įvykdymą. Nenuostabu, kad posėdžių salėje atmosfera įkaito. Vos keturis klausimus iš 50-ties politikai svarstė bemaž penkias valandas.

VRK smūgis kandidatams: dėl teistumo braukiami iš sąrašų. Vyriausioji rinkimų komisija skelbia galutinius kandidatų į savivaldybių tarybas ir merus sąrašus artėjančiuose rinkimuose. Tauragės rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Gintarė Rakauskienė informavo, jog Tauragės apygardoje iš pareiškinius dokumentus teikusių kandidatų sąrašų yra išbraukti trys – po vieną iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, komiteto „Nepartinė Tauragė“ ir socialdemokratų sąrašų. VRK filtrą praėjusiems kandidatams bus įteikti pažymėjimai.

Pasirengimas ginti tėvynę ir dalyvavimas politikoje – nesuderinama? Nenumaldomai artėjant savivaldybių rinkimų datai staiga iškilo klausimų, ar visi kandidatai į savivaldybių tarybas gali dalyvauti rinkimuose. Tikra psichozė viešojoje erdvėje kilo suabejojus, ar kandidatų sąrašuose gali būti kariai savanoriai. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) po ilgų diskusijų vis dėlto paliko juos kandidatų sąrašuose. Tauragės rinkiminėje apygardoje tarp kandidatų karių savanorių yra du.

Vadovauti darželiui siekia trys pretendentai. Ne paslaptis, jog Tauragėje stinga ugdymo įstaigų vadovų. Šiuo metu jų neturi „Ąžuoliuko“, „Žvaigždutės“ darželiai, „Versmės“ gimnazija. Vasario 6-ąją turėtų įvykti du konkursai – „Ąžuoliuko“ ir „Versmės“ direktorių pareigoms eiti, o „Žvaigždutės“, ko gero, laukia kitoks likimas – šį darželį svarstoma prijungti prie netoliese esančio kito darželio – „Kodėlčiaus“. Kas pretenduoja į „Ažuoliuko“ vadovo postą sužinosite paskaitę naujausią numerį.

Už priverstinį automobilio saugojimą bandė prisiteisti kosminę sumą. Antradienį Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą civilinėje byloje pagal uždarosios akcinės bendrovės „Tomadas“ ieškinį, kuriuo įmonė prašė priteisti iš A. J. ir D. J. automobilio saugojimo išlaidas, 33 kartus viršijančias automobilio vertę. Tačiau teismas įmonės apetitą gerokai sumažino – ieškinį tenkino iš dalies ir iš atsakovų priteisė 790 Eur.

Grįžę iš emigracijos: kuria stalus, kokių nerasi niekur. Giedrė kilusi iš Pagėgių krašto, jos draugas Valdas – tauragiškis. Abiem teko paragauti emigrantų duonos: iš pradžių ji su drauge Anglijoje skynė gėles, Valdas Norvegijoje dirbu aukštalipiu, paskui, jau abu kartu, išvažiavo į Vokietiją – Hamburge dirbo viešbutyje. Atlyginimai nesužavėjo, tad vis dažniau aplankydavo mintys, ar negrįžus į gimtinę. Taip ir padarė. Plačiau apie tai, penktadienio laikraštyje.

Vėjo ir vandens fanai: pardavę butą, įsigijo jachtą. Kol lietuvaičiai socialiniuose tinkluose dalinasi snieguotos žiemos vaizdais, tauragiškė Vita Arvasevičiūtė siunčia linkėjimus nuo Gran Kanarijos krantų. Saulė, plaukus draikantis jaukus vandenyno brizas bei įspūdingos nuotraukos socialiniuose tinkluose verčia aikčioti ne vieną merginos bičiulį. Ji kartu su savo vyru Simu įsigijo jachtą pavadinimu „Windarella“, kaip patys teigia, dirba, keliauja, nardo, mėgaujasi maistu, gaudo įspūdingus vaizdus, nuotykius ir vėją. „Tauragės žinių“ pakalbinti keliautojai pripažino, kad save gali pristatyti įvairiai: architektė ir inžinierius arba naras ir kaitavimo instruktorė. Tačiau tiksliausia juos būtų vadinti užsispyrusiais jaunais optimistiškais pasiutusiais svajotojais, bandančiais atrasti savo pasaulį, kurio nepasiūlys jokia kelionių agentūra ar vadovėlis.

Bibliotekos praturtės kompiuterine įranga. Birutės Baltrušaitytės viešąją biblioteką ar jos filialus lankantys tauragiškiai jau visai netrukus galės dar patogiau naudotis kompiuteriais – ten, kur jos dar nėra, bus įrengta nemokama viešoji interneto prieiga, atsiras daug naujos šiuolaikiškos kompiuterinės įrangos, o gyventojai bus mokomi ir skatinami elektroninėmis paslaugomis. Tai tapo įmanoma įgyvendinant du naujus projektus, dėl kurių savivaldybė, tarybai pritarus, pasirašė sutartį su Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projekte – gimtadienį sutikęs kolektyvas „Vėjava“. Tauragės kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas „Vėjava“ minėjo 15-ąsias kūrybinės veiklos metines. Visoje Lietuvoje žinomas kolektyvas, pelnęs daugybę apdovanojimų, tarp kurių – ir „Aukso paukštė“, savo paaugliško gimtadienio proga dovanojo savo gerbėjams nuostabų koncertą. Jo būta ir smagaus, ir šiek tiek liūdno, nes su kolektyvu atsisveikino jo įkūrėja ir vienintelė vadovė Birutė Sagatauskienė.

„Amadeus dance show“ – tikra šventė šokio mėgėjams. Vos ne ketvirtį amžiaus gyvuojantis šokių klubas „Amadeus dance“ , kuriam vadovauja Vilija Krūgelienė su dukra ir Evelina, sukvietė savo gerbėjus į jau tradiciniu tapusį renginį „Amadeus dance' show“, skirtą Onos Stankienės atminimui. Kultūros rūmų salė nepajėgė sutalpinti visų žiūrovų, o scenoje šokis keitė šokį, o šokėjos stebino savo energija ir plastika.

Gero skaitymo!

Daugiau straipsnių