Aktualijos

Kaip nepadaryti klaidos renkantis metalo detektorių
  • Įkelta: 2019-01-29

Daug kas žinome šiuos įrenginius iš komiksų, filmų ar TV laidų. Metalo detektoriai yra įgavę tokį, kiek mistinį vertinimą. Tai – tarsi magiškas įrenginys, kurį pasitelkia visi lobių ieškotojai ir randa didžiulę skrynią, užkastą kažkur visai netoli namų. Deja, realybė yra kiek kitokia ir šie įrenginiai yra mažiau fantastiški, o labiau realūs, techniškai tikslūs ir labai funkcionalūs prietaisai. Turbūt todėl daugumos „lobių ieškotojų“ noras įsigyti tokį įrenginį kiek atšąla, pamačius tai, kiek žinių ir informacijos reikia turėti, kad teisingai pasirinkti. Laimei šiame straipsnyje nurodysime svarbiausius patarimus, kaip nepadaryti klaidos renkantis metalo detektorių.

Pradėkime nuo esmių esmės – paieškos objekto. Jeigu ruošiatės ieškoti lobio, jums labiau padės istorijos vadovėliai arba vietiniai archyvai. Nebent piratas ar nuotykių ieškotojas buvo labai kvailas ir viską užkasė negiliai po žeme. Kitu, labiau realistišku atveju galite tikėtis surasti visus metalo objektus, maždaug iki metro gylio. Tai gali būti II pasaulinio karo relikvijos, senovinės monetos, iš LDK arba ATR laikų išlikę dirbiniai, senoviniai artifaktai, ženkliukai, relikvijos t.t. Tiesa, prie karinės technikos paieškų rekomenduojame per daug nesiartinti. Nors tai ir skamba įdomiai, tačiau galite susižeisti arba sužeisti kitus, sugadinti svetimą turtą.

Dauguma metalo detektorių yra labai specializuoti. Vieni geriau tinka papuošalų ir monetų paieškai, kiti gali geriau aptikti grynus metalus ir ignoruoti nepageidaujamus prietaisus.

Tačiau, pirmas dalykas, kurį privalote įvertinti – ar tikrai skirsite laiko prietaiso naudojimui. Metalo detektorius yra gana nepigi investicija, todėl turite būti užtikrinti, kad jis bus naudojamas. Entuziastams, kolekcionieriams ar su tuo dirbantiems asmenims tai nebus aktuali problema, tačiau pradedantiesiems ar tik galvojantiems apie tokį pirkinį – reikėtų pamąstyti kiek ilgėliau. Komplektacija gali gundyti, tačiau net ir patyrusiam entuziastui jos ne visad reikia. Paklosite kelis kartus daugiau, bet ar nauda bus atitinkamai didesnė? Tai dar klausimas, todėl reikėtų pasitarti su specialistais, kurie kuruoja prekybą šiais įrenginiais specializuotose parduotuvėse. Kadangi jūsų poreikiai gali būti labai individualūs, nuo jų ir priklausys ar reikalinga ta papildoma komplektacija, ar ne. Pirkdami patys galite nemenkai suklysti ir per daug išlaidauti.

Toliau akcentuokime jūsų finansines galimybes. Tokia specializuota įranga reikalauja kelių šimtų eurų dydžio investicijos. Tačiau specialūs įrenginiai arba labai pažangūs metalo detektoriai jūsų asmeninę arba įmonės piniginę gali paploninti ir keliais tūkstančiais eurų. Tai yra ir be galo delikatus prietaisas, todėl jo sutrenkimai ar neatsargūs judesiai gali nemenkai pakenkti elektronikai bei įvairioms detalėms. Remontas – nepigus ir negreitas, todėl vertėtų būti atidiems. Geriausias prietaisų kainas rasite elektroninėje parduotuvėje www.b-a.eu . Čia taip pat galite gauti ir nešališkas bei objektyvias konsultacijas apie metalo detektorius ar kitą įrangą.

Grįžkime prie metalo detektorių bei jų pirkimo. Kai kurie metalo detektoriai tinka paieškoms po vandeniu. Gilu ar negilu, tai taip pat svarbu, kadangi ne visi įrenginiai tinka darbui dideliame slėgyje, ne visi aptiks radinius giliame dugne.

Gylis, kurį gamintojai kai kada rašo prie savo įrenginio – turėtų atspindėti, kaip giliai esantį metalą ar daiktą, detektorius aptiks. Deja, tas gylio matavimas yra labai subjektyvus ir priklauso nuo daugelio dalykų. Tarp jų yra oro sąlygos, grunto užterštumas, tai, koks yra metalas ir taip toliau. Nepameskite galvos vien dėl to, kad detektorius aptiks daiktus x metrų gylyje, į viską žiūrėkite plačiau!

Užs. Nr. 11

Daugiau straipsnių