Aktualijos

Besibaigiant kadencijai pristato nuveiktus darbus
  • Įkelta: 2019-01-30

Eglės Červinskaitės nuotraukos

Šiandien nuo 10 val. ryto vyksta rajono tarybos posėdis. Besibaigiant kadencijai, valdantieji atsiskaito rinkėjams. Tarp penkiasdešimties svarstomų klausimų – mero Sigito Mičiulio ir tarybos, ir administracijos direktoriaus Modesto Petraičio ataskaitos. Patvirtintas ir ateinančių metų biudžetas.

Į vieną paskutinių šios kadencijos Tarybos posėdžių susirinko 23 Tarybos nariai, nedalyvavo Juozas Kniukšta ir Eugenijus Margis. Atvyko Seimo narė Aušrinė Norkienė. Beje, pastaroji šį mėnesį šventė gimtadienį, kaip ir Tarybos nariai Robertas Piečia bei Linas Janušonis. Tradiciškai po Tautiškos giesmės jubiliatus pasveikino meras Sigitas Mičiulis, įteikdamas gėlių.

Nors darbotvarkėje numatyti 50 klausimų, tarp kurių ir daugelio biudžetinių įstaigų vadovų 2018 metų ataskaitos, į posėdžio pradžią nuspręsta atkelti savivaldybės strateginį planą, 2019 m. rajono biudžetą, rajono mero Sigito Mičiulio ir Tarybos bei savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio 2018 m. veiklos ataskaitas. Šių keturių dokumentų svarstymas užtruko daugiau nei keturias valandas.

Po ilgų diskusijų, kurios neapsiėjo be asmeniškumų ir kandžių replikų, biudžetas ir administracijos direktoriaus ataskaitos patvirtintos tik valdančiųjų balsais – 12 už. Opozicija neslėpė, jog M. Petraičio ataskaitai nepritaria iš principo, nors, Viktoro Kovšovo teigimu, tai „nieko asmeniško“, bet opozicijai nevalia girti valdančiųjų už nuveiktus darbus. Rajono meras S. Mičiulis tokios aštrios opozicinės frakcijos konfrontacijos nesulaukė. Jo ataskaita patvirtinta vienbalsiai.

Plačiau apie svarbiausius rajono dokumentus ir kadenciją bebaigiančių rajono vadovų nuveiktus darbus bei kokios kritikos jie susilaukė, skaitykite penktadienio laikraštyje.

Daugiau straipsnių