Aktualijos

VTEK: meras S. Mičiulis įstatymo nepažeidė
  • Įkelta: 2018-10-12

Pirmadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) tyrė Tauragės rajono savivaldybės mero Sigito Mičiulio ir savivaldybės tarybos nario Tomo Arvasevičiaus elgesį. Po socialdemokratų frakcijos seniūno Prano Petrošiaus skundo, buvo sprendžiama, ar minėti politikai turėjo deklaruoti narystę krepšinio ir badmintono klubuose.

VTEK vienbalsiai nusprendė, kad Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Esą, S. Mičiulis nedeklaravo narystės ir pareigų asociacijoje „Tauragės krepšinio veteranų sporto klubas“. VTEK tyrimo metu ši informacija nepasitvirtino. Nustatyta, kad S. Mičiulis nėra „Tauragės krepšinio veteranų sporto klubo“ narys, todėl šio juridinio asmens jis ir neturėjo nurodyti savo privačių interesų deklaracijoje.

„Opozicijos esu skundžiamas ne pirmą kartą. Gaila, kad tokiais klausimais trikdomas rimtų institucijų darbas. Šįkart skundė dėl to, kad laisvu nuo darbo metu gyvenu aktyvų gyvenimo būdą, užsiimu sportu – žaidžiu krepšinį, o atostogų metu už savo pinigus dalyvavau 8 Europos čempionate iš eilės. Europoje nėra komandų ir miestų, kurių žaidėjai nenutrūkstamai dalyvautų čempionatuose 20 metų iš eilės. Manau, kad tinkamai ir garbingai reprezentuojam Lietuvą ir Tauragę, kaip gražią sveikos gyvensenos šalį, kurioje gyvena darbštūs, atkaklūs ir ambicingi žmones,“ – skundą įvertino meras S. Mičiulis.

VTEK taip pat tyrė S. Mičiulio bendrapartiečio T. Arvasevičiaus elgesį ir nusprendė tyrimą pratęsti. Tarnyba aiškinasi, ar politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus. Socialdemokratų frakcijos pranešime teigta, kad T. Arvasevičius galbūt nedeklaravo narystės ir pareigų asociacijoje „Tauragės „Volano“ sporto klubas“.

Daugiau straipsnių