Aktualijos

Smurtu kaltinamas direktorius nušalintas nuo pareigų
  • Įkelta: 2018-10-09
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tauragės rajono Batakių mokyklos direktorius Rimvydas Varanavičius neigia mestus kaltinimus, esą jis, spalio 1 dieną savo kabinete, smurtavo prieš penkiolikmetį. Dėl galimų smūgių į galvą ir į šoną, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Laikinai R. Varanavičius yra nušalintas nuo direktoriaus pareigų, tiesa, pats trauktis iš jų neketina bei yra įsitikinęs, kad atleistas nebus. Pakalbintas švietimo įstaigos vadovas „Tauragės žinių“ žurnalistės prašė jo nenuteisti. Esą tai tik išpūstas burbulas ir bandymas su juo susidoroti.

Pasikartojantys nemalonumai

Smurtu kaltinamas Batakių mokyklos direktorius R. Varanavičius į policijos akiratį patenka nebe pirmąjį kartą. 2014 m. Batakių miestelyje jis girtas kėlė triukšmą ir necenzūriniais žodžiais iškoneveikė policijos pareigūnus. Pedagogas tuomet teismo buvo pripažintas kaltu, jam skirta 350 litų bauda.

2017 metais R. Varanavičius Batakiuose buvo sulaikytas prie „Mitsubishi Colt“ automobilio vairo. Mokyklos vadovas į alkotesterį įpūtė 1,72 prom. alkoholio bei buvo 48 valandoms sulaikytas komisariate. Mokyklos direktorius iš pradžių neigė vairavęs, tačiau Tauragės rajono apylinkės teismas jo kaltę įrodė. Praėjusių metų rudenį, teisė vairuoti vyrui atimta pusantriems metams.

Antradienį policijai pranešus apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl smurto prieš mokinį, direktorius teigė esąs nekaltas. R. Varanavičiaus. „Tauragės žinių“ žurnalistei susisiekus su juo telefonu, vyras mandagiai paprašė luktelti, nes šiuo metu esąs automobilyje, privaląs stabtelti. Po trumpos pauzės, Batakių mokyklos direktorius atsakė į visus klausimus ir pateikė savo versiją.

Už vairavimą išgėrus teistas R. Varanavičius „Tauragės žinioms“ tvirtino, kad už tai jau gavo nuobaudą, todėl nemano, kad turėtų iki gyvenimo pabaigos būti linksniuojamas.

Konfliktas su devintoku

Paprašytas papasakoti, kaip šįkart iš tikrųjų viskas vyko, R. Varanavičius teigė pasikvietęs devintoką (vardas redakcijai žinomas, – red. past.) į kabinetą, kadangi šis ne pirmą kartą nusižengia ir tiesiog išbaręs.

– Chuliganavojo, vaiką kitą pastūmė. Jis kaip savaitė, taip prisidirba, praktiškai kas antrą dieną. Aš jį pasikviečiau, sakau, vėl prisidirbai, išmesim iš mokyklos, išsiųsim į koloniją dabar. Jis matyt išsigando, trenkė durim ir išrūko. Kitą dieną pas mane atėjo dvi seniūnijos socialinio skyriaus  darbuotojos, pakalbėjom, bet irgi nieko nesakė. Aš tą berniuką sutikau, sakau, ar lankysi mokyklą? Jis sako atsiprašau, lankysiu. Ir po to, va, – išpūtė burbulą, pranešė policijai. Aš esu visiškai ramus, nes nieko panašaus nebuvo – neduok Dieve, kad dar smurtaučiau aš prieš tokį. Bet jeigu jau aš žodžio mokiniui nebegaliu pasakyti, tai atsiprašau, nebenoriu tada pedagoginio darbo dirbti, – teigė R. Varanavičius.

R. Varanavičiaus teigimu, vaikas probleminis, iš socialinės rizikos šeimos, tačiau nėra blogas – sportuoja, gyrą pakilnoja. Direktoriaus nuomone, mokinys tiesiog išsigando.

Kaip skelbia vaiko teisių ir apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, apie smurtą prieš 15-metį pranešė Batakių seniūnijos socialinė darbuotoja, jai apie incidentą pasisakė pats nepilnametis. Kaip įtariama, 2003 m. gimusiam vaikui buvo suduotas smūgis į galvą ir šoną.

„Tauragės žinioms“ nepavyko prakalbinti Batakių seniūno Jono Juozapaičio – šis teigė negalįs nieko komentuoti, nes vyksta ikiteisminis tyrimas, o ir žinąs nedaug. Socialinė darbuotoja darbui su rizikos grupių asmenimis Loreta Karlikauskienė kalbėti taip pat atsisakė. Seniūno teigimu, ketvirtadienį iki pietų socialinės darbuotojos buvo apklaustos.

Nušalintas nuo pareigų

Trečiadienį su meru Sigitu Mičiuliu susitikęs R. Varanavičius pasiūlymą trauktis iš direktoriaus pareigų atmetė. Šiuo metu jis 20 dienų yra nušalintas nuo pareigų. Paklaustas, ar mano, kad bus atleistas, mokyklos vadovas teigė neabejojantis, jog ne.

– Kaip gali atleisti, nėra jokių įrodymų. Tai turėjo iš karto eiti, ekspertizę atlikti, bet kažkodėl tik kitą dieną, pasitarę matyt, pranešė. Aš tai vertinu kaip bandymą susidoroti. Jei būčiau nusikaltęs, tuomet iš karto, sakyčiau kaltas, rankas aukštyn iškėlęs eičiau. Dabar čia burbulas tiesiog yra išpūstas, – „Tauragės žinių“ žurnalistei sakė R. Varanavičius, pridūręs, jog policijos apklaustas dar nebuvo, o kaltinimai esą laužti iš piršto.

Meras S. Mičiulis po pokalbio su R. Varanavičiumi stebėjosi, kad direktoriaus ir moksleivio pokalbio metu nebuvo liudytojų: auklėtojo, socialinio darbuotojo, dėl to išsiaiškinti, kas kaltas, bus sunku.

Mero nuomone, prieš Mokytojo dieną buvo padaryta gėda visai švietimo sistemai. O tokį darbą turi atlikti nepriekaištingos reputacijos žmogus.

Dėl skandalo R. Varanavičiui gresia ir atleidimas iš darbo. Dėl Batakių mokyklos vadovo tinkamumo eiti šias pareigas spręs Tauragės rajono savivaldybės taryba. Pirmadienį, pagal Vaiko teisių apsaugos tarnybos pateiktą raštą, R. Varanavičiaus elgesį nagrinėjo Švietimo, kultūros ir sporto komitetas. Posėdyje dalyvavo ir direktorius. Plačiau apie tai skaitykite penktadienio laikraštyje. 

 

Daugiau straipsnių