Aktualijos

Rokiruotė mero komandoje
  • Įkelta: 2018-10-02
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Dešimt mėnesių be pokyčių išdirbusioje mero komandoje – vėl permainų vėjai. Keičiasi viena iš trijų mero patarėjų – vietoje „valstietės“ Sigitos Kiupelienės Sigitas Mičiulis pasirinko iki šiol jo referente dirbusią Solveigą Skarbaliūtę, mat jos kandidatūrą siūlė koalicijos partneriai. Šis politinio pasitikėjimo postas yra valstiečių ir žaliųjų sąjungos žinioje. Meras neslėpė, jog šios rokiruotės priežastys – artėjantys rinkimai. Rajono galva laikosi pozicijos, jog į politiką turi ateiti jaunimas.

2015-aisiais prie rajono vairo stojus liberalams su koalicijos partneriais – valstiečiais, konservatoriais ir „tvarkiečiais“, vyko politinio pasitikėjimo postų dalybos. Be administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo, tokiais postais laikomos mero institucijos narių pareigos. Mero komandą tuomet sudarė „valstiečių“ deleguotos mero pavaduotoja Aušrinė Norkienė ir mero padėjėja Virginija Eičienė, liberalų paskirti mero patarėjas Dovydas Kaminskas ir Tarybos sekretorė Sonata Jurgilienė. Beje, pastarieji vieninteliai šias pareigas eina iki šiol. „Tvarkiečių“ flangui atstovavo mero patarėja Dalia Vaišvilienė. 2016-ųjų pradžioje S. Mičiulio komandą papildė mero patarėjas ryšiams su visuomene Kęstutis Gabšys, kurio, kaip tada teigė valdantieji, ieškota ilgai – apie pusmetį.

Tačiau šilutiškis konservatorius ilgai šiame poste neužsibuvo – nepraėjus nė keturiems mėnesiams, pasipustė padus. Vietoje jo, ieškant specialisto viešiesiems ryšiams, 2016-ųjų gegužę pasirinkta liberalė Vytautė Čėsnaitė. Priėmus jauną, 24-erių merginą, teko pakoreguoti pačią pareigybę – iš mero patarėjos ji tapo mero padėjėja, mat neatitiko išsilavinimo kartelės. Tuomet mero padėjėja dirbusiai Virginijai Eičienei paskirtos mero patarėjos pareigos.

Tačiau mero komanda tokia sudėtimi dirbo neilgai – nepraėjus nė pusmečiui, 2016-ųjų spalį pribrendo neramumai – meras atleido „Tvarkos ir teisingumo“ partijai priklausiusiame mero patarėjos poste dirbusią Dalią Vaišvilienę. Tokį sprendimą jis motyvavo tuo, kad „tvarkietė“ prarado jo ir visos komandos politinį pasitikėjimą. Tuomet supykę iš koalicijos į opoziciją pasitraukė abu „tvarkiečiai“ – Silverijus Statkus ir Kęstutis Petkus, daugumai palikdami vos vieno balso persvarą. Likusi laisva mero patarėjo kėdė ilgai tuščia nebuvo – savo patarėja S. Mičiulis pasirinko 26-erių konservatorę Šarūnę Stasytienę.

Kaip tik tuo pat metu Lietuva rinko naujos kadencijos Seimą. Rinkimus Tauragės vienmandatėje apygardoje laimėjo „valstietė“ Aušrinė Norkienė, taigi, mero komanda vėl turėjo keistis – mat į jos užimamas vicemerės pareigas slaptu Tarybos narių balsavimu išrinkta tuometinė mero patarėja Virginija Eičienė.

2017-ųjų sausį į sostinę sparnus pakėlė mero padėjėja V. Čėsnaitė, palikdama mero komandą be atstovo spaudai. Neilgai trukus, po mėnesio šias pareigas pradėjo eiti Rasa Liorančienė, kuri atstove ryšiams su visuomene ir žiniasklaida dirba iki šiol.

Tuo pačiu metu likusią laisvą mero patarėjos (Virginijos Eičienės) vietą 2017-ųjų vasarį užėmė tuometinė mero referentė, „valstietė“ Sigita Kiupelienė. Tokia sudėtimi mero institucija dirbo iki metų pabaigos, kol į motinystės atostogas išėjo Š. Stasytienė. Ją pakeitė pats pasisiūlęs jaunas, 24-erių konservatorius Artūras Fetingis. Nuo to laiko iki šios savaitės mero institucijoje pokyčių nebuvo. Rajono dauguma dirbo vieno balso persvara, merui patarinėjo sustyguota komanda – trys patarėjai ir viena padėjėja.

Šią savaitę paaiškėjo savivaldos rinkimų datos – jie vyks 2019-ųjų kovo 3-ąją – taigi rinkiminiai vėjai partijų stovyklose jaučiami vis aiškiau. Politiniai susivienijimai dėlioja kandidatų sąrašus, renka ir pristato kandidatus į merus. Tuo tarpu šią savaitę Tauragės rajono savivaldybė paskelbė, kad mero patarėją, „valstietę“ S. Kiupelienę pakeitė jo referentė Solveiga Skarbaliūtė. Buvusi mero patarėja perėjo į bendrojo skyriaus specialistės pareigas. Mero referente nuo šiol dirbs 23-ejų Karolina Stirbytė.

– Sigita Kiupelienė perėjo dirbti į bendrąjį skyrių, atsilaisvino vieta. Kadangi tai yra politinio pasitikėjimo postas, koalicijos partneriai – „valstiečiai“ – pasiūlė savo kandidatę. Jauna mergina (S. Skarbaliūtė) moka keturias kalbas, yra atsakinga ir kruopšti, – pagyrų naujai savo patarėjai negalėjo rajono meras S. Mičiulis. Naujajai mero patarėjai S. Skarbaliūtei prisiskambinti ketvirtadienį žurnalistei nepavyko.

Meras neslėpė, jog pagrindinė priežastis, dėl kurios buvusi jo patarėja S. Kiupelienė perėjo dirbti į skitas pareigas – artėjantys rinkimai. S. Mičiulio teigimu, moteris pabijojo prarasti darbą, mat iki šiol yra dirbusi tik savivaldybėje.

– Ateidami dirbti į politinio pasitikėjimo postą, žmonės rizikuoja, po rinkimų naujai išrinkta valdžia rinksis savo komandą, todėl esami neteks darbo. Kai kurie nepasitiki savo jėgomis, daug kas priklauso nuo asmeninių žmogaus savybių, kiekvienas renkasi, kas jam geriausia, – teigė meras.

Paklaustas, kokias funkcijas jo komandoje kurie patarėjai atlieka, S. Mičiulis teigė, jog yra daug „nematomo“ darbo. Esą vieni labiau imasi reprezentacinių pareigų, kiti – organizacinių, todėl buvusios patarėjos S. Kiupelienės tauragiškiai, taip ryškiai, kaip pavyzdžiui, D. Kaminsko, nematė.

– Kiekvienas dirba ką sugeba, o darbų tikrai yra daug. Manau, kad reikia pasitikėti jaunimu, duoti jiems šansą, nes jie turi daug potencialo, politikoje jauni žmonės turi keisti vyresnius, aš laikausi tokios nuomonės, – kalbėjo S. Mičiulis.

Tauragės rajono savivaldybė skelbia, jog mero patarėjo atlyginimas siekia 1125 Eur neatskaičius mokesčių.

Per gyvenimą sporto ritmu
  • Įkelta: 2018-09-21
Daugiau straipsnių