Aktualijos

Rinkimų startas: galimybė paspausti ranką būsimam Prezidentui
  • Įkelta: 2018-10-15

Iki 2019 metais vyksiančių Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų – dar 7 mėnesiai, tačiau pirmieji kandidatai jau mina Tauragės rinkimų apylinkės slenkstį. Antradienį Kultūros rūmuose su visuomene susitiko diplomatas Vygaudas Ušackas, ketvirtadienį – ekonomistas Gitanas Nausėda. Šią savaitę į Tauragės rajoną atvyks dar vienas kandidatas į prezidentus – Arvydas Juozaitis.

Žmonių diplomatas

„Atvažiavau tam, kad save pristatyčiau, kaip kandidatą į Lietuvos prezidentus, kad pakviesčiau jus pačius nuspręsti, kokio jums reikia valstybes vadovo. Pasidalinti savo įžvalgomis, patirtimi ir vizija, kokios Lietuvos aš norėčiau, kokios Lietuvos esame nusipelnę,“ – antradienį Tauragės kultūros rūmuose kalbėjo diplomatas Vygaudas Ušackas, ketinantis kandidatuoti rinkimuose su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos parama.

V. Ušackas konservatorių atstovu taps tik tokiu atveju, jei vidiniuose partijos rinkimuose įveiks bendražygę Ingridą Šimonytę. Pastarąją į rinkimus iškėlė daugiausia Lietuvos TS-LKD partijos skyrių.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje visi norintieji ir pritariantys TS-LKD vertybėms kviečiami balsuoti atviruose rinkimuose. Tai reiškia, jog partijai nepriklausantys asmenys gali užpildyti anketą puslapyje rinkimai2018.tsajunga.lt, sulaukti patvirtinančio laiško apie įrašymą į balsuojančių sąrašus ir lapkričio 3–4 dienomis ateiti į nurodytas balsavimo vietas visoje Lietuvoje. Į Tauragę atvykęs V. Ušackas ragino ne tik partijos narius aktyviai dalyvauti šiuose rinkimuose, bet ir paaiškino, kur tai galima padaryti.

Susidomėjimas auga

Kaip „Tauragės žinioms“ teigė TS-LKD Tauragės skyriaus pirmininkė Giedrė Stulginskienė, susidomėjimas atvirais prezidento rinkimais auga. Visoje Lietuvoje dalyvauti rinkimuose užsiregistravo 6000 nepartinių asmenų, prijaučiančių partijos vertybėms. Kiek daugiau nei 20 savo balsą norės išreikšti ir Tauragėje, lapkričio savaitgalį, konservatorių patalpose Bažnyčių gatvėje.

G. Stulginskienė teigė, kad tauragiškiai neagituojami partijos vadovų balsuoti už vieną ar kitą kandidatą, esą tai laisva valia ir tikrų tikriausia demokratijos šventė.

Su šūkiu „Žmonių diplomatas“ atvykęs V. Ušackas teigė Tauragę lankantis ne pirmą ir ne antrą kartą. Tikino atvažiuosiąs ir dar ne kartą, net jei nebus išrinktas prezidentu. Į klausimą, ką darys, jei pralaimės I. Šimonytei, diplomatas atsakyti nenorėjo. Esą tokio scenarijaus nesvarsto, yra nusiteikęs pergalei.

Išgirsti galimo Prezidento kalbą ir „Laiminčios Lietuvos“ programą panoro apie 30 tauragiškių. Tarp jų – meras S. Mičiulis ir Tauragės socialdemokratų pirmininkas Pranas Petrošius. Ne vienas jų diplomatui uždavė klausimus, o kaip teigė G. Stulginskienė, tai puiki galimybė ne tik išklausyti kandidato viziją ir lūkesčius, bet ir proga paspausti ranką galimam Lietuvos Respublikos Prezidentui.

Verslo pusryčiai

Šią savaitę Tauragėje lankėsi ir dar vienas kandidatas į Prezidento postą – Gitanas Nausėda. Rinkimų favoritu laikomas ekonomistas Tauragėje – neretas svečias. Tiksliau, kandidatas į prezidentus vaikystėje ne kartą lakstė Tauragės gatvėmis, o visas vasaras leisdavo pas senelius Būdviečių kaime.

Šiuo metu Vilniuje gyvenantis ekonomistas ne kartą susitiko su Tauragės verslo bendruomene, pernai dalyvavo apskrities verslo forume.

Ketvirtadienį savivaldybės organizuojamuose „Verslo pusryčiuose“ su ekonomistu susitiko daugiau nei 30 tauragiškių. Kaip teigė renginio organizatorius, Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistas Andrius Laucius, renginio tema – „Tauragės rajonas: iššūkiai ir galimybės“. Su kandidato į prezidentus agitacija tai nėra susiję.

„Gerovės valstybės“ viziją pristatęs G. Nausėda apie rinkimus prasitarė vos puse lūpų, pristatęs politinį patarėją, komandos narį Mindaugą Kuprielių bei rinkiminio štabo vadovę Algę Budrytę. Beveik visą savo laiką svečias skyrė ekonominiams rodikliams bei klausimui, ar artėja nauja ekonominė krizė?

Vizitai tęsiasi

Po žinomų dviejų kandidatų į Prezidento postą, kitą savaitę Tauragėje apsilankys dar vienas. Mažonų filialo biblioteka skelbia, kad spalio 16 dieną vyks susitikimas su filosofu ir rašytoju Arvydu Juozaičiu. Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio kūrėjų iniciatyvinės grupės narys Mažonuose pristatys naujausią knygą „Lietuvos tuštėjimo metas“.

Apie kandidatavimą į prezidentus A. Juozaitis paskelbė rugsėjo 17 dieną. Svarbiausiais prioritetais vyras įvardija kalbą, šeimą, tautinį švietimą ir teisingumą.

Rokiruotė mero komandoje
  • Įkelta: 2018-10-02
Daugiau straipsnių