Aktualijos

Orai: savaitei įpusėjus – niūros permainos, tačiau neilgam
  • Įkelta: 2018-10-01

Antrasis rudens mėnuo prasidės ramiais orais, tačiau jau savaitei įpusėjus jie kaip reikiant subjurs – įsismarkaus vėjas, šalį vėl plaus rudeniai lietūs, bus vėsu. Visgi, jau savaitės pabaigoje galime sulaukti labai malonių pokyčių – tikėtina, jog į šalį plūstels Bobų vasaros šiluma.

Pirmoji spalio diena bus ganėtinai graži: dangumi plauks nedideli debesys, lietaus nenumatoma. Išsilaikys labai panaši šiluma kaip ir sekmadienį, pūs vidutinio stiprumo pietų krypties vėjas. Vakare debesų gretos bus didesnės, tačiau kritulių jie dar neatneš. Vilniuje, Panevėžyje ir prie jūros bus apie 14, Kaune ir Šiauliuose apie 15 laipsnių šilumos. Vietomis pietvakarinėje šalies dalyje oras sušils iki 16 laipsnių.

Antradienį numatomi pokyčiai, kurie vyks tiek danguje, tiek termometrų stulpeliuose. Nakties metu kai kur vakariniuose šalies rajonuose gali truputį palyti. Prie jūros išsilaikys 10 laipsnių šiluma. Likusioje šalies dalyje temperatūra svyruos tarp 3–7 laipsnių šilumos, vietomis dirvos paviršiuje vėl pasikandžios šalnos. Dieną sustiprės pietvakarių, vakarų krypties vėjas, kurio gūsiai sieks 13–17 m/s, vakarėjat pajūryje ir 20 m/s. Antroje dienos pusėje daug kur nuvilnis lietus, vyraus nepastovus debesuotumas. Vilniuje, Panevėžyje ir prie jūros bus apie 13, Kaune apie 14 laipsnių šilumos. Šiauliuose oras šils iki 12 laipsnių.

Trečiadienį vyraus itin nemalonūs orai: dar labiau atvės, dangumi plauks niūrūs lietaus debesys, susigūžti privers smarkus pietvakarių krypties vėjas. Nakties valandomis temperatūra šalyje svyruos tarp 5–11 laipsnių, šilčiausia bus prie jūros. Smarkiausiai vėjas talžys pajūrį, kur vėjo gūsiai sieks 15–24 m/s. Daug kur lis. Dienos metu taip pat bus vėjuota, dažnai prapliups lietus. Šiluma nelepins, ji bus dar mažesnė nei antradienį. VIlniuje oras šils iki 11, Kaune ir prie jūros iki 12 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 10 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį numatomi debesuoti su pragiedruliais orai, trumpai palis tik kai kur. Orai dar bus vėsūs, pūs gūsingas vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Nakties metu temperatūra sieks 4–9 laipsnius šilumos. Dieną Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 10 laipsnių šilumos. Kaune ir pajūryje oras šils iki 11 laipsnių.

Penktadienį temperatūra jau stiebsis aukščiau, tačiau dar daug kur nuvilnis trumpi lietūs. Visgi, vėjas taip lengvai nenurims ir pūs iš pietvakarių, kurio gūsiai sieks 12–18 m/s. Naktį vyraus 2–7, pajūryje 10 laipsnių šiluma. Dieną Vilniuje ir Šiauliuose bus apie 12, Panevėžyje apie 13 laipsnių šilumos. Kaune temperatūra kils iki 14, pajūryje iki 15 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį šalyje, panašu, kad pakvips Bobų vasara. Vėjas rims, lietaus debesys trauksis, dažniau palepins saulė. Temperatūra bus gerokai malonesnė, tikėtina, kad vietomis ji pasieks 18 laipsnių. 

Per gyvenimą sporto ritmu
  • Įkelta: 2018-09-21
Daugiau straipsnių