Aktualijos

Nauji Bendruomenės namai atveria duris
  • Įkelta: 2018-10-05

Šiandien atidaromi naujutėlaičiai Tauragės Bendruomenių namai Vytauto gatvėje, šalia statomo baseino. Čia lankytojų lauks platus spektras veiklų – nuo kultūrinių ir sporto užsiėmimų iki verslumo skatinimo ir kitų turiningų paskaitų.

„Tauragės žiniose“ jau rašėme, kad pusantro tūkstančio kvadratų pastatą rajono taryba perdavė vietos veiklos grupės žinion. Tauragė – vienas pirmųjų šalies miestų, subūrusių aktyvią vietos veiklos grupę (VVG), kuri įsikurs didžiuliame pastate. Tauragės miesto vietos veiklos grupė suvienijo nevyriausybines ir verslo organizacijas bei miesto savivaldą suvienijo prieš trejus metus. Iki šiol tokie bendruomeniškumo pavyzdžiai būdavo būdingi mažesnėms gyvenvietėms. Pagrindinis naujojo objekto ir VVG tikslas – skatinti Tauragės miesto plėtrą, didinti bendruomenių socialinę integraciją bei stiprinti gyventojų galimybes įsidarbinti pasitelkiant verslo ir vietos valdžios tarpusavio ryšius.

Jau dabar žinoma, kad Bendruomenės namuose po vienu stogu įsikurs šokių ir sporto klubai „Amadeus dance“, „Step aerobika“, „Šri Šri joga“. Greta veiks konferencijų salės ir kol kas Lietuvoje dar gana retai sutinkama skvošo treniruočių erdvė. Vietos pakaks ir didesnėms bendruomenės šventėms, kultūros, meno bei sporto renginiams.

„Iniciatyvų lauksime ir iš pačių gyventojų. Tikrai sveikintinos visos idėjos, susijusios su verslumo auginimu, bendruomeniškumo puoselėjimu, paveldo atgaivinimu ir sveikos gyvensenos propagavimu ypač aktyvumo lauktume šeimų laisvalaikio pasiūlymams – visa, kas gali būti naudinga Tauragei ir jos žmonėms“, – nelikti pasyviais stebėtojais, bet entuziastingai įsitraukti į bendruomeniškas veiklas ragino Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Virginija Eičienė.

Pasak įstaigos koordinatorių, Bendruomenės namuose sau įdomių veiklų atras kiekvienas, nuo pačių mažiausiųjų iki senjorų. Apie tai liudija ir čia vyksiantys šokiai „kam per trisdešimt“. Ten pat sportinių šokių treniruotes ves „Spindulio“ klubo treneriai, edukacinius užsiėmimus toliau tęs ir Vytauto Didžiojo universiteto „Verslo praktikų centras“.

Šiuolaikiškai bei moderniai įrengtos patalpos Vytauto g. 141 bus iškilmingai atidarytas spalio 6 dieną. Iš pagrindų renovuotas pastatas neatpažįstamai pakeitė šioje vietoje ilgus metus dūlėjusius niekieno neprižiūrėtus senus karinio miestelio pastatus ir beveik 50 arų sklypą aplink juos.

Bendra investicijų suma šiam projektui įgyvendinti viršija pusantro milijono eurų. Daugiau kaip pusę lėšų skyrė Europos Sąjungos fondai, per 600 tūkst. eurų – Tauragės rajono savivaldybės biudžeto lėšos ir 76 tūkst. pridėjo Vyriausybė. Projektuojant Bendruomenių namų interjerą siekta sukurti harmoningą jaukumo ir novatoriškumo pojūtį. Naujosios patalpos erdvios, šviesios ir tinkamos įvairioms veikloms. Bendras jų plotas siekia daugiau kaip 1750 kvadratinių metrų. Pastato prieigose – patogus privažiavimas su automobilių stovėjimo aikštele. Kaimynystėje – aktyviai veikianti ir jaunąją tauragiškių kartą kasdien pasitinkanti atvira jaunimo erdvė, Vytauto stadiono kompleksas ir jau netrukus duris atversiantis baseinas.

„Pavyko įrengti puikias patalpas, kuriose galės kultūringai, prasmingai ir aktyviai praleisti laiką visuomenė, visos 172 Tauragės rajono nevyriausybinės organizacijos. Patalpos pritaikytos ir neįgaliesiems. Tikiuosi, kad šalia Bendruomenės namų užbaigus statyti baseiną, turėsime vieną iš geriausių Vakarų Lietuvoje aktyvaus poilsio zoną, skirtą Tauragės regiono  gyventojams“, – teigė Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas  Mičiulis.

Rudens pabaigoje planuojama surengti organizacijų mugę, kurioje bus pristatytos veiklos visiems vietos gyventojams.

Tauragės bendruomenių namų atidarymas vyks spalio 6 d., šeštadienį, 11 val. Organizatoriai skelbia, jog atidarymo proga vyksiančios „Šeimos dienos“ proga žadamos nemokamos pramogos vaikams – Ūnės išdaigų skrynelė, sveikatingumo pramogos batutų parke, kūrybinės dirbtuvės ir kita.

 

Daugiau straipsnių