Aktualijos

Tikintieji laukia Popiežiaus vizito
  • Įkelta: 2018-09-21
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Šį savaitgalį Lietuvoje lankysis Romos katalikų Popiežius Pranciškus. Su tikinčiaisiais Šventasis Tėvas susitiks šeštadienį Vilniuje, sekmadienį Kaune laikys Šv. Mišias. Iš Tauragės pamatyti Popiežiaus organizuotai vyksta Švč. Trejybės parapijos ir Šaulių sąjungos nariai, iš viso apie du šimtus žmonių bei klebonas Marius Venskus. Dvasininkas ragina nepraleisti progos gauti bažnyčios vadovo palaiminimą.

Lietuva rugsėjo 4-ąją paminėjo popiežiaus Jono Pauliaus II vizito 25-metį, o dabar ruošiasi dar vienam istoriniams įvykiui. Atvyksta 266-asis Katalikų Bažnyčios Popiežius Pranciškus (Jorge Mario Bergoglio, gim. 1936 m. gruodžio 16 d. Buenos Airėse, Argentinoje).

Kaip skelbiama specialiai sukurtoje svetainėje popieziausvizitas.lt, tik atskridęs į Vilniaus oro uostą, šeštadienį 11.30 Popiežius vyks į prezidentūrą – susitiks su Prezidente Dalia Grybauskaite, vėliau, 12.40 val., įvyks pirmasis Pranciškaus susitikimas su visuomene S. Daukanto aikštėje. Numatoma, kad čia į susirinkusiuosius kreipsis ir popiežius, ir Prezidentė.

16.30 Šventasis Tėvas lankysis Aušros vartų koplyčioje, 17.30 val. – numatyta Popiežiaus kalba jaunimui Katedros aikštėje. Dar prieš ją, nuo 14 val. Katedros aikštėje prasidėsianti jaunimo programa bus tarsi „Pasaulio jaunimo dienų“ atspindys. Numatomi meniniai pasirodymai, giesmės, jaunų žmonių liudijimai, o kulminacija – paties Pranciškaus kalba jaunimui. Aikštės prieigose laukiami visi, nepaisant amžiaus.

Sekmadienį, rugsėjo 23-ąją, 10 val. Šventasis Tėvas laikys Šv. Mišias Kauno Santakos parke. 15 val. Pranciškus Kauno arkikatedroje bazilikoje susitiks su Baltijos šalių kunigais, pašvęstaisiais ir pašvęstosiomis bei seminaristais. Iš Kauno popiet Popiežius vėl vyks į Vilnių, kur lankysis Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje.

Susitikimų su Popiežiumi tvarka griežta, keliami saugumo reikalavimai – atvykstantiems į Daukanto aikštę bus vykdoma patikra, kitur į susitikimus taip pat reikėjo registruotis. Tačiau visi tikintieji turės galimybę pasveikinti Popiežių ir kelionės metu, įvairiose vietose, pro kurias jis vyks papamobiliu. Maršrutai, susitikimų vietos ir tvarka skelbiami popieziausvizitas.lt

Tauragės Švč. Trejybės parapijos „Carito“  vadovė ir LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės vado pavaduotoja Vitalija Šlepavičienė „Tauragės žinioms“ teigė, jog pamatyti popiežiaus organizuotai vyksta per 200 tauragiškių. Šeštadienį į susitikimą su Pranciškumi, skirtą jaunimu, vyksta 50-ties žmonių autobusas. Dar trys autobusai vyks į Kauną, dalyvauti Popiežiaus laikomose Šv. Mišiose. Vien Šaulių sąjungos atstovų – per 50 bei dar 100 tikinčiųjų.

Švč. Trejybės bažnyčioje visa praeita savaitė buvo paskirta pasiruošti susitikimui. Vyko pamaldos, skaitymai, filmo apie Pranciškų peržiūra. Parapijos klebonas Marius Venskus „Tauragės žinioms“ teigė pats vyksiąs į jaunimo susitikimą su Popiežiumi Vilniuje bei jo laikomas Šv. Mišias Kaune. Kunigas ragina visus tikinčiuosius nepraleisti susitikimo su Šventuoju Tėvu, tapti istorinio įvykio dalyviais, išeiti į gatves, kad būtumėte Popiežiaus pasveikinti ir palaiminti. Spausdiname jo kreipimąsi į „Tauragės žinių“ skaitytojus.

„Popiežiaus Pranciškaus atvykimas yra dangaus dovana tikrąja to žodžio prasme. 2017 metais žemaičių delegacija šventė ir dėkojo Viešpačiui už 600 metų Krikšto jubiliejų. Tos piligrimystės ir šventimo kulminacija buvo susitikimas su Šventuoju Tėvu Šv. Petro aikštėje Vatikane. Sveikindamas mūsų Vyskupą Kęstutį Kėvalą, Popiežius Pranciškus pasakė jam apie sapne regėtą angelą, kuris ragino Šventąjį Tėvą vykti į Lietuvą.

Ir visos dienos nuo žinios, kad į Lietuvą atvyksta Popiežius, yra pripildytos laukimo ir džiaugsmo. Tikrai – džiaugsmo ir vilties. Taip, laisvoje šalyje būna ir kitokių nuotaikų ir minčių.. Tačiau net ir tai išgrynina džiaugsmą ir leidžia atvykimo įvykį priimti permastant tikrąją jo reikšmę. Kritiškos mintys neleidžia to didžio įvykio priimti tarytum kažko suprantamo. Taip laukimas tik stiprėja.

Šalia labai svarbių priežasčių džiaugtis šiuo vizitu visiems, tikintiems ir netikintiems – Lietuvos jubiliejiniais metais mus aplanko toks svečias, pasaulio žiniasklaidos dėmesys ir visa kita, – yra ir kiekvienam svarbių priežasčių vykti į susitikimą, stebėti jį, klausytis Šventojo Tėvo žodžių.

„Jėzus Kristus yra mūsų viltis“ – tai žodžiai, kurie buvo mūsų pasiruošimo šiam vizitui pagrindas. Ir tikrai... Kiek dar kartų turėsime kaktomuša susidurti su žmogaus ir pasaulio paslaptimi? Kiek dar kartų turėsime susižeisti į savo ar kito ribotumą? Nes kurti prasmę, gėrį, draugiškumą ir viltį vien savo jėgomis gali būti labai sunku ar net neįmanoma... Kiek regimo ir supančio pasaulio įvykių, argumentų nusiminti ir nuleisti rankas, pasiduoti nebesitikint gero ir leisti, kad gyvenimo įvykiai neštų mus ir valdytų, o ne mes juos... Jėzus Kristus yra mūsų viltis. Kiekvienam žmogui! Jeigu išdrįsime atverti širdį Kristui!

Kita priežastis džiūgauti – tai Popiežiaus pasakymas – atvykstu pamatyti Jūsų veidų! Tai reiškia, evangelinė Kristaus žinia bus skirta mums ir apie mus. Mūsų veidai, kuriuos trokšta pamatyti Šventasis Tėvas, yra mūsų gyvenimai, mūsų tautos istorija, mūsų patirtys, visa tai, kas mums brangu ir vienija. Yra gera, kai žinai, jog esi svarbus. Yra gera ir palaima būti ir leistis būti prakalbintam Kristaus džiaugsmo!“

Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus

Daugiau straipsnių