Aktualijos

Rugsėjo 21-osios anonsas: kas pas popiežių, kas dėl pinigų kariauja
  • Įkelta: 2018-09-20

Šį savaitgalį Lietuvoje lankysis Popiežius Pranciškus. Iš Tauragės pamatyti jo vyksta būrys Romos katalikų konfesijos atstovų. Kol pastarieji laukia vieno svarbiausių metų įvykių, neramumai krečia liuteronų bažnyčią. Prieš penketą metų prasidėjusi istorija, kai buvo pradanginti liuteronų mecenato Kurto Vėliaus bažnyčiai paaukoti 290 tūkst. eurų, su trenksmu iškilo į viešumą. Tauragiškis liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis sulaukė kaltinimų sukčiavimu. Vyskupas apskųstas prokuratūrai, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Plačiau apie rietenas dėl valdžios ir pinigų skaitykite penktadienio numeryje.

Liuteronų bažnyčią drasko nesantaika dėl pinigų ir valdžios. Prieš penketą metų prasidėjusi istorija, kai buvo pradanginti liuteronų mecenato Kurto Vėliaus bažnyčiai paaukoti 290 tūkst. eurų, su trenksmu iškilo į viešumą. Tauragiškis liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis sulaukė kaltinimų sukčiavimu. Jis apskųstas prokuratūrai, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyskupas šią savaitę lankėsi „Tauragės žinių“ redakcijoje. Ką kalbėjo, sužinosite naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje.

Tikintieji laukia Popiežiaus vizito. Šį savaitgalį Lietuvoje lankysis Romos katalikų Popiežius Pranciškus. Su tikinčiaisiais Šventasis Tėvas susitiks šeštadienį Vilniuje, sekmadienį Kaune laikys Šv. Mišias. Iš Tauragės pamatyti Popiežiaus organizuotai vyksta Švč. Trejybės parapijos ir Šaulių sąjungos nariai, iš viso apie du šimtus žmonių bei klebonas Marius Venskus. Dvasininkas ragina nepraleisti progos gauti bažnyčios vadovo palaiminimą.

Politinis šou neįgaliųjų sąskaita. Už savaitės vyksiančios tarprajoninės neįgaliųjų sporto varžybos Tauragėje sulaukė ir nacionalinio transliuotojo, LRT  dėmesio. Žinių laidoje „Panorama“ aiškintasi, ar neįgaliųjų bendruomenei nebuvo užkirstas kelias sportuoti „Bastilijos“ sporto komplekse, kurio grindys po rekonstrukcijos dar kvepia dažais. Nemalonus dėmesys supurtė ne tik vietos politikus, bet ir patį Tauragės neįgaliųjų bendruomenės pirmininką Kęstutį Petkų. Šis tikina nesitikėjęs, kad opozicijos atstovė Rita Grigalienė visus „įvels į šitą nesąmonę ir iš visiško nieko darysis politinį šou“.

Teks pakentėti be karšto vandens. UAB Tauragės šilumos tinklai, įgyvendinantys Europos Sąjungos struktūrinių fondo lėšų finansuojamą projektą „Tauragės centralizuoto šilumos tiekimo tinklų modernizacija“, dalį centrinių Tauragės gatvių daugiabučių paliko be karšto vandens. Tiekimas kai kuriems iš jų bus atnaujintas penktadienį, kitiems teks pakentėti.

Per gyvenimą sporto ritmu. Charizmatiška, aktyvi, užsispyrusi – tokia yra Monika Orlovaitė. Susidūrusi su sunkumais gyvenime ji nepasiduoda, bet sunkiai dirba tol, kol svajonės virsta realybe. Tauragės „Versmės“ gimnaziją baigusi mergina šiuo metu studijuoja Vilniuje. Jos meilė mokslams didelė, bet meilė savo gimtajam miestui, visada jos laukiančiam šuniui ir sportui dar didesnė. Savo laiko nešvaistanti mergina dalijasi savo gyvenimo istorija.

Kolegijos studentai kibo į mokslus. Pirmadienį mokslo metus pradėjo Kauno kolegijos Tauragės skyrius. Į auditorijas sugrįžo džiugiai nusiteikę studentai ir dėstytojai, taip pat susirinko nemažas būrys pirmakursių –  antrus metus organizuojamos socialinio darbo ir pirmą kartą dėstomos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo studijų programos studentų. 

Naujausiame numeryje rasite visą informaciją apie sporto renginius ir savaitgalio planus. Gero skaitymo!

 

Daugiau straipsnių