Aktualijos

Politinis šou neįgaliųjų sąskaita
  • Įkelta: 2018-09-21

Tauragės neįgaliųjų bendruomenės pirmininkas Kęstutis Petkus nesitikėjęs, kad opozicijos atstovė Rita Grigalienė visus „įvels į šitą nesąmonę ir iš visiško nieko darysis politinį šou“

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Už savaitės vyksiančios tarprajoninės neįgaliųjų sporto varžybos Tauragėje sulaukė ir nacionalinio transliuotojo, LRT dėmesio. Žinių laidoje „Panorama“ aiškintasi, ar neįgaliųjų bendruomenei nebuvo užkirstas kelias sportuoti „Bastilijos“ sporto komplekse, kurio grindys po rekonstrukcijos dar kvepia dažais. Nemalonus dėmesys supurtė ne tik vietos politikus, bet ir patį Tauragės neįgaliųjų bendruomenės pirmininką Kęstutį Petkų. Šis tikina nesitikėjęs, kad opozicijos atstovė Rita Grigalienė visus „įvels į šitą nesąmonę ir iš visiško nieko darysis politinį šou“.

Prašė liautis

Antradienį rodytame LRT televizijos laidos „Panorama“ reportaže teigiama, kad Tauragės rajono valdžia užtrenkė duris neįgaliesiems, rengiantiems kasmetines tarprajonines sporto varžybas. Esą per varžybas neįgaliųjų vežimėliai sugadins naują grindų dangą.

Reportaže savivaldybės tarybos opozicijos atstovė R. Grigalienė teigė dėl diskriminacijos žadanti kreiptis į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą. Politikė piktinosi, kad neįgaliųjų integracija į visuomenę – tik kalbos.

Nacionalinio transliuotojo nemalonus dėmesys papiktino vietos politikus ir Tauragės neįgaliųjų draugijos pirmininką Kęstutį Petkų. Šis teigė nesitikėjęs, kad R. Grigalienė „iš visiško nieko darysis politinį šou“. Triukšmas viešoje erdvėje kilo po to, kai K. Petkus savo „Facebook“ profilyje pasidalino įrašu, jog keičiasi šventės vieta, nes į „Bastiliją“ dėl remonto jų neįleido. Po šiuo įrašu pasipylė komentarai, į diskusijas įsivėlusi opozicijos narė R. Grigalienė žadėjo to taip nepalikti.

– Po pirmojo parašymo „Facebooke“ paskambinau ir paprašiau, Rita, baik, nedaryk nesąmonių, bet ji pasakė, kad išsako savo nuomonę, – teigė K. Petkus.

Dėl sveikatos problemų, pastarosiomis dienomis skausmus kenčiantis vyras teigė, jog po „Panoramos“ reportažo pasijuto dar blogiau. K. Petkus įsitikinęs, kad tokio burbulo neįgaliųjų bendruomenei nereikėjo, esą tai tik politikės būdas susirinkti „pliusiukus“.

Iškvietė LRT

Tauragės neįgaliųjų bendrijos pirmininkas mano, kad R. Grigalienė apskritai neturėjo teisės kištis į jų reikalus. Nors Tauragės rajono Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto narė bei Etikos komisijos pirmininkė deklaruoja ginanti socialinę lygybę, K. Petkaus teigimu, praktiškai, nėra prisidėjusi prie šios bendruomenės veiklos.

– Nei projektus vykdė, nei prisidėjo kuo nors. Pati nuėjo į laikraštį („Tauragės kurjerį,“ – red. past.), pati išsikvietė televiziją, – tvirtino pašnekovas.

Nustebęs tokiu politikės elgesiu, vyras socialiniame tinkle „Facebook“ nusprendė paaiškinti tarprajoninių neįgaliųjų varžybų organizavimo eigą.

„Visus neįgaliuosius kviečiu dalyvauti neįgaliųjų sporto šventėje, kad ir kaip kai kurie žmonės norėtų sužlugdyti varžybas, jos įvyks. Iš mano vieno ne taip suformuluoto žodžio, ir nežinodami pilnos reikalo esmės, kai kurie žmonės susikūrė sau šou. Paaiškinu. Kadangi „Bastilijos“ salės parketas naujai sudėtas dar nenulakuotas ir nuo menkiausio įbrėžimo lieka neišvalomos žymės, administratorius Vytautas Zėringis pasakė, kad negaliu savivaliauti ir jūsų įsileisti, prašyk administracijos direktoriaus arba mero, jeigu jie leis tada darykit ką norit. Bet kadangi su sporto centro vadovo Gedimino Sakalausko pagalba nesunkiai radome neįgaliesiems pritaikytą sporto salę, kuri mus pilnai tenkino, tai visiškai nebebuvo tikslo kreiptis į savivaldybę.

Už 60 tūkst. eurų „Bastilijos“ sporto komplekso danga buvo pakeista tik rugpjūčio pabaigoje. Parketą dar būtina padengti lako sluoksniu, kad sportuojantys nepažeistų kietmedžio lentų.

Vienas žmogus, pilnai neišsiaiškinęs padėties ir norėdamas save pasireklamuoti, galbūt ateinantiems rinkimams, užsidėti pliusiuką, įveldamas į šitą nesąmonę ir mus, iš visiško nieko sugalvojo pasidaryti politinį šou. Šitiems žmonėms siūlyčiau užsiimti rimtesnėmis rajono žmonių problemomis, o ne ieškoti ten kur jų nėra,“ – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Kęstutis Petkus.

Politiniai užkulisiai

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis teigė, kad asmenys, siekę sumenkinti savivaldybės vadovus, visų pirma labiausiai niekina savo kraštą. M. Petraitis tikino nesuprantąs ir „Bastilijos“ administratoriaus V. Zėringio pozicijos, kuris nesutiko įsileisti neįgaliųjų, o pasiuntė K. Petkų kreiptis į rajono savivaldybę. Esą jis galėjo būti vienas iš šio skandalo „režisierių“, bendradarbiavusių su rajono tarybos opozicija.

„Jokių nurodymų ką įleisti / neįleisti į sporto sales administracija neteikia. Patikinu, kad neįgalieji mūsų rajone tikrai nėra ignoruojami, visais įmanomais būdais stengiamės atsižvelgti į jų poreikius. Patys režisuoja (sukuria problemą), patys atlieka vaidmenis, bet dėl visko kaltina rajono vadovus. Norėdamas sumenkinti Tauragės valdančiųjų įvaizdį Lietuvos mastu, kenkia ne konkrečioms asmenybėms, o visam mūsų rajonui,“ – mintimis dalinosi M. Petraitis.

Administracijos direktorius „Tauragės žinioms“ sakė, jog galima rasti paprastą panašių situacijų sprendimą – įsigyti keičiamą, neįgaliesiems pritaikytą salių dangą. Be to, svarstoma ir kaip palengvinti neįgaliesiems patekimą į „Bastilijos“ sporto kompleksą, įrengti patogesnį takelį užvažiavimui.

Tauragės rajono mero Sigito Mičiulio teigimu, „Bastilijos“ administratorius turi visus įgaliojimus teisingiems sprendimams priimti. Tam nereikia suteikti papildomų įgaliojimų ir nereikia papildomų derinimų su savivaldybės administracijos vadovais. Po remonto salės nuomos tvarka nepasikeis, ją gali išsinuomoti visi norintys – ir neįgalieji, ir vaikai.

– Atsisakyti leisti sportuoti ar rengti sporto šventę dėl naujos salės dangos nėra sprendimo būdas, o savo atsakomybių perkėlimas kitiems. Jeigu kilo abejonių, Sporto centro „Bastilija“ administratorius galėjo konsultuotis ar derinti veiksmus su savivaldybės administracija, tačiau to nedarė, nusprendė pats, todėl atsakomybę dėl susidariusios situacijos turi prisiimti administratorius V. Zėringis, – teigė S. Mičiulis.

Mero teigimu, savivaldybės administracija skatina neįgaliųjų integraciją ir gerina sąlygas rajono neįgaliesiems gyventi aktyvų ir pilnavertį gyvenimą. Įvairioms programoms 2014 metais skyrė 19 186 Eur, 2015 m. – 22 660 Eur, 2016 m. – 25 748 Eur, 2017 m. – 30 613 Eur. Per šių metų aštuonis mėnesius skyrė 27 626 Eur.

– Su Tauragės neįgaliųjų draugijos pirmininkui Kęstučiu Petkumi glaudžiai bendraujame įgyvendinant įvairias veiklas. Tai atsidavęs ir labai atsakingas žmogus. Rasdavome įvairius sprendimus visada ir visur, – tikino meras, pridūręs, jog kai kurie politikai šį bendradarbiavimą norėtų sugriauti.

Daugiau straipsnių