Aktualijos

Naujas klebonas tikinčiuosius telks nuoširdumu
  • Įkelta: 2018-07-17
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tauragę kuruojančioje Telšių vyskupijoje – permainų gūsis. Iš viso liepos 11-osios dienos vyskupo Kęstučio Kėvalo įsakymu tarnystės vietą pakeis net 51 vyskupijos kunigas. Šie pokyčiai neaplenkė ir Tauragės rajono – dekanas Vytautas Gedvainis su abiem vikarais – Kęstučiu ir Rolandu, bus iškeldinti. Dekano pareigas perims iš Palangos atkeltas 39-erių kunigas Marius Venskus, pagarsėjęs ypatingu sugebėjimu suburti bendruomenę, jaunimą, nuoširdumu ir plačia širdimi. „Tauragės žinioms“ M. Venskus sakė esąs „ištiktas netikėtumo“, o naują paskyrimą priimąs kaip džiugų rūpestį. Kartu su juo Tauragėje tarnaus vikarai Donatas Žukauskas ir Tadas Šeputis.

Netikėtas paskyrimas

Tauragės dekanato dvasiniai vedliai keisis rugpjūčio pabaigoje. Kaip skelbiama Telšių vyskupijos kronikoje, kunigas Vytautas Gedvainis, Tauragėje užsibuvęs dvejus metus, skiriamas Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonu, Žemaičių Kalvarijos dekanato dekanu. Tauragėje vikaru tarnavęs Kęstutis Motiejaitis kartu su Vytautu Gedvainiu kraustysis į Plungę. O Rolandas Kazlauskas paskirtas Klaipėdos Švč. Mergelės Marijos, Taikos Karalienės parapijos vikaru.

Paskutinį mėnesį Tauragėje tarnaujantis Vytautas Gedvainis „Tauragės žinioms“ komentuoti situaciją žodžiu atsisakė, palinkėdamas gražios dienos ir gero rašymo.

Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonu, Tauragės dekanato dekanu paskirtas Palangoje 8-erius metus tarnavęs M. Venskus. Jis taip pat klebono teisėmis ir pareigomis aptarnaus Dauglaukio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapiją ir Lauksargių Lurdo Marijos bei Pajūrėlio koplyčias.

M. Venskus „Tauragės žinioms“ sakė, jog naujas paskyrimas jam buvusi didžiulė staigmena. Dvasininkas teigė, jog nors jo kadencija Palangoje pasibaigė dar pernai, jis planavo darbus Palangoje šiam rudeniui, mat perkeliamų kunigų sąraše jo nebuvo iki pat šio pirmadienio.

– Priėmiau šią žinią ir su džiaugsmu, ir nuostaba. Nei per daug liūdžiu, nei per daug džiaugiuosi. Sakykime, esu ištiktas netikėtumo. Tai man kaip iššūkis, kaip nuotykis, džiugus rūpestis. Ten, kur aš ateinu, mano troškimas yra būti bendruomenės dalimi. O kiek žinau, Tauragė puikus kraštas, garbinga parapija, turėjusi daug iškilių kunigų – kai kuriuos man teko pažinoti dar kunigų seminarijoje. O kur dar broliška katalikų ir liuteronų draugystė. Tikiuosi, kad nuostabūs Tauragės žmonės, kurių aš nepažįstu, šis kraštas, priims mane, man tokioje parapijoje tarnauti bus garbė ir iššūkis, – džiugiai kalbėjo dvasininkas, pateisindamas plačiai pasklidusias kalbas apie jo nuoširdumą.

Kunigas žurnalistei pasakojo, jog baigęs kunigų seminariją išvyko į Veneciją, kur mokėsi trejus metus, po to tarnavo Romoje (Italija), pajūrio kurorte. Todėl grįžęs į Lietuvą buvo paskirtas į kurortinį miestą – Palangą, dėl patirties turistiniame mieste. Pajuokavus, jog mes čia, Tauragėje, irgi turime Jūrą, M. Venskus teigė šias sąsajas jau suvedęs.

– Tik mano jūra rašoma mažąja raide, o Jūsų – didžiąja, –  šmaikštavo kunigas Marius, kaip jį vadina palangiškiai. 

Palangiškiai liūdi

Tauragės rajono administracijos direktorius Modestas Petraitis vakar socialiniame tinkle „Facebook“, pasidalinęs žinia, jog Tauragė turės naują kleboną, išreiškė lūkestį, jog šis pritrauks ir jaunesnę kartą būti aktyvesniais tikinčiųjų bendruomenėje. Kaip skelbia vietinis Palangos naujienų portalas „Vakarinė Palanga“, M. Venskus, 8-erius metus tarnaudamas kurorte pasižymėjo būtent sugebėjimu pritraukti jaunimą, organizuoti įvairius religinius renginius, taip pat puikiu humoro jausmu ir nuoširdumu.

 „Jo dėka per didžiąsias katalikų švenčių mišias Palangos bažnyčia nesutalpina visų susirinkusiųjų pasimelsti, o ir netikintieji suguža į maldos namus išklausyti pamokymo, pabendrauti su kaimynais, pajusti bendrystę. M. Venskus itin mėgiamas dėl to, jog, turėdamas labai didelį humoro jausmą ir būdamas be galo taktiškas žmogus, visada randa kalbą ir su mažu, ir su dideliu, itin stengiasi kiek įmanoma prisidėti, kad socialiai jautriems ar vienišiems žmonėms gyvenimas nors kartas nuo karto suspindėtų šviesiomis spalvomis. Puikiai išsilavinęs, visur suspėjantis, nuoširdus, neįnoringas, nuolat besišypsantis, atviras visiems, komunikabilus – kurorto parapijiečiai tikrai pavydės tauragiškiams,“ – rašo naujienų portalas „Vakarinė Palanga“.

Beje, „Tauragės žinių“ žurnalistei Marius V. sakė visada mielai ir nuoširdžiai bendraujantis su žiniasklaida. Tuo nesunku buvo įsitikinti ir iš nuoširdaus pokalbio telefonu.

Pokyčiai rajone

Keičiasi ir kitų Tauragės rajono parapijų dvasiniai vedliai. Jau spėto pamilti kunigo neteks ir Pagramantis – Vaidotas Vitė iškeliamas į Skuodo rajoną, Ylakių parapiją, iš kur ir atvyks jį pakeisiąs Vytautas Petrauskas.

Alvydas Bridikis savo tarnystės vietos nekeis, tačiau iš parapijos administratoriaus jis tampa klebonu. Jis atleistas nuo pareigos aptarnauti Varlaukio Švč. Trejybės parapiją ir skiriamas Skaudvilės Šv. Kryžiaus parapijos klebonu. Varlaukyje nuo šiol tarnaus Kazys Lesčiauskas.

Keičiamas ir Batakių Šv. Onos parapijos klebonas Audrius Keršys, kuris išvyksta į Salantų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapiją. Į Batakius atvyksta kunigas Saulius Styra, prieš tai tarnavęs Pievėnų (Mažeikių raj.) Nukryžiuotojo Jėzaus parapijoje.

Žygaičiuose nuo šiol tarnaus Tomas Domarkas, atkeltas iš Telšių rajono Janapolės Šv. Arkangelo Mykolo parapijos, kuris pakeis laikinai klebono pareigas ėjusį Donatą Žukauską, paskirtą Tauragės Švč. Trejybės parapijos vikaru. Į Tauragės parapijos Vikaro pareigas taip pat paskirtas kunigas Tadas Šeputis, atkeltas iš Rietavo Šv. Arkangelo Mykolo parapijos. 

Telšių vyskupijos kurijos kancleris kunigas Haroldas Šneideraitis „Tauragės žinioms“ paaiškino, jog visą Telšių vyskupiją paliesiąs kunigų kilnojimas – natūralus rotacijos procesas, vykdomas vyskupo K. Kėvalo valia.

– Vyskupas mato bendrą vyskupijos vaizdą, ir nusprendžia, kurioje parapijoje koks kunigas labiau tiktų. Perkėlus vieną,  automatiškai pakeitimai paliečia ir kitas parapijas, kilnojimai nemaži gaunasi. Tas kunigų gyvenimas toks jau yra, – sakė H. Šneideraitis.

Daugiau straipsnių