Aktualijos

Iššūkis – „Surink Lietuvą“
  • Įkelta: 2018-07-11

„Mėgsti keliauti ir ieškai naujų iššūkių? Jei taip, turim tau bei tavo draugams puikią idėją!“ – skelbia liepos 12 d. startuojančio iššūkio autoriai. – „Kiekviename aplankytame Lietuvos krašte gausi puikią galimybę įsigyti to krašto formos magnetuką, surinkus visas 60 dalių – sujungti jas į vieną visumą  Lietuvos žemėlapį!“

Projekto, sujungusio visas 60 savivaldybių, „Surink Lietuvą“ esmė – Lietuvos šimtmečio proga paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį.

Šis projektas, inicijuotas VšĮ Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro, apjungė visą Lietuvą, – 60 savivaldybių.

Žemėlapio kūrimas užtruko net devynis mėnesius, rinkta informacija iš visos Lietuvos, bendradarbiauta su turizmo informacijos centrais, muziejais, bibliotekomis, regioniniais parkais ir kitomis įstaigomis. Kiekvienas regionas atskirai ištyrinėtas ieškant patraukliausio būdo jį pavaizduoti, tokiame mažame plotelyje. 

„Tai pirmas tokio pobūdžio projektas, apjungęs visą Lietuvą. Neabejojame, kad jis prisidės prie vietinio turizmo aukso amžiaus, juk kelionės po savo šalį ir atradimai regionuose yra tikras magnetas turistams!“,  – projektą palaiko laikina Lietuvos Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Daugeliui Lietuva dar yra neatrastas kraštas, bet jis turi ką papasakoti ir parodyti, pasiūlyti padegustuoti. Kiekvienas magnetas tai lyg atskira istorija – Ukmergės krašto magnetukas pasakoja apie piliakalnį ir dainuojančius balandžius, Akmenės – apie dinozaurus ir drugelius, Marijampolės – apie kates, kurias taip mylėjo grafienė, o kur dar gausybė dvarų, bokštų, įdomių asmenybių. Tauragė mena XIX a. draudžiamos lietuviškos spaudos platintojų takus bei Tauragės pilies rūsiuose slypinčias paslaptis.

Laukia 60 įdomiausių pasakojimų, potyrių ir nuotykių. Šias istorijas taip pat bus galima išgirsti per radiją „Extra FM“, kuri kiekvieną savaitę pakvies susipažinti vis su nauju rajonu.

Dar vienas projekto partneris – vežėjas UAB „Kautra“, kuris skatins keliauti po Lietuvą suteikdamas nuolaidas.  Susidomėję raginami įsigyti savo krašto detalę, nes pradžioje išleista tik 1000 Lietuvos žemėlapių.

Daugiau informacijos apie nuolaidas kelionėms po Lietuvą, projekto eigą, bei įspūdžius – socialiniame tinkle „Facebook“ – „Surink Lietuvą“.

 

 

Daugiau straipsnių