Aktualijos

Vyriausybė pritarė „Dunokų“ ir Butų ūkio privatizavimui
  • Įkelta: 2018-06-08

Vyriausybė trečiadienį patvirtino privatizuojamų valstybės įmonių sąrašą. Nuspręsta privatizuoti 9 įmones visoje Lietuvoje, tarp kurių ir Tauragės savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Dunokai“ ir UAB Tauragės butų ūkis.

Sprendimą parduoti trijų iš 5 savivaldybės žinioje esančių įmonių akcijas Tauragės rajono savivaldybės Taryba priėmė pernai birželį. Toks žingsnis žengtas remiantis LR konkurencijos tarybos rekomendacijomis, jog savivalda neturėtų vystyti verslo, užuot leidusi įmonėms verstis rinkos sąlygomis. Valdantieji tuomet argumentavo, esą privatizavus Butų ūkį laimėtų daugiabučių administratorių teikiamų paslaugų vartotojai, mat konkurencija skatintų geresnį paslaugų kokybės ir kainos santykį, o „Dunokai“ savivaldybei naudos taip pat neatneša. Taip pat, savivaldybei atsisakius nebūtinų įmonių valdymo, būtų užtikrinamas didesnis skaidrumas ūkio sektoriuje, užkertant galimybes valdžiai įsirengti jose „partines lesyklėles“.

Po Tarybos sprendimo vykdytas įmonių akcijų vertinimas, tuomet buvo laukiama, kol Turto bankas įtrauks UAB Tauragės butų ūkis ir UAB „Dunokai“ į privatizuojamų objektų sąrašą, o Vyriausybė šį sąrašą patvirtins. Nors savivaldybės administracija tikėjosi, kad tai bus padaryta dar vasario pabaigoje, procesas užstrigo ministerijų koridoriuose.

Balandžio pabaigoje Lietuvos Respublikos vyriausybės kanceliarija „Tauragės žinias“ informavo, jog Ūkio ministerijos parengtą privatizavimo objektų sąrašą gavo balandžio 19 dieną.

Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus duomenimis, po to vyko Turto banko sudaryto sąrašo vertinimas, po to svarstymas Vyriausybės posėdyje. Svarstymas buvo numatytas gegužės pirmojoje pusėje, tačiau apie Vyriausybės sprendimą paskelbta tik šį trečiadienį, birželio 6 dieną. Ūkio ministerijos parengtame Vyriausybės nutarimo projekte nurodoma, kad į privatizavimo objektų sąrašą įtrauktos 9 įmonės, tarp kurių ir minėtos Tauragės bendrovės.

Anot savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, sulaukus Vyriausybės patvirtinimo, Tauragės rajono savivaldybė sudarys privatizavimo programą, kurią dar kartą derins su Turto banku. Po to vyks programos pristatymas privatizavimo komisijai ir aukciono paskelbimas.

Daugiau straipsnių