Aktualijos

Už pasipriešinimą pareigūnams nuteisti tėvas ir sūnus
  • Įkelta: 2018-06-14

Teismo verdiktą išgirdo policijos pareigūnams pasipriešinę Dapkiškių kaimo gyventojai: 56 metų tėvas ir 29 metų sūnus. Pastarasis pareigūnus puolė metaliniu strypu, tačiau suduoti nespėjo. Policininkai panaudojo elektros impulsinį prietaisą jį nuginklavo. Girtų vyrų veiksmai šiems paplonins pinigines ir apribos laisvę.

Bylos duomenimis, kovo 18 d. malšinti smurto artimoje aplinkoje nuvykusiems policijos pareigūnams nedaug trūko, kad būtų nukentėję patys. Pareigūnai į namus Dapkiškių kaime nuvyko gavę pranešimą, kad 56-erių metų vyras sumušė žmoną. Atvykusius policininkus pasitiko agresyviai nusiteikęs poros sūnus. Neblaivus (2,37 prom.) 29 m. vyras necenzūriniais žodžiais plūdo pareigūnus ir juos puolė metaliniu strypu, tačiau suduoti nespėjo, nes šie panaudojo elektros impulsinį prietaisą „Taser“ ir jį nuginklavo bei sulaikė. Į pagalbą sūnui netruko atskubėti ir žmoną skriaudęs vyras. Jis taip pat buvo neblaivus – 2,36 prom. alkoholio. Vyras agresyviai elgėsi su policininkais – stumdė, draskė tarnybines uniformas, o bandant sulaikyti ir uždėti antrankius mėgino suduoti pareigūnui į krūtinę ranka ir koja.

Nukentėjusioji buvo išgėrusi ne ką mažiau už vyrus. Jai nustatytas 2,24 promilių girtumas. Dėl sukelto fizinio skausmo moteris į gydymo įstaigą nesikreipė. Iškart po įvykio vyrai uždaryti į areštinę, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Byla pasiekė teismą, o praėjusią savaitę tėvui ir sūnui paskelbtas nuosprendis.

56 metų vyrui teismo salė jau ne naujiena. Prieš kelerius metus jis teistas už turto sugadinimą ir fizinio skausmo sukėlimą. Teistumas neišnykęs, vyras taip pat baustas ir administracine tvarka.

Anot teismo, minėtos aplinkybės neigiamai charakterizuoja kaltinamąjį, kaip asmenį, nenorintį laikytis įstatymų bei daryti išvadų iš ankstesnių teistumų. Vyras taip pat nėra įvykdęs paskutiniu teismo nuosprendžiu paskirtos bausmės – nesumokėjo piniginės baudos. Teismas mano, kad bausmės tikslai nebus pasiekti be realios bausmės atlikimo. Todėl nuspręsta bausmes subendrinti ir Dapkiškių kaimo gyventojui skirti galutinę subendrintą 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir 903,84 eurų piniginę baudą. Bausmę skirta atlikti pataisos namuose.

Teistam 29 metų vyrui, už pasipriešinimą pareigūnams skirta 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, ją atidedant 1 metams ir 6 mėnesiams, su įpareigojimu neišvykti už gyvenamosios vietos ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Taip pat paskirta 263,55 Eur piniginė bauda.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui apeliaciniu skundu per Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmus.

 

Daugiau straipsnių