Aktualijos

Maudynes Zumpėje teks atidėti
  • Įkelta: 2018-06-07
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Planai atgaivinti didžiulę laisvalaikio zoną prie Zumpės tvenkinio įtiko, rodos, ne visiems. Žalgirių mikrorajono gyventoja Stanislava skundėsi, kad, kol vyksta aplinkos tvarkymo darbai, pjaunami medžiai, vietiniams nebeliko kur maudytis, degintis.

– Medžius kartu su paukščiukų lizdais aplink Zumpės tvenkinį išpjovė, išvertė. Medžiai suversti į vandenį. Šis rūgsta. Neįmanoma prieiti, išsimaudyti. O juk mes ir mūsų vaikai Zumpėje kelis dešimtmečius maudydavomės, o kur dabar mums maudytis, degintis? Noriu sužinoti, kada medžiai bus sutvarkyti, kada galėsime normaliai prie vandens prieiti? – piktinosi Žalgirių mikrorajono gyventoja.

Zumpės tvenkinio aplinkos tvarkymo darbus atliekančios UAB „RRST“ direktorius Raimundas Bauža  „Tauragės žinioms“ sakė, kad terminai įmonę spaudžia, tad laukti, kol visi paukščiai išperės ar moterys išsimaudys, nėra kada.

– Viskas daroma pagal projektą. Turime visus reikalingus leidimus medžių ir krūmų kirtimui. Penktadienį atvažiuos medžių čipavimo įranga ir nupjautus medžius susmulkins. Vėliau rausime kelmus, kultivuosime pievas. Vietoj pievų 5 hektarų teritorijoje įrengsime veją. Tad degintis ir maudytis žmonėms tikrai nebus kaip. Suprantu aplinkinių gyventojų nepasitenkinimą, tačiau šią vasarą teks pakentėti. Mus spaudžia terminai. Pirmojo etapo darbai turi būti baigti iki spalio, – teigė UAB „RRST“ direktorius R. Bauža.

Primename, kad projektas parengtas ir numatytas įgyvendinti trimis etapais. Planuojamos sutvarkyti teritorijos plotas (įgyvendinant visus tris projekto etapus) siekia apie 8,50 ha. Dabar įgyvendinamas pirmasis projekto etapas. Jo metu ketinama sutvarkyti tvenkinio aplinką – nugenėti, iškirsti medžius, pasodinti dekoratyvinių augalų, įrengti suoliukus, dviračių stovus, informacinius stendus, apšvietimo sistemą, pėsčiųjų taką, vaizdo stebėjimo sistemą.

Projekte taip pat numatyta ir daugiau įvairių infrastruktūros gerinimo darbų. Visi jie suplanuoti atsižvelgiant į esamą padėtį, reljefą, gretimas teritorijas, landšaftinio projektavimo ypatumus.

Pirmojo etapo darbus planuojama atlikti iki šių metų spalio 31 d.

Įgyvendinant projektą taip pat suplanuoti du tilteliai, vedantys į salą tvenkinyje bei dar vienas – per Beržės upelį. Taip pat ketinama įrengti vaikų žaidimo aikšteles, lauko treniruoklius, paplūdimį. Visa projekto sąmata – apie 450 tūkst. Eur, iš jų – apie 150 tūkstančių Eur – savivaldybės, apie 300 tūkst. Eur – Europos regioninės plėtros fondo lėšos.

Daugiau straipsnių