Aktualijos

Kęsčiuose pagerbti Antanai
  • Įkelta: 2018-06-13

Sekmadienį Kęsčių kaimo bendruomenės „Elbenta“ kiemelyje buvo paminėta tradicinė Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“. Susirinkusius svečius ir bendruomenės narius džiugino šventinis koncertas, geriausio sūrio konkursas, sportinės varžytuvės, o mažuosius šventės dalyvius – policijos draugas, šuniukas Amsis ir „Ūnės išdaigų skrynutė“.

Antaninių šventė Kęsčių kaime organizuojama jau devintą kartą. Tauragės rajono Vietos veiklos grupės pirmininkės Nijolės Tirevičienės teigimu, tikra sėkmė „Elbentos“ bendruomenei, kad ji turi tokią aktyvią pirmininkę – Liną Baziliauskienę.  

 

Pagrindinis antaninių akcentas – sūriai, kurie čia labai populiarūs. Nebuvo pamiršti iš šventės kaltininkai – Antanai. Iš gausaus susirinkusiųjų būrio jų atsirado keturi. Vyrus nuoširdžiai pasveikino šventės svečiai ir organizatoriai. Nuo šios dienos tradiciškai kaimuose prasideda šienapjūtė. Kalbama, kad nupjauta žolė gerai atželia, jeigu ji pjaunama per jauną mėnulį. Juokauta, kad jei žolę šienausi sode visai prie pat obels, antaniniai obuoliai išaugs kamuolio didumo. Tad keturi Antanai, pasiraitoję rankoves, čiupo dalgius ir parodė, kaip moka šienauti.

Šventės metu buvo pasveikinti ir jubiliatai bei mažiausieji gimę per metus nuo Antaninių iki Antaninių. Šiais metais gimė tik viena mergytė Žemyna Ramanauskaitė.

Po linksmų šokių ir dainų Antaninėse buvo apdovanoti Sūrio konkurso nugalėtojai, sporto rungčių prizininkai. Taip pat buvo atidarytas sveikatingumo takas, kurį praėję gavo dovanų. Visi galėjo pasigrožėti meduoline širdimi, į kurią sudėtos visos elbentiečių širdys. Galop susirinkusieji, tarsi šeima, susėdo prie didelio vaišių stalo. 

Susirinkusiuosius linksmino jungtinis Kęsčių folkloro ansamblis „Traka“ (vad. E. Giačienė) ir Žygaičių folkloro ansamblis „Diemedis“ ( vad. R. Jakienė), Pagramančio moterų vokalinis duetas (vad. E. Giačienė), liaudiškos muzikos kapela „Kamana“ (vad. Z. Lešinskas) ir muzikinė kantri grupė iš Šilutės „Karčiama“ (vad. V. Stoškus).

Daugiau straipsnių