Aktualijos

Tauragės muziejus vėl vadinsis „Santaka“
  • Įkelta: 2018-02-06

Trečiadienį vykusiame Tarybos posėdyje Tauragės krašto muziejui sugrąžintas senasis vardas – „Santaka“. Taip jis vadinosi iki 2010–2012 m. vykdytos pertvarkos, kai tapo Tauragės krašto muziejumi.

Mintis sugrąžinti senąjį pavadinimą muziejui dabartiniam direktoriui Romualdui Vaitkui kilo dar užpernai. Jau 2016-ųjų gegužę Tarybos buvo prašoma jį pakeisti, tačiau dėl vykdomo modernizacijos projekto dokumentacijos formalumų šios minties buvo laikinai atsisakyta.

Anot R. Vaitkaus, pavadinimas „Santaka“ turi ypatingą prasmę, kadangi Tauragė yra ne tik netoli upių Jūros ir Akmenos santakos, bet čia ir kultūriškai tarsi į vieną upę suteka įvairių konfesijų (liuteronų, katalikų), tautybių (lietuvių, prūsų, vokiečių) žmonių gyvenimo istorija ir papročiai. Tauragės krašto muziejus įkurtas 1990-ųjų rugpjūtį, kai buvo paskirtas pirmasis darbuotojas – direktorius Česlovas Vaupšas. Jis kurį laiką glaudėsi kultūros paveldo tarnyboje Respublikos gatvėje, tuo tarpu buvo remontuojamos paskirtos patalpos buvusio politechnikumo („Pilies“) korpuse nuo ligoninės pusės, antrajame aukšte. Buvę fizikos kabinetai virto „Santakos“ patalpomis.

Šiuo metu muziejuje vykdomas modernizacijos projektas, paversiantis įstaigos erdves interaktyviu Tauragės krašto istorijos ir etnografijos pasauliu, atvira saviraiškos erdve miestiečiams ir svečiams. 2019 m. pradžioje Tauragės pilyje duris atvers modernios erdvės, kuriose lankytojų lauks Istorijos, Etnografijos, Gamtos ekspozicijos, o nuobodžiauti neleis modernios technologijos. 

Daugiau straipsnių