Aktualijos

Daugiausia gatvių asfaltuos Beržės mikrorajone (sąrašas)
  • Įkelta: 2018-02-12

Paaiškėjo Tauragės miesto gatvių eiliškumo sąrašas, kuriuo remiantis bus asfaltuojamos žvyruotos miesto arterijos. Taryba dėl jo balsuoti rengiasi ateinančiame posėdyje, jau parengtas sprendimo projektas, suderintas su bendruomenėmis, kuriame 2011-aisiais patvirtintą sąrašą numatyta papildyti 29-iomis gatvėmis. Iš minėto sąrašo neišasfaltuotos beliko dvi – paskutiniais numeriais įrašytos Pilėnų ir Matulaičio gatvės. Sąrašo pratęsime politikai pirmaisiais numeriais išrikiavo Kovo 11-osios, I. Simonaitytės ir Liepų gatves.

Gatvių asfaltavimo eiliškumo sąrašas, Tarybos sudarytas 2011-siais, buvo pildomas jau 2017-aisiais – apie savivaldybės planus surikiuoti svarbiausius miesto žvyrkelius „Tauragės žinios“ rašė praėjusių metų liepą. Šį mėnesį Tarybai bus pateiktas galutinis jo variantas, apsvarstytas komisijos susitikime su bendruomenėmis. Komisija, kurioje dalyvauja Tarybos nariai Vilmantas Liorančas ir Robertas Piečia, administracijos direktorius Modestas Petraitis, jo pavaduotojas Vytautas Navickas, Statybos skyriaus specialistai Aivaras Preikšaitis ir Rasa Pakalniškienė, vicemerė Virginija Eičienė, miesto seniūnas Virginijus Žilius, nusprendė į sąrašą įtraukti dar 29 gatves, mat prieš tai buvęs planas jau beveik įvykdytas – beliko pora gatvių. 

Tarp planuojamų išasfaltuoti gatvių pirmoji išliko Kovo 11-osios g., esanti miesto centre. Tačiau daugiausia dėmesio sulaukė beveik visas užstatytas vadinamasis „Rašytojų“, kitaip Beržės mikrorajonas, kuriame prieš keletą dešimtmečių intensyviai vyko gyvenamųjų namų plėtra. Tačiau šio rajono gatvės – vis dar žvyrkeliai, išasfaltuotos buvo tik T. Ivanausko gatvės ir J. Kruopo gatvių atkarpos. Sudarant asfaltuojamų gatvių eiliškumo sąrašą, kalbėta, jog svarbu sudaryti sąlygas gyventojams bent jau atvykti į gyvenamąjį rajoną asfaltu, taigi planuojama „žiedinti“ kvartalą, asfaltuojant J. Simonaitytės, Vydūno, Žaliąją g.

Atsižvelgiant į naujai bei sparčiai besikuriančio gyvenamųjų namų kvartalo plėtrą, 4 numeriu įrašyta Pūtvės gatvė. Su Pūtvės gatve jungiasi  5 gyvenamojo kvartalo gatvės.

Strategiškai planuojant, kurias gatves asfaltuoti, atsižvelgiama į tai, kiek jos yra užstatytos ir kokio intensyvumo eismas jomis vyksta. Pirmiausiai asfaltuojamos „arterinės“ miesto gatvės – tos, kuriomis vyksta susisiekimas tarp gyvenamųjų namų kvartalų.  Bemaž kiekviename Tauragės gyvenamųjų namų kvartale yra strategiškai svarbių gatvių, kurių danga arba sena ir kritinės būklės, arba jos visai neasfaltuotos.

– Gatvių eiliškumo sąrašas buvo sudaromas atsižvelgiant į Tauragės miesto bendruomenių poreikį bei gyvenamųjų rajonų užstatymo tankumą, eismo intensyvumą, – „Tauragės žinioms“ sakė savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis.

Daugiau straipsnių