Aktualijos

„BackTo.lt“ suvienijo Olandijos lietuvius
  • Įkelta: 2018-02-09

Praėjusį savaitgalį žinomi Lietuvos verslo ir kultūros asmenys kvietė sugrįžti atgal į Lietuvą Olandijoje gyvenantį jaunimą. Tai pirmasis šių metų užsienio lietuvių bendruomenės susitikimas, kuriuos ketvirtus metus organizuoja tauragiškio Lino Stankaus iniciatyva „BackTo.lt“. 

Į „BackTo.lt“ projekto organizuojamą konferenciją, kuria siekiama, kad užsienyje studijuojantys ir studijas baigę lietuviai grįžtų dirbti Lietuvai, susirinko net apie 170 lietuvių. Nyderlanduose yra apie 10 tūkst. tautiečių, iš jų apie 900 studentų.
Renginyje pranešimus taip pat skaitė ir lietuvius atvykti kvietė „Swedbank“ vyr. ekonomistas Nerijus Mačiulis, verslininkas Vladas Lašas, dainininkas Jurgis Didžiulis, apie galimybes darbo rinkoje pasakojo „Citco“, „Telia“, „Alliance for recruitment“ atstovai, buvo pristatytas „Work in Lithuania“ projektas.

„BackTo.lt“ vadovas Linas Stankus džiaugėsi, kad renginiu susidomėjo daug lietuvių, turinčių geras darbo vietas tokiose garsiose kompanijose kaip „Tesla“, „Booking“, „Nike“, „Gucci“, „Adidas“, „Siemens“.

„Iš tikrųjų jūs esate geriausi ambasadoriai, galintys pristatyti Lietuvą toms kompanijoms, kad jos sugalvotų steigti paslaugų centrus ar gamybinius padalinius Lietuvoje“, – teigė jis.

Anot L. Stankaus, Olandijoje gyvenančių lietuvaičių būryje yra ir tauragiškių. Su keletu jų jis palaiko bendradarbiavimą. Renginyje dalyvavusi tauragiškė Sigrida Mulevičienė yra Lietuvos ambasados Nyderlanduose ambasadoriaus Vidmanto Purlio patarėja.

„Work in Lithuania“ projektų vadovė Ieva Jurkonienė pasakojo susirinkusiems apie galimybes Lietuvoje ir pristatė naujausios investuotojų apklausos rezultatus, kodėl jie pasirinko Lietuvą. „Net 63 proc. investuotojų pasakė, kad dėl žmonių. Žmonės – didžiausias Lietuvos pranašumas. Turime netgi tokių atvejų, kai vienas lietuvis dirbo Danijoje esančioje „Adform“ įmonėje, tačiau sugalvojo grįžti į Lietuvą. Danai taip nenorėjo jo paleisti, kad kartu perkėlė dalį savo kompanijos, o šiuo metu padalinyje Lietuvoje dirba virš 200 žmonių“, – pasidžiaugė pavyzdžiu.

Ji pabrėžė, kad net 69 proc. darbdavių Lietuvoje teigia, jog jiems trūksta kvalifikuotos darbo jėgos, todėl galimybės įsidarbinti gabiam jaunimui – itin didelės.

N. Mačiulis pabrėžė, kad kvalifikuotos darbo jėgos Lietuvoje išties labai trūksta, taigi situacijai nesikeičiant – rinką turės užpildyti arba užsieniečiai, arba imigrantai, arba robotai, šmaikštavo, nes darbdaviai bus priversti ieškoti išeičių.

„Alliance for Recruitment“ vystymo direktorius Andrius Francas taip pat pabrėžė, kad darbuotojų trūksta, itin tokių, kurie galėtų sukurti didesnę pridėtinę vertę. „Jaunimo nedarbas Lietuvoje – 4 proc. Tai yra dvigubai mažesnis rodiklis nei ES vidurkis, ir tai rodo, kad jūs visi tikrai galėtumėte gauti darbą Lietuvoje. Vieni sako, kad čia labai maži atlyginimai. Taip, darbininkų srityje galbūt, bet specialistų algos tikrai yra solidžios, ir algų augimas yra pakankamai didelis“, – sakė jis.

Kita konferencija vyks jau balandį, Danijos sostinėje Kopenhagoje, rudenį planuojamas susibūrimas Osle. Per 4 metus projektas „Backto.lt“ surengė 8 konferencijas didžiausiose Europos sostinėse – Londone, Dubline, Berlyne, Stokholme, Osle, Kopenhagoje, kuriose dalyvavo per 1000 lietuvaičių. Praėjusiais metais tauragiškio Lino Stankaus iniciatyvą „Backto.lt“  Valdovų rūmuose įvertino Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, kuris įteikė padėką už siekį skatinti emigrantus grįžti į Lietuvą.

Daugiau straipsnių