Aktualijos

S. Kancevyčiaus apeliacinis skundas atmestas
  • Įkelta: 2018-01-04

Teismų slenksčius mynęs Sigitas Kancevyčius liko it musę kandęs. Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija atmetė buvusio Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus apeliacinį skundą dėl neteisėto atleidimo iš darbo, palikdamas galioti buvusiam vadovui nepalankų Tauragės rajono apylinkės teismo sprendimą. Jis buvo priimtas po to, kai S. Kancevyčius atsisakė su savivaldybe pasirašyti taikos sutartį.

Septynerius metus bibliotekai vadovavęs S. Kancevyčius pareigų neteko šių metų pradžioje dėl audito metu nustatytų darbo drausmės pažeidimų, tarp kurių ir du šiurkštūs – netinkama darbo laiko apskaita ir netinkamas darbo užmokesčio mokėjimas darbuotojams, taip pat už nepagrįstai apmokėtas mokymosi atostogas darbuotojams. Vadovas iš pareigų atleistas mero potvarkiu.

Pareigų bibliotekoje netekęs S. Kancevyčius kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą reikalaudamas grąžinti jį į darbą, priteisti vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laikotarpį bei atlyginti neturtinę žalą. Keletą mėnesių derėjosi su rajono savivaldybe dėl taikos sutarties sąlygų, tačiau galiausiai ją pasirašyti atsisakė, tikėdamasis jam palankaus teismo sprendimo.  

Tačiau Tauragės rajono apylinkės teismas nustatė, jog drausminė nuobauda – atleidimas iš darbo, paskirta teisėtai ir jo į ankstesnes pareigas negrąžino, maža to, priteisė atlyginti 2449 eurų bylinėjimosi išlaidų, kurias patyrė Tauragės rajono savivaldybė. Tokiu teismo verdiktu nepatenkintas S. Kancevyčius teismo sprendimą apskundė Klaipėdos apygardos teismui, tačiau ir šio savo teisumu neįtikino.

Gruodžio mėnesį savaitę Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas tinkamai nustatė teisiškai reikšmingas aplinkybes, tinkamai pritaikė materialinės teisės normas, priėmė pagrįstą ir teisėtą sprendimą. Todėl nuspręsta Tauragės rajono apylinkės teismo sprendimą palikti nepakeistą, o apeliacinį skundą atmesti. S. Kancevyčius  Tauragės rajono savivaldybei turės atlyginti 2 449,16 eurų bylinėjimosi išlaidų.

Pasiteiravome kaip S. Kancevyčius vertina tokį Klaipėdos apygardos teismo sprendimą.

– Tai pernelyg šviežia žinia, kad galėčiau ką nors komentuoti. Reikia dar pamąstyti, – vakar „Tauragės žinioms“ sakė S. Kancevyčius.

Daugiau straipsnių