Aktualijos

Duris atvėrė Jaunimo namai
  • Įkelta: 2018-01-08
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Penktadienį įvyko Vytauto gatvėje įrengtų Jaunimo namų oficialus atidarymas. Pastatas perduotas  organizacijos „Tauragės apskritasis stalas“ (TAS) žinion. Jame jau yra beveik visi baldai ir įranga, o erdvės tapo atviros kiekvienam jaunam tauragiškiui.

Kad Jaunimo namai – gerose rankose, galėjome įsitikinti patys. Šiuo metu ten šeimininkauja Laurynas Kryžauskas, kuriam darbas su jaunimu – tikrai ne naujiena. Vaikinas yra Šaulių sąjungos specialistas, administruoja M. Mažvydo progimnazijoje esančią lazerinę šaudyklą, veda užsiėmimus jaunimui Žygaičiuose bei Tauragėje, yra organizacijos „Tauragės apskritasis stalas“ valdybos narys nuo pat jos įkūrimo, aktyvus savanoris. Šiuo metu Jaunimo namams „Tauragės apskritasis stalas“ ieško dviejų žmonių, kurie dirbs po 0,5 etato. Jų pareigos apims ir pastato ūkinę priežiūrą ir darbą su jaunimu. Šiame konkurse dalyvaus ir pats L. Kryžauskas.  

Jaunimo namų duris „Tauragės žinių“ žurnalistei dar prieš atidarymą svetingai atvėręs Laurynas papasakojo, kaip, jo manymu, bus išnaudojamos moderniai įrengtos erdvės. Kiekvienas jaunuolis nuo 14 iki 29 metų galės čia atrasti laisvalaikio erdvę, kurioje savo nuožiūra užsiims įvairiausia veikla.

– Noriu akcentuoti, kad tai bus atvira erdvė, į kurią galės ateiti kiekvienas jaunas žmogus. Visiškai nesvarbu, ar jis priklauso kokiai nors organizacijai, taip pat buvimas čia jo niekuo neįpareigos. Tai nebus kažkoks renginių organizavimo centras. Pagal poreikius žiūrėsime, ko jaunimui reikia – paskaitų, mokymų, renginių ir padėsime jiems visa tai įgyvendinti. Tačiau mūsų tikslas, kad visa tai jie darytų patys, – teigė L. Kryžauskas.

Vaikinas pridūrė, jog jaunimas čia turėtų jaustis visiškai laisvai – ateiti po vieną ar grupėmis, tenkinti savo kūrybinius, bendravimo ar poilsio poreikius – skaityti knygą, žaisti stalo žaidimus, groti pianinu ir veikti ką tik sugalvoja. Jaunimo namuose šiuo metu stovi pianinas, kuris vasarą būna įkurdintas Pilies aikštėje.

Jaunimo namų oficialiam atidarymui besirengiantis savanoris Laurynas pasakojo, jog dabar didžiąją laiko dalį atima ūkiniai darbai – reikėjo apstatyti patalpas baldais, nupirkti įrangą, priemones. Bendras Jaunimo namų patalpų plotas – 165 kv. m. Moderniai įrengtame pastate gausu atvirų erdvių. Pirmajame aukšte viena patalpų primena svetainę – virtuvė su įranga ruošti maistui, didelis stalas bei židinys, stalo futbolo įranga – kad laisvalaikį čia leisiantis jaunimas pasijustų idant namuose.

Gretimai – nemaža salė, kurioje sėdmaišiai ir vaizdo technika. Antrasis aukštas, pasak L. Kryžausko, labiau skirtas organizacijų veiklai – čia dar viena salė bei kambarys su dideliu stalu, jaunimo darbuotojo kabinetas.

Anot Lauryno, Jaunimo namai bus praktiškai pirmoji taip moderniai įrengta atvira erdvė Lietuvoje. Kituose miestuose jaunimas pagal poreikį kuriasi įvairiuose pastatuose ir po truputį įsirenginėja juos patys. Tauragės jaunimo namų modernizavimas finansuotas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, 15 proc. prisidedant savivaldybei. Bendra projekto vertė siekia 140 tūkst. eurų. Tačiau išlaikyti pastatą TAS turės iš projektinės veiklos finansavimo per savivaldybę, Europos Sąjungos jaunimo užimtumo programas, taigi snausti tikrai nebus kada, mat, anot Lauryno, daug finansinių rūpesčių kelia komunaliniai mokesčiai ir kiti ūkiniai reikalai, tarp jų ir darbo užmokestis čia dirbsiantiems dviem specialistams.

Savanoris teigė manantis, kad geografiškai Vytauto gatvės pabaiga – puiki vieta tokiai erdvei. Mat netoliese yra net trys ugdymo įstaigos (Profesinio rengimo centras, Kauno kolegijos Tauragės skyrius bei „Aušros“ progimnazija), greta statomas baseinas bei rengiamas sporto ir laisvalaikio centras, kitapus gatvės – stadionas. Sutvarkyta buvusio karinio miestelio teritorija Vytauto gatvėje šiuo metu sudaro beveik 5 tūkst. kv. m – nutiesti takai, įrengta lauko pavėsinė su sūpynėmis, terasa, taip pat krepšinio ir riedlenčių sporto aikštelės.

– Stengiamės atgaivinti šią miesto dalį, nes čia tikrai yra poreikis laisvalaikio erdvėms. Jaunimas dažnai atvažiuoja į automobilių stovėjimo aikšteles valgyti kebabų. Neslėpsiu, greta esančiose mokymo įstaigose yra nemažai problematiško jaunimo. Čia jie galės turiningai leisti laisvalaikį bei gauti palaikymą, galimybę saviraiškai. Tačiau noriu akcentuoti, kad turime vidaus tvarkos taisykles, taigi tvarka čia tikrai bus. Įsivaizduoju Jaunimo namus kaip erdvę, kur nebus patyčių, o jaunas žmogus turės kuo užsiimti, kur praleisti laiką. Čia sau vietą suras net tie, kur mokykloje galbūt nepritampa,  – teigė Laurynas, o jo žodžiais neleis suabejoti patirtis dalyvaujant Šaulių sąjungos veikloje, rengiant sukarintas stovyklas.

Jaunimo namų durys bus atviros jau nuo šio savaitgalio, antradieniais–ketvirtadieniais nuo 14 iki 19 val., penktadieniais–šeštadieniais ilgiau – nuo 13 iki 20 val. Sekmadieniais ir pirmadieniais nedirbs.

Daugiau straipsnių