Aktualijos

Žuvusį keleivį palikęs vairuotojas stojo prieš teismą
  • Įkelta: 2017-11-09

Iš eismo įvykio pasišalinusiam devyniolikmečiui iš Pagėgių savivaldybės Žukų kaimo teks atsakyti pagal įstatymo raidę. Šią savaitę vaikinas išgirdo Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjos Vidos Butanavičiūtės nuosprendį. Iš avarijos pasišalinęs vairuotojas nepasirūpino kartu važiavusiais keleiviais – vienas jų mirė, o kitas buvo sunkiai sužeistas. Už tai teismas skyrė laisvės atėmimą daugiau nei penkeriems metams, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams.

Bylos duomenimis, trys jauni vaikinai sausio 8 dieną su skolintu „BMW“ markės automobiliu važinėjosi Žukų kaime. Automobilį vairavęs neblaivus vaikinas, esant slidžiai kelio dangai, nesuvaldė automobilio, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą, nuvažiavo nuo kelio ir  trenkėsi į pakelės medį. Devyniolikmetis iš eismo įvykio vietos pasišalino, nepasirūpino kartu važiavusiais keleiviais – vienas jų mirė, o kitas buvo sunkiai sužeistas.  Apie įvykį automobilio vairuotojas nepranešė nei greitosios pagalbos medikams, nei policijos pareigūnams.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, nusprendė vaikiną pripažinti kaltu padarius nusikalstamas veikas ir jam paskirti subendrintą bausmę – laisvės atėmimą penkeriems metams ir trims mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant trims metams, įpareigojant tęsti darbą bei pusantrų metų neišvykti iš gyvenamosios vietos, rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Taip pat nuspręsta trims metams atimti vairuotojo pažymėjimą.

Sužaloto vaikino mama ir mirusio vaikino teta V.K. pripažinta nukentėjusia. Ji  byloje pareiškė civilinį ieškinį dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo. Moteris teismo prašė iš vairuotojo priteisti 1899,99 Eur  turtinės žalos, kurios neatlygino LT transporto priemonių draudikų biuras ir 10 000 Eur neturtinės žalos atlyginimo. Moteris kaip patirtą neturtinę žalą įvardijo sūnėno netektį ir jos pačios patirtą baimę dėl sužeisto sūnaus gyvybės.

Civilinį ieškinį teismas nutarė tenkinti iš dalies. Nuspręsta iš devyniolikmečio nukentėjusios V.K. naudai  priteisti 115,38 eurus turtinės žalos atlyginimo, 1 000 eurų advokato išlaidoms padengti. Likusioje dalyje civilinis ieškinys atmestas.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui. 

Daugiau straipsnių