Aktualijos

Valdovų rūmuose apdovanota iniciatyva „Backto.lt“
  • Įkelta: 2017-11-04

Valdovų rūmuose pagerbti asmenys ir organizacijos, skatinančios emigrantus grįžti į Lietuvą ir padedančios jiems integruotis tėvynėje. Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio globojamo projekto „Kryptis Lietuva“ padėką pelnė „Backto.lt“ projekto iniciatorius, tauragiškis Linas Stankus.  

Premjeras S. Skvernelis pabrėžė, kad pagalba norintiems grįžti į tėvynę – labai svarbi.

„Nesvarbu, prieš kiek mėnesių ar metų yra išvykę mūsų tautiečiai ieškoti laimės svetur, bet noras grįžti namo vis tiek yra išlikęs. Ar sugebėsime sužadinti tą jausmą ir kokiais būdais, priklauso nuo mūsų visų. To teigiamo jausmo, teigiamos emocijos labai reikia. Svarbiausia, kad tas impulsas būtų pasiųstas kiekvienam lietuviui, kuri jis begyventų“, – sakė Ministras Pirmininkas.  

 „Backto.lt“ archyvo nuotraukos

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke dėkojo visiems, prisidedantiems prie emigravusių lietuvių pritraukimo atgal į tėvynę. 

 „Už paskatinimą sugrįžti ir įsidarbinti Lietuvoje“  apdovanota privati Lino Stankaus iniciatyva „Backto.lt“. Jos organizatoriai rengia konferencijas lietuviams užsienio šalyse, skleidžia sėkmingo verslo Lietuvoje idėjas, padeda rasti partnerių ar potencialių darbdavių tėvynėje. 

Per 4 metus projektas „Backto.lt“ surengė 8 konferencijas didžiausiose Europos sostinėse – Londone, Dubline, Berlyne, Stokholme, Osle, Kopenhagoje, kuriose dalyvavo per 1000 lietuvaičių.

– Kaskart, kai rengiame konferenciją „Backto.lt“, užsiregistruoja apie 240 dalyvių. Lietuviams, gyvenantiems užsienyje, aktualu išgirsti naujienas iš pirmų lūpų, – teigė Linas Stankus.

Projekte dalyvauja didžiųjų Lietuvos kompanijų atstovai. Šis projektas skaičiuoja jau ne vieną sėkmės istoriją, kai iš emigracijos lietuvaičiai sugrįžo į Lietuvą ir sėkmingai tęsia karjerą.

L. Stankus pripažino, kad projekto užuomazgos kilo dar studijuojant ekonomiką universitete. Idėja suvienyti Lietuvos ir užsienio bendruomenių lietuvius materializavosi prieš ketverius metus. Bendraujant su Kopenhagos ambasados darbuotojais ir Lietuvos jaunimo organizacija, gimė pavadinimas „Backto.lt“.

Renginyje dalyvauti negalėjęs tauragiškis teigė norintis padėkoti Premjerui ir jo kanceliarijai, kad projektas buvo pastebėtas.

– Greičiausiai kitų metų pradžioje surengsime konferenciją Amsterdame, – kitą projekto maršruto stotelę įvardijo projekto iniciatorius.  

Geriausios iniciatyvos įvertintos pirmadienį, Valdovų rūmuose, apdovanojimuose „Kryptis Lietuva“. Šie apdovanojimai – tai dalis Globalios Lietuvos forumo „Valstybės ir diasporos partnerystė“. Renginys pritraukė apie 150 dalyvių iš 27 užsienio valstybių ir Lietuvos. Visi jie dvi dienas diskutavo apie užsienyje gyvenančių lietuvių tapatybės ir ryšio su Lietuvą išlaikymą, valstybės ir diasporos bendradarbiavimą, paramą ketinantiems grįžti ir jau sugrįžusiems užsienio lietuviams.

Nominacijoje „Už indėlį konsultuojant sugrįžtančius“ geriausiai įvertintas Migracijos Informacijos Centro portalas sugrįžtantiems www.renkuosiLietuva.lt.

Apdovanojimu „Už pagalbą sugrįžusiems integruotis Lietuvoje“ pagerbti Vilniaus lietuvių namai. 

 

Daugiau straipsnių