Aktualijos

Tauragė turės muzikinį fontaną?
  • Įkelta: 2017-09-11
Autorės nuotrauka
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Miesto centre, Atgimimo aikštėje esantis fontanas ir vėl nebeveikia. Miesto seniūnas atviras – septintus metus tarnaujantis fontanas genda nuolatos. Todėl jo vietoje svarstoma statyti  naują, kuris miestiečius džiugintų vandens, spalvų ir muzikos šokiu.

Šią savaitę Atgimimo aikštėje esanti miesto puošmena – fontanas, vėl  sugedo. Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius informavo, kad vanduo pradėjo tekėti į įrangos vidų ir ją sugadino. Todėl nuspręsta fontaną išjungti žiemos sezonui jau dabar.

– Paprastai fontaną žiemos sezonui išjungiame kiek vėliau, spalio mėnesį, šį kartą nuspręsta fontaną išjungti mėnesiu ankščiau, – sakė V. Žilius.

Miesto seniūnas  „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad dukart per metus fontano priežiūrai kviečiami specialistai iš UAB „Optika ir technologijos“ – pajungimui ir paruošimui žiemos sezonui.  Nuolatinę miesto fontano priežiūrą atlieka UAB „Tauragės vandenys“.

– Miesto centre esantis fontanas tarnauja jau septynerius metus ir paskutiniu metu gana dažnai genda. Šiais metais rimčiau buvo sugedęs gegužę,  ir va, dabar. Tiesa, taisyti tenka ir prie Jūros upės įrengtą fontaną – keitėme siurbliuką, bet ten gedimai retesni, – informavo V. Žilius.

Miesto seniūnas atskleidė, kad valdžia svarsto galimybę rekonstruoti esamą fontaną. Tokius planus patvirtino Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis.

– Kadangi fontanas dažnai genda, svarstome jį rekonstruoti ir pastatyti modernesnį, didesnį,  tarkim tokį, kaip Utenoje – muzikinį. Kadangi vandens paleidimui reikalinga įranga jau yra, jį tektų tik rekonstruoti, tad kaina būtų gerokai mažesnė, nei statyti visiškai naują. Įmonė, siuntusi pasiūlymą teigė, kad muzikinis fontanas Tauragei galėtų kainuoti apie 60–80 tūkstančių eurų. Lėšas, reikalingas fontano rekonstrukcijai, reikėtų numatyti kitų metų biudžete, – informavo administracijos direktorius.

Fontanas tauragiškius džiugintų  muzikos, šviesos ir vandens šokiu.  Patinkančią melodiją būtų galima pasirinkti iš specialaus grojaraščio mokama SMS žinute. Priklausomai nuo pasirinkto muzikos kūrinio, keistųsi vandens čiurkšlių aukštis, kryptis, taip pat fontano apšvietimas.

– Toks  fontanas pagyvintų Tauragės vaizdą, – įsitikinęs M. Petraitis.

 

Daugiau straipsnių