Aktualijos

Sveikos mitybos ugdymui – moderni virtuvė mokykloje
  • Įkelta: 2017-09-08
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

„Šaltinio“ progimnazijoje kartu su technologijų kabinetais baigiama rengti šiuolaikiška kulinarinė klasė, primenanti modernių namų virtuvę. Ją pagal „Virtuvės mitų griovėjų“ inicijuotą projektą „VMG mokykla“ dvejus metus kūrė mokyklos bendruomenė. Modernias idėjas puoselėjanti mokykla pateko ir  į žurnalo „Reitingai“ akiratį – siūlomą ją įtraukti į inovatyviausių šalies mokyklų dešimtuką.

Pasak „Šaltinio“ progimnazijos direktorės Jūratės Lazdauskienės, mokyklos technologijų kabinetai jau modernizuoti, o kulinarijos klasėje laukiama paskutinių akcentų, kai kurių baldų. Jos atidarymą mokyklos bendruomenė planuoja rugsėjo pabaigoje – spalio pradžioje, į jį kvies mokytojus, tėvelius, vaikus.

– Pradėti veikiausiai reikėtų nuo to, kad mes jau labai seniai laukėme technologijų kabineto rekonstrukcijos, nes viskas jau buvo nusidėvėję, pasenę, iki šiol mitybos paslapčių mokyti vaikus neturėjome galimybės. Pats projektas prasidėjo prieš dvejus metus, jį iniciavo tuometinė mokyklos tarybos pirmininkė Rasa Levickaitė. Savivaldybė prisidėjo įrengdama erdves, buvo pakeistos grindys, suremontuotos patalpos. Šiuo metu laukiame paskutinių baldų, ir turėsime modernią, šiuolaikišką klasę, – džiaugėsi „Šaltinio“ progimnazijos direktorė J. Lazdauskienė.  

Pasak mokyklos vadovės, kulinarinė klasė pirmiausia reikalinga ugdymo procesui, vaikai bus mokomi sveikos mitybos paslapčių. Tačiau planuojama ją integruoti ir į laisvalaikio erdves.Taip pat, J. Lazdauskienės teigimu, bus toliau deramasi su „Virtuvės mitų griovėjais“, laukiama žadėtų kulinarinių pamokų.

– Turime viziją, kadangi siekiame būti bendruomeniška mokykla, kad ši virtuvė taptų sveikos mitybos kultūros dalimi. Planuojame, kad ji virs savotiška savitarnos mini kavinuke, kur mokyklos bendruomenės nariai, žinoma, ir vaikai, pertraukų metu galės išsispausti šviežių sulčių, susiplakti kokteilį, išsivirti kavos ar pan. Planuojame laisvalaikio erdves pratęsti ir į greta esantį holą. Žiūrėsime, kaip tai pavyks, – pasakojo direktorė.

Jovitos Verpečinskienės nuotraukos

J. Lazdauskienė dėkojo kulinarinę klasę įrengti padėjusiems rėmėjams – Tauragės rajono savivaldybei, UAB „Alantas“, I. Alijošienės komercinei-prekybinei firmai „Agava“. Taip pat „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenei, kuri 2015-aisiais vykusios „Kaštonų šventės“ mugės metu rinko lėšas klasės įrengimui.

„Šaltinio“ progimnazija sulaukė ir nacionalinio dėmesio – žurnalas „Reitingai“ mokykla domisi jau keletą metų, šiemet planuoja ją įtraukti į inovatyviausių šalies mokyklų dešimtuką.

– 2015-aisiais kvietėmės žurnalo redaktorių į karjeros ugdymo programos pristatymą. Tada jie mus ir atrado kaip inovatyvią mokyklą, stebėjosi, kaip gražiai viskas sutvarkyta. Šiemet jie kreipėsi vėl, prašė daugiau informacijos, nes nori įtraukti „Šaltinio“ progimnaziją į inovatyviausių šalies mokyklų dešimtuką. Išsiuntėme naujai įrengtų erdvių nuotraukas. Labai džiaugiamės tokiu įvertinimu, – kalbėjo J. Lazdauskienė. 

Daugiau straipsnių