Aktualijos

Batakių mokyklos direktorius keičia taktiką
  • Įkelta: 2017-09-11
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Praėjusį trečiadienį Tauragės apylinkės teisme turėjo vykti Batakių vidurinės mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus teismo posėdis. Mokyklos vadovas teisėsaugos dėmesio sulaukė kai kovo mėnesį buvo sulaikytas neblaivus prie automobilio vairo, tiesa, visą šį laiką vyras kategoriškai neigė vairavęs automobilį ir tai ketino įrodyti teisme. Tačiau trečiadienį kaltinamojo advokatas teismą informavo, kad mokymo įstaigos vadovas kaltę pripažįsta ir  prašo bylą nagrinėti sutrumpinto įrodymo tyrimo tvarka.

Gėrė, bet nevairavo

Rimvydas Varanavičius į pareigūnų akiratį pateko dėl to, kad  kovo mėnesį neblaivus buvo sulaikytas savo automobilyje „Mitsubishi Colt“. Mokyklos vadovas į alkotesterį įpūtė 1,72 prom. alkoholio. 
Pareigūnai tuomet R. Varanavičiui už vairavimą neblaiviam surašė protokolą pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 7 dalį. Vyrui gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Nors 56 metų švietimo įstaigos vadovas į alkotesterį įpūtė beveik dvi promiles, visą šį laiką laikėsi versijos, kad įvykio metu automobilio nevairavo, o tik išgertuvių metu atsisėdo į automobilį pasiimti pinigų. Tai mokyklos vadovas tikino įrodysiąs teisme. Šios versijos R.Varanavičius laikėsi ir atidėjus pirmąjį teismo posėdį, kuris turėjo vykti liepos mėnesį. Tuomet „Tauragės žinių“ žurnalistei jis teigė tikintis, jog būsiąs nubaustas tik administracine tvarka ir ketinantis dirbti toliau. 

Direktorius susirgo

Trečiadienį vykusio posėdžio metu paaiškėjo, kad į ligos patalą atgulė pats kaltinamasis, Rimvydas Varanavičius. Į posėdį be kaltinamojo gynėjo ir prokuroro buvo atvykę du liudininkai – policijos pareigūnas bei Batakių parduotuvės, kurioje vyko išgertuvės, pardavėja. Teismui pristatyta kaltinamojo sveikatos būklę pagrindžianti medicininė pažyma. 

Advokatas Romas Juščius teismą informavo, kad jo ginamasis R.Varanavičius kaltę pripažįsta ir  prašo bylą nagrinėti sutrumpinto įrodymo tyrimo tvarka. Tai reikštų, kad nagrinėjant bylą būtų apklausiamas teisiamasis,  susipažįstama su rašytine bylos medžiaga, tačiau  neapklausiami liudytojai. Tiek teisėja, tiek prokuroras tokiam pasiūlymui neprieštaravo. 

Planuotas teismo posėdis, nedalyvavus kaltinamajam, neįvyko. Kitas posėdis numatytas rugsėjo 26 dieną. 

„Tokia taktika“

 „Tauragės žinių“ žurnalistei iškart po posėdžio pasiteiravus advokato R. Juščiaus, kodėl visgi R.Varanavičius prisipažįsta neblaivus vairavęs automobilį, konkretaus atsakymo šis nepateikė. 

– O gal čia mūsų tokia taktika arba strategija? Aš negaliu taip tiesiai šviesiai sakyti, jūs parašysite, o jei vėliau ginamasis pakeis savo nuomonę? Čia labai slidu... viską lemia dvi sekundės. Daugiau nenoriu plėstis... Suprantat, žmogus buvo išgėręs ir jis  pats buvo įsitikinęs, kad automobilio įvykio metu nevairavo. Jį taip įtikino ir visi kiti. Paskui peržiūrėjus vaizdo įrašus, matom, kad buvo kitaip...Žinoma, ten galima ginčytis, net dėl tų dviejų sekundžių, bet mes kol kas renkamės kitą variantą, – mįslingai kalbėjo R.Varanavičiaus advokatas. 

Iškart po teismo posėdžio susisiekti su pačiu R.Varanavičiumi „Tauragės žinioms“ nepavyko – į telefoninius skambučius jis neatsakė.  

Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuroras Eduardas Builisovas „Tauragės žinias“ informavo, kad R.Varanavičius viso ikiteisminio tyrimo metu, renkant bylos medžiagą savo kaltę pripažino ir pareigūnams neneigė vairavęs girtas, o tik žiniasklaidai teigė ką kita. 

– Kadangi kaltinamasis kaltę pripažįsta, jo advokatas prašė bylą nagrinėti sutrumpinto įrodymo tyrimo tvarka, – paaiškino prokuroras.

Daugiau straipsnių